תאונת דרכים

תאונת דרכים

כל יום מסיעה את הילדים למוסדות החינוך בישוב קרוב למקום המגורים ואז נוסעת משם לעבודה, שנמצא בישוב בו גרים. האם נחשב לתאונת עבודה?

הנסיעה לצורך הסעת הילדים

היא סטיה מן הדרך המובילה ממעונך למקום עבודתך. השאלה היא באיזה קטע של הדרך אירעה התאונה.

אני חולק על מנהל הפורום...

לדעתי, הסעת ילדים למעונות בדרך לעבודה אינה נחשבת סטיה מהדרך המקובלת. ככה כתוב בסעיף 81(ב)(1) בחוק הביטוח הלאומי.

העתקתי לך מה שמראה שהוא צודק

(ב) בנסיבות האמורות בפסקה (1) של סעיף 80 לא יראו כהפסקה או כסטיה של ממש, לענין סעיף קטן (א), אם עשה זאת המבוטח לאחת מאלה: (1) כדי ללוות ילדו לגן ילדים או למעון ילדים או למקום אחר שהשר קבע כמקום שבו נמצא ילד לפי הסדר קבע או להשיבו משם;

אז זה תאונת עבודה או לא?

אם לא - איזה טופס ממלאים לביטוח לאומי אם בכלל? ראית את מה שהעתקתי משם? (ב) בנסיבות האמורות בפסקה (1) של סעיף 80 לא יראו כהפסקה או כסטיה של ממש, לענין סעיף קטן (א), אם עשה זאת המבוטח לאחת מאלה: (1) כדי ללוות ילדו לגן ילדים או למעון ילדים או למקום אחר שהשר קבע כמקום שבו נמצא ילד לפי הסדר קבע או להשיבו משם; אז מה באמת נכון - חייבת לדעת מה לעשות ואיך?

זו יכולה להיות תאונת עבודה.

אם יוכח שהתאונה היתה בדרך מהבית לעבודה, כשהסטיה מהדרך היתה לשם הבאת ילדים לגן הילדים, אז זו אמורה להיות תאונת עבודה. הטופס שאמורים למלא הוא טופס של הודעה על פגיעה בעבודה. את יכולה להוריד אותו בקישור הזה. תשימי לב לזה שאם זו תאונת דרכים, את זכאית גם לפיצוי מחברת הביטוח (ביטוח חובה) של הרכב.

בסדר.

אם ביטוח לאומי יאמין לך - לא תהיה בעיה. אם לא - אז תצטרכי לפנות לביה"ד לעבודה, ואם השופט יאמין לך - שוב לא תהיה בעיה.

למה שלא יאמין לי? אז כן או לא למלא

את הטפסים של תאונת עבודה? האם זה בכלל משנה אם זו תאונת עבודה או לא?

לא יודע למה שלא יאמין.

ביטוח לאומי לא תמיד מאמין בקלות לאנשים. אולי יש יותר מדי אנשים שמנסים לרמות אותו, כך שהוא הפך להיות חשדן. כדאי לך למלא את הטופס. אם זו תאונת עבודה - אז תקבלי מביטוח לאומי דמי פגיעה (שזה 75% מהמשכורת) לתקופה שבה לא יכלת לעבוד בגלל התאונה, עד 91 ימים מלמחרת התאונה. אם חלילה נשארה לך נכות, תקבלי גם מענק נכות או קצבת נכות מהביטוח הלאומי, ואם בעתיד המצב יחמיר - תוכלי להיבדק שוב ויעדכנו לך את הנכות לפי תוצאות הבדיקה. כמו שכתבתי באחת מההודעות הקודמות - את זכאית גם לפיצוי מחברת הביטוח של הרכב, אם זו היתה תאונת דרכים. החברה תבדוק איתך אם התאונה היתה בדרך לעבודה ואם החברה תחשוב שזו תאונת עבודה ואת לא תתבעי את ביטוח לאומי, החברה תקזז לך מהפיצוי את מה שהיית יכולה לקבל מביטוח לאומי. זו עוד סיבה שבגללה כדאי להגיש את התביעה לביטוח לאומי. מהחברה את אמורה לקבל פיצוי על כל מה שביטוח לאומי לא משלם (ה-25% מהמשכורת שביטוח לאומי לא משלם, ופיצוי על כאב וסבל).

הבנתי. תודה. יש בטופס שאלה לגבי

את מי אני תובעת. לכתוב את הביטוח של הצד הפוגע או את הביטוח שלי?

למעלה