שקט פה לאחרונה לא?!

orname

New member
שקט פה לאחרונה לא?!

אישית הייתי עסוקה בעצמי בטיפול שהתקרב וסידורים מנהלתיים (הבעל בחו"ל, הילדה "עלי") יש חדש? התוכלו לעדכן אותנו מה קורה בימים האלו מאחורי הקלעים?

עדכון - (והקדמת אותי בחצי שעה)

השבוע הוא שבוע מרתון המפגשים עם חברי ועדת הכספים כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, הועדה שנקבעה לטפל בנושא היא ועדת הכספים אי לכך (ועל מנת לחסוך נסיעות וימי חופש) נקבע השבוע יום מרתוני ובו מפגשים עם חברי הועדה עם רוב חברי הועדה נערכו פגישות בעבר והשיחות באותן פגישות נסובו על עצם הגזרות ומשמעויותיהן השיחות השבוע תתמקדנה ביתרת הגזרות קרי בדגש על הכוונה להגביל את ההפריות לילד השני בנוסף, נציגי המטה מתעתדים להגיע למפגש בנושא תרומת ביציות כפי שעלה בשרשרת נפרדת כאן בפורום עד לתום המפגשים עם חברי ועדת הכספים לא נוכל לעדכן רבות

רחל5

New member
נבירה בארכיון הכנסת

זה מה שאני עושה בימים האחרונים. וראו זה פלא! גיליתי שתי הצעות חוק מעניינות שעלו בשנים האחרונות. האחת - של ח"כ יצחק גאגולה מש"ס (היום כבר לא ח"כ). הצעתו היתה לממן טיפולי פריון עד לשני הריונות המסתיימים בלידת ילדים "בני קיימא", כלומר - אישה שאין לה ילדים וילדה תאומים תוכל לעבור טיפולים להריון נוסף (שיסתיים בילד/ים). ההצעה עברה בקריאה טרומית בתאריך 4/7/2001 (הצבעה ראשונית בכנסת, לפני ניסוח בועדה וקריאה ראשונה - מנת חלקן של הצעות חוק פרטיות). להלן אופן ההצבעה של הנוכחים במליאה (15 בעד, אין מתנגדים, אחד נמנע): בעד: זבולון אורלב, דוד אזולאי, אלי בן-מנחם, יצחק גאגולה, תמר גוז'נסקי, זהבה גלאון, ניסים דהן, יעל דיין, צבי הנדל, ניסים זאב, דוד טל, אמנון כהן, ענת מאור, אברהם רביץ, מאיר שטרית נמנע: נחום לנגנטל נוכחת אך לא הצביעה: נחמה רונן. להזכירכם, מאיר שיטרית, היום שר במשרד האוצר, היה אולי היחיד שענה על מכתבינו בסגנון - לכו חפשו את החברים שלכם. טיפולי פריון אינם חשובים ולא מעניינים אותי... לגבי ההמנעות של ח"כ (לשעבר) לנגנטל - במהלך הדיון במליאת הכנסת התברר שח"כ לנגנטל עבד ממש באותה תקופה על הצעת חוק למימון טיפולי פריון לילד שלישי... על כן נמנע מלתמוך בהצעת חוק דומה לשלו. מה עלה בגורל הצעת החוק של ח"כ גאגולה? ובכן, בנובמבר 2001 נערך דיון מעמיק בהצעת החוק בועדה משותפת לועדה לקידום מעמד האישה ולועדת עבודה, רווחה ובריאות. ביוני 2002 הניח ח"כ גאגולה את הצעת החוק על שולחן הכנסת. מסיבות שטרם גיליתי, הוא משך את הצעת החוק פחות מחודש לאחר מכן ומאז לא נודעו עקבותיה.

האם זה יכול לעזור לנו?

מעבר לעובדה שהם תמכו בעבר, האם העבודה שנעשתה על החוק יכולה לעזור לנו באיזה שהוא אופן?

רחל5

New member
העבודה על החוק

באמת מעניינת אותי יותר מאופן ההצבעה בקריאה טרומית. הרי אפשר להקריץ מליון סיבות למה לפני שנתיים הצבעת ככה והיום אתה חושב אחרת. בינתיים מצאתי דיון אחד בועדה ודיון אחד בכנסת. מה שמצחיק זה שהם הגיעו בועדה למסקנה שזו הוצאה "שולית" ולא משמעותית, מימון של חוק כזה... מה שאומר שאפשר להגיע לכל מסקנה שרוצים, אם רק רוצים מספיק...

נועה 35

New member
אז אולי אפשר להשתמש בזה

אם הם טענו שמימון חוק כזה הוא הוצאה "שולית" - אולי פשר להביא את המסקנות הללו עכשיו כחלק מהטיעונים שלנו

רחל5

New member
אפשר להעזר בזה אבל

לא ככתבו וכלשונו. אל תשכחי שהחוק המדובר עסק בקבוצה הרבה יותר קטנה - זוגות שנולדו להם תאומי IVF ומעוניינים לעבור שוב IVF לילד שלישי. מתוך כלל לידות ה- IVF (כ- 3000), רק הראשונים, רק התאומים, ורק אלה שגם רוצים לחזור לטיפולים. בכל מקרה, בדיונים הם הגיעו למספרים קטנים באופן מפתיע. הרבה יותר נמוכים ממה שאנחנו, ברוב נדיבותנו, הגענו... אני חושבת שבכלל היתה להם שם טעות...

נועה 35

New member
מה קרה להצעת החוק של ח"כ לנגנטל?

האם הוא הגיש אותה בסופו של דבר?

רחל5

New member
לא הגיעה אפילו לקריאה טרומית

נחום לנגנטל, כידוע, פרש מכל פעילות ציבורית (מישהו ראה אותו במקרה אתמול בערב בטלוויזיה? השמועה אומרת שיש לו תוכנית במוצ"ש...)

orname

New member
תודה על העידכונים ../images/Emo140.gif

שנשמע חדשות טובות במהרה

אמאלולי

New member
ממש כשהתכוונתי לשאול... ../images/Emo9.gif

O.K אז מה עכשיו? "להפציץ" את חברי ועדת הכספים באי-מיילים? ומה עוד?

לא הייתי משתמש במילה "להפציץ"

כי קל נורא לעבור מנקודה של אהדה לנקודה של סלידה כן חשוב לשלוח מיילים עם הפן האנושי להרחיק ממצב של סטטיסטיקה למצב של בני אדם שמאחורי המספרים לא במקרה נוצר שקט כרגע לחברי ועדת הכספים יהיה קל הרבה יותר לעצור את הגזרות תחת שקט ציבורי ולא תחת ויכוח ציבורי את הרעש הציבורי (כפי שניסינו ליצור בשלבים המוקדמים יותר) נצטרך להפעיל במידה וועדת הכספים לא תצליח להסיר את הנושא מעל סדר היום

למעלה