שלום

blue blue

New member
שלום

איך אפשר להתחיל לשמור שבת? אני מתגוררת בבית חילוני ואני לא רוצה לגרום להורים שלי חוסר נוחות בכל הנוגע להפרדה בין בשר לחלב,הדלקת אור וכו´ מכיוון שאחרי הכל זו בחירה שלי בלבד .

ברוכה הבאה../images/Emo24.gif

הצעה ראשונה: אל תדליקי
בעצמך, אך גם אל תעירי לאחרים כאשר עושים זאת
הצעה שנייה: הדלקת
לפני כניסת השבת הוא "סתם" עניין מסורתי

דודי 10

New member
צ´מעי משהוא

שמונח אצלי עמוק בנשמה אני לא ממש יכול להעביר את כל פרטי הסיפור , כי שמעתי את זה (ביחד עם שיר) כשהייתי בן 6 בערך אולי 7 משהוא כזה כן כן ... בת דודתי המוכשרת עשתה כזו הצגה אז בימים ההם ערכה הציגה ושרה : ילדה קטנה שמעה בגן מהגננת על הדלקת נרות שבת זה חדר ללבה הקטן ואז היא הולכת למכולת ומבקשת מהמוכרת : שתי נרות של דתיים המוכרת סוף סוף קולטת שמדובר בנרות לשבת ... ואז הילדה מביאה לאמא ההמומה את הנרות ומסבירה שהיא קנתה 2 נרות של דתיים בשביל שבת ... מה האמא עשתה ? לא זוכר בדיוק..אבל רק טוב ושמח יצא מזה לכולם... זה אצלי עמוק במרתפי ההכרה מהילדות

גרסה אחרת לסיפור כפי ששמעתי...

אני שמתי את הסיפור כך (ואני לא אחראי לאמיתותו, והמסקנות ממנו...): הילדה למדה בגן של חב"ד, ורצתה מאד להדליק נרות שבת. לאחר שהאמא סירבה, הילדה הלכה למכולת וביקשה נרות. החנוני ידע שהם אינם דתיים, ולכן הניח שהאמא רוצה נרות נשמה... הילדה הדליקה את הנרות בערב שבת, וכשהאמא שאלה אותה בזעזוע: "מה זה?", הילדה ענתה בתמימות: "הדלקתי נרות בשבילך ובשביל אבא". משהו צבט בלב של האם, מסיבות מובנות, והיא הדליקה מאז נרות שבת והם התקרבו ליהדות :)

קודם כל, ברוכה הבאה לפורום ../images/Emo13.gif

אני אספר לך איך אני התחלתי לשמור שבת לפני שבכלל חשבתי על לחזור בתשובה. למה בכלל החלטתי לשמור שבת? אני באה מבית שבו שמרו שבת. קיבלתי חינוך דתי. למדתי בית ספר יסודי בחב"ד ואבי ז"ל היה אדם דתי מאוד. אחרי שהוא נפטר האופי הדתי של המשפחה התפורר ולאט לאט כולנו חזרנו בשאלה והפסקנו לשמור על אורח חיים דתי. הדבר היחיד שכן שמרנו עליו היה כשרות והדלקת נרות שבת. בגיל 28 קמתי יום שישי בבוקר ואמרתי לעצמי: "אריאלה, היום את שומרת שבת". למה? מה קרה? נפלתי מהמיטה? לא יודעת! קמתי עם ההרגשה הזאת. אף אחד לא דיבר איתי על זה ואף אחד לא אמר לי כלום. הדלקנו נרות שבת ומקום ללכת לטלויזיה נסגרתי בחדר שינה שלי. הסתובבתי כמו חיה בכלוב במשך שעה וחצי בערך. נאבקתי במשך שעה וחצי ו...נשברתי. לא יכולתי יותר. הלכתי והדלקתי את הטלויזיה והרגשתי שהמאבק נגמר. חלף לו השבוע והגיע עוד פעם יום שישי. הפעם קמתי עם ההרגשה: "אריאלה, את שומרת שבת. נקודה". אמרתי את זה עם נחרצות. גם הפעם אחרי הדלקת נרות נסגרתי בחדר אבל הפעם לא היו את המאבקים. אחרי כמה שעות. אמא שלי פותחת את הדלת ואומרת לי: "מה את עושה פה בחושך? תצאי החוצה. חוץ מזה, צריך ללכת לאכול". אמרתי לה: "אמא, אני לא יכולה לצאת מכיוון שהטלויזיה דלוקה". אמא שלי ז"ל, מסכנה לא הבינה מה נפל עליה אבל היא רק אמרה: "טוב תצאי אני סוגרת את הטלויזיה". זה היה איך קרה שאני התחלתי לשמור שבת. אבל, יש כאלה שאומרים שלא טוב לקפוץ ישר למים הקרים ולשמור את כל השבת בבת אחת אלא צריך ללכת צעד אחרי צעד. בצעדים של תינוק. לגבי הדלקת אור בשבת, אני לא הייתי מדליקה. אני לא יכולה להגיד לאחרים אל תדליקו אור. אני לא גרה לבד ולא יכולה לכפות על אחרים את רצוני. לגבי הפרדה בין בשר לחלב. לי לא היתה את הבעיה הזאת מכיוון שתמיד שמרנו על כשרות. אבל לחברות שלי יש את הבעיה הזאת והם פתרו אותה בכך שהם קנו לעצמם סט כלים שישמש רק אותם. לא צריך לקנות סט שלם. אפשר לקנות 2 צלחות בלבד. אחת לבשרי ואחת לחלבי. 2 מזלגות 2 סכינים וכו´. תקני לך גם סיר לא גדול כדי שתוכלי לבשל לעצמך דברים קטנים וזהו. תשמרי לעצמך מטלית לכלים רק שלך כדי שתוכלי לשטוף לך את הכלים שלך. אל תכניסי את הכלים שלך לכיור מכיוון שהכיור לא כשר. הבעיה היחידה שתהיה לך היא שתצטרכי לשטוף את הכלים שלך באותו הרגע. אבל זה לא נורא. נכון?
בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה
כל מה שתרצי, כל עזרה שתצטרכי, אנחנו כאן בשבילך

asaf2000

New member
להתחיל לשמור שבת

אני זוכר שכשאני התחלתי לחזור בתשובה אז בהתחלה הפסקתי לשחק במחשב אחרי חודש בערך הוספתי גם את הטלויזיה ואחרי עוד חודשיים הפסקתי להדליק אור... אבל במקביל המשכתי לראות טלויזיה עם ההורים... ולאט לאט הרגלתי אותם שאני לא מדליק את האור ולא מדליק את התנור והפסקתי לראות טלויזיה... והבהרתי להם שהבעיה היא אצלי ולא אצלהם, "יש לי בעיה עם זה"... ככה הם לא הרגישו שאני נגדם רק שהבעיה היא שלי והם התרגלו לזה לאט לאט. בנושא הכשרות בהתחלה הקפדתי רק על הפסקה 6 שעות בין בשר לחלב.. להגיד שזה היה קל....בכלל לא, אבל מתרגלים לאט לאט.

למעלה