שלום לכם

hirshfe

New member
שלום לכם

צר לי מראש, אבל את השאלה הבאה אני מפנה למבוגרים יותר בחברי הפורום. ראיית שאחת מן המנהלות היא קרוה לגילי (31). השאלה היא, כאחד שהעריץ את הסדרה כילד ושעדיין נהנה מלקרא בה מפעם לפעם. אז האם הסרט מאכזב? חבר שלי טוען, שנהרסה לו פנטזיית ילדות בעבקות זה שהוא ראה את הסרט.

ToryMaster

New member
עוד לא צפיתי בסרט

וגם קצת קשה לומר שאני קרובה לגילך (מתקרבת ל18), אבל יש כאן כמה ביקורות של חברי פורום מבוגרים יחסית על הסרט, מציעה לעבור בין העמודים ולקרוא.

O r c h i d

New member
המממ

אני לא ממש קרוב לגילך, אבל... הסרט לא כלכך מאכזב.. אני מודה שהספר יותר טוב, אבל זה לא שהסרט כלכך גרוע..

אני לא לגמרי מסכים

אני כילד לא קראתי את הספרים. גם כנער המליצו לי לא לקרוא את הספרים. איך הם אמרו את זה? "או שאתה קורא את זה כשאתה צעיר ותמים, או שקרואים את זה אחרי צבא". אז חיכיתי, וראיתי את הסרט לפני הספרים, ואני נורא נהנתי. מה שגרם לי לקרוא את הספרים היה דווקא המאמר של פיליפ פולמן על נרניה ולואיס, אבל אני חייב להגיד שאני כרגע נהנה גם מהספרים (סוף דורך השחר). מה שכן, אני כן קראתי כילד (לא מאד קטן) את ההוביט ושר הטבעות - והסרט לא הרס לי. ברור שאחרי שאתה קורא ספר אחרי שראית את הסרט אתה כבר מדמיין הכל אחרת, אבל אני לא חושב שזה הורס. בכל מקרה, אני מאד ממליץ לראות את הסרט. בניגוד לסרטים שמבוססים על ספרים אחרים - הוא מצויין. בגלל שהספר הוא קצר וקל, והסרט ארוך, הצליחו להכניס הכל לבפנים עם שינויים מינוריים, והסרט עשוי מאד יפה.

Lovable Stray

New member
אממ

לא בדיוק בגילך אבל לדעתי הסרט היה יותר טוב מהספר. אישית, אני מאוד אוהבת את סיפורי נרניה אבל לא את הסגנון בו הכותב בחר לכתוב אותם, מה שמאוד הפריע לי לקרוא (אולי בגלל שקראתי אותם לראשונה בגיל 21, לא יודעת).

כן...

אני לא בטוחה שזה בגלל הגיל (37...) אבל אני בהחלט התאכזבתי. בשונה משר הטבעות והארי פוטר, שגם בהם נעשו קיצורים הכרחיים כדי להתאימם לקולנוע אבל זה לא פגע בנאמנות הסרטים למקור ובהנאה מהסרט, נארניה הסרט הוא יופי של סרט פעולה "לכל המשפחה" אבל מה - לא כעיבוד לספר אלא סתם לעצמו. חביב, גרנדיוזי ומלא פעלולים, ולחלוטין מאכזב. הדיאלוגים, שמבחינתי הם חלק חשוב מאד בספרים עוותו לבלי הכר (כדי לדחוף מוסר השכל, או סתם בדיחה צולעת), הדרך שבה האירועים מתרחשים פשוט אחרת, או סתם משוטחת לחלוטין, וגם מקומות שבהם אירועים מתרחשים שונו בלי הסבר מנומק (אם הם היו מוסברים כחלק מהעלילה - ניחא...). גם הרקע (תפאורה) לעיתים סותר במפורש את הכתוב בספר. גם מבחינת הליהוק: לוסי צעירה הרבה יותר מזו שבספר, והמכשפה לא משכנעת בכלל (ועוד אומרים שהיא מועמדת לאוסקר - הצילו...). נקודת האור היחידה: טומנוס. הוא פשוט מדהים. גם בליהוק וגם בעיצוב. אבל גם כאן הם חטאו למקור ואין לו זנב... קצת מאכזב. מסקנה: תהנה מהסרט רק אם תתיחס אליו כאל יצירה נפרדת לחלוטין מהספר. העיצוב עוצר נשימה, אם זה הקטע שלך, וכנ"ל האפקטים. המוסיקה המלווה גם היא משובחת ומאד מתאימה לסצינות. ממליצה לקנות את הפסקול! זהו. מקוה שעזרתי ולא חירבתי את המצברוח למי שכן נהנה. זוהי דעתי ולא ביקורת רשמית...

אור2221

New member
בת כמה לוסי בסרט?

כי בספר, דמיינתי ילדה בת 8-9 בערך. אדמונד בן 11, סוזן בת 12, פיטר בן 13. בנסיך כספיאן, נאמר שלוסי היתה אמורה ללכת באותה שנה לבית ספר עם פנימייה לראשונה בחייה. אין לי מושג איך זה עובד באנגליה, האם יש דמיון להארי פוטר, גיל 11? כי אז, לוסי צריכה להיות בערך בת 10 ב"הארון..."

ToryMaster

New member
אני לא יודעת

אני חושבת שיש בתי ספר שמגיעים אליהם בכיתה א' [גיל 6 - 7] ויש בתי ספר שמגיעים אליהם מאוחר יותר. השחקנית בסרט היא בת 11, לי היא נראית ממש בגיל שבו דמיינתי את לוסי.

אני בדיוק בגילך וקראתי את כל הספרים כילד. אני חושב שהסרט די טוב. לא מעולה או מדהים, אבל "די טוב". הוא נאמן למקור וכיפי לצפיה, אם כי לא מותח או מפתיע. סך הכל אפשר לצפות בהנאה. אל תבוא עם ציפיות מוגזמות ויש סיכוי טוב שתהנה.

Fairywitch

New member
גם אני עוד לא צפיתי../images/Emo10.gif

לא נראה לי שזה הורס יותר מדי, כי הספר קצר, ואן הרבה מה לקלקל ולהרוס 0שלא כמו בהארי פוטר
). מקסימום- הלכו 35 שקלים. על פנטזיות אפשר לשמור- ולא לתת לכלום לקלקל אותן. אם במאי הארי פוטר השונים לא הצליחו להרוס לי את הסדרה- הכל אפשרי...

A r i s t o

New member
הסרט לדעתי

מעולה ונשאר נאמן מאוד לספר. אחד מהסרטים הטובים שלי השנה ללא ספק. כמעט ואין קיצוצים בתסריט (למעט אולי הקטע שהגמד והמכשפה צועדים ברגל לאחר שהפשירו השלגים) מה שאצלי הצליח להגביר את ההנאה (לעומת כל הקיצוצים בהארי פוטר שדי עיצבנו). מעבר לאפקטים שעליהם מספיק הרעיפו ולא צריך להוסיף הדיאלוגים לדעתי גם טובים, במיוחד עם שני השחקנים היותר צעירים מבין הארבעה שעושים עבודה נפלאה. אהבתי מאוד גם את המשחק של טילדה סווינטון, אחת מהשחקניות הבריטיות הכי מוכשרות לדעתי.

A r i s t o

New member
דרך אגב

באתה הזה שנקרא נרניה ווב פורסם שהסרט השני בסדרה, הנסיך כספיאן, עתיד לצאת לאקרנים בדצמבר 2007. כך מאשר גורם בכיר בדיסני

קרוקשנס

New member
מסכימה ב100%!!!

הסרט פשוט מושקע! המשחק מעולה, האפקטים מצויינים, והם לא קיצצו(כמו בהארי פוטר!
) וגם אני קראתי את הספר כבר ממש מזמן-זה לא מנפץ שום אשליה! -להפך!!

hirshfe

New member
תגובה כוללת

ראשית כל, בקריאה חוזרת של ההודעה היא נשמעה מעט פלצנית. אז אני מתנצל על כך, אינני חושב שלילדים יש זכות פחותה ממני, או דעתם לא נחשבת. התכוונתי היא, שמאחר שלנרניה יש חלק חשוב בילדותי. אני מעדיף לשמור אותה הכחלק מושלם. קשה היה לי לגלות בזמנו את כל הסממנים הנוצרים עד כדי שטיפת מוח, אותם פספסתי כילד ואף כנער, אך גילתי כמבוגר. אני לא רוצה לפגוע בפנטזיה. בגלל זה פניתי ראשית כל למבוגרים, כאלה שנחשפו לספר שנים רבות לפני הסרט, ואף לפני סדרת הטלוויזיה. לכן המקרה הזה מנהלת הפורום, ToryMaster, גם אם היא צעירה ממנה בשנים. קיבלתי את הרושם שנחשפה לספר לפני שנים רבות - עונה לי על השאלה. דוגמא לכוונה שלי (אמנם לא סרט על ספר) היא סרט שראיתי בתור ילד, "איך לשגע את מורים ולהצליח בבחינות", קומדיה צרפתית. הזכרון שלי כילד היה שזה הדבר הכי מצחיק בעולם. לפני כשנה וחצי נתקלתי בעותק של הסרט בקלטת וידאו. מעולם לא התאכזבתי כל כך. כילד ביקרתי בנרניה, רכבתי על גבו של אסלן ונהייתי למלך החשוב ביותר בתולדות נרניה. אז אני בדילמה, מתד אחד אני לא רוצה להרוס חלק חשוב בילדות שלי, מצד שני אני לא רוצה פספס אותו.

ToryMaster

New member
כמו שאמרתי, לא צפיתי בסרט

אבל כשקראתי לאחרונה את הספרים, כשראיתי את הסממנים הנוצריים והכל ובדקתי אותם קצת יותר לעומק, לא הרגשתי שזה פגע לי במשהו. זה שיש בספר סממנים נוצריים לא עושה אותו פחות יפה או קסום. מצד שני, אני פחות קשורה ורגישה לנושאים של השפעה דתית, אז לוידעת.

תלך

למרות כל הביקורת שיש לי על הסרט, אני ממליצה ללכת, אבל בלי ציפיות. בסך הכל, תרוויח איזה שעתיים של עולם יפה וצבעוני. מכיוון שאני קטנונית, לי הפריע ששינו פרטים שלטעמי היו משמעותיים לעלילה, אבל זוגתי, שתחיה, שלא זכרה את הספרים טוב כמוני, נהנתה כל כך שהלכה פעם נוספת במיוחד... זה לא מקלקל את זכרונות הילדות, אם כבר, זה עושה חשק לקרוא שוב, כדי להזכר איך זה היה באמת.

little light

New member
31 rules

אני בגילך (31) וקראתי את הספר בילדותי ואהבתי מאוד. כשראיתי עכשיו את הסרט לא התאכזבתי אבל רק בגלל ש(בדיוק כמו עם שר הטבעות) עשיתי הפרדה בין הסיפור שהיה לי במוח לבין מה שראיתי על המסך. זה כאילו שמישהו מספר לך סיפור שאתה מכיר, אבל כמובן שזה יהיה מנקודת המבט שלו. לדעתי כדאי לך לראות את הסרט - הוא מוצלח וטמנוס שווה את הכסף

למעלה