שלום לכם

12אניהיא

New member
שלום לכם

רוצה להתייעץ איתכם מה עושים... אני עצמאית כבר כמה שנים, ובעלי עצמאי במגביל בתיק אחר. לא מכבר יצאתי לחופשת לידה ותבעתי את זכותי מביטוח לאומי, ואז התברר שמכיוון שאני חייבת להם כסף לא מגיע לי דמי לידה, במגביל לבעלי הגיעו החזרים על הפרשים שהוא שילם והכסף עוקל לטובת חובי, עדיין אני חייבת סכום זעום לביטוח לאומי.(שהורידו החודש מקיצבת הילדים) שאלתי היא כזו: אם הם גבו את חובם למה הם לא משלמים לי את מה שמגיע לי בחוק? הרי הסכום שהם אמורים לשלם לי הרבה יותר גבוה מחובי, למה הם לא מקזזים?יתכן שלא הייתי מבוטחת באותה תקופה של הריוני עקב החוב? ואם כן אז למה גובים ממני את הסכום הזה בכל זאת? תודה לכם מראש ענ

אחד אחד

א. תיק ביטוח לאומי מתנהל על שם משפחה אלא אם פניתם לפקיד השומה וביקשתם הפרדת דיווחי שומה שנתיים ובמקביל גם עשיתם זאת כלפי גבייה מעצמאים במוסד לביטוח לאומי. ב. חובות בדמי גבייה. המוסד רשאי לקזז חובות מכל זכות הקיימת עבורכם כיחידים או כזוג. ג. תמיד את מבוטחת. גם אם לא שילמת חובות, את מבוטחת. העניין הוא שזכות קיזוז חובות קיימת טרם ימוצה החוק בדבר הגמלאות. ד. גם אם נותרה חובת קטנה, עדיין המוסד רשאי לקזז ולעצור תשלום גמלאות, מתוך ציפייה מינהלתית כי לא תשלמו גם בעתיד ותייצרו עוד חובות. ה. הדרך היעילה: לגשת לפקיד הגבייה מעצמאיים, לסדר את כל העניין מולו, לבקש ולקבל (תמיד) פריסת חובות בכרטיס אשראי או בהמחאות. לאחר הפריסה ומתן ההתחייבות כדאי לבקש את תשלום הגמלאות (לידה וכיוב', מחדש). אולי הפקיד ייעתר ואולי לא. הכל תלוי ברצונכם הטוב לשלם בזמן וברצונו הטוב (לפנים משורת הדין) באימונו בהתחייבותכם. בברכת חג שמח משה

12אניהיא

New member
תן לי להסביר לך משהו

אנחנו משלמים כל אחד בניפרד הוא את תשלומיו ואני את תשלומיי כמובן גם לביטוח לאומי. אנחנו עם שני תיקים שונים במ"עמ, כי מדובר בשני עסקים שונים.

zoomarch1

New member
עם כל הכבוד

דמי הגבייה יתכן וייגבו בנפרד. לעומת זאת, גמלאות משולמות לפי יחידת משפחה. קצבת ילדים, דמי לידה והבטחת הכנסה משולמים רק בהצטבר כל התנאים ל-ש-נ-י ב - נ - י הזוג יחד. דמי לידה אינם משולמים לאישה כי היא היולדת, אלא בעטיו של מעשה הלידה גופו, ילוד נוסף למשפחת ישראלי, בבחינת הטבת מס המגולמת ע ידי משרד האוצר לתוך מערכת הגמלאות. אלו הנימוקים המסתתרים מאחורי החוק, קרי בהצעת החוק (הנימוק להענקה). חבל על הויכוח. גשי לפקיד הגבייה. הסבירי. בקשי וקבלי. חג שמח משה

למעלה