שלום לכם

שלום לכם

שלום אני חדש פה ואני עמוק בנושאי הדת כבר מהבר מצווה (היום אני בן 17) אני איך נגדיר את זה חוזר בתשובה אבל לא בדיוק, אני הולך למקווה ביום שישי ושבת בבוקר, לומד חסידות לפני התפילה ועוד דברים שכל בן אדם דתי עושה. אך הבעיה מתחילה פה. אני לא מצליח להניח תפילין כל בוקר, כי איך להגיד את זה קשה לי לקום ב5 בבוקר בשביל לעשות את זה (אני גר במושב והתפילה מתחילה מוקדם, רבע ל6) אז עכשיו שאני בחופש אני די מצליח, אבל בזמן הלימודים כאשר כל יום צריך לקום ב6 וחוזרים ב4 וחצי אני לא מצליח להניח תפילין כל יום. עוד בעיה שלי היא זאת, אח שלי בן ה30. אני ממש מוכן להתקרב לדת באופן סופי, ללכת עם כיפה כל הזמן וגם עם טלית קטן, אבל אח שלי הוא שמאלני קיצוני, ואנטי דתי, וכל פעם שיש אצלי איזו שהיא התקרבות דתית הוא תוקף אותי ושואל אותי שאלות מכשילות וכאלה דברים. ההורים לא עושים לי שום בעיות, אבל עוד בעיה שיש לי היא נושא הכשרות, לא אצלי אני שומר כשר, אבל כשאני צריך ללכת לאכול אצל אחים והאחיות שלי הם לא מקפידים על בשר וחלב מה אני צרקיך לעשות בקשר לזה? להגיד להם שאני לא מגיע אצלם לאכול? אז האחים והאחיות שלי הם עוד בעיה שיש לי. עכשיו בעיה אחרונה, צבא, אני לא יודע אם ללכת ישר לצבא, או קודם למכינה קדם צבאית או בכלל לישיבת הסדר. אני אף פעם לא למדתי במסגרת דתית, והניסיון היחידי שלי עם לימוד זה חסידות. אין לי בכלל ניסיון עם גמרא, אז ללכת למכינה, הסדר, או ישר לצבא. מודה לכם מראש, ודרך אגב אני מקורב כבר לחסידות חב"ד

דודי 10

New member
מושבניק שלום

בדחילו אני אנסה להיות לך לעזר , לשאלתך על תפילין - מצוות הנחת תפילין הינה כל היום , ולכן אם לא יצא לך בשחרית בבוקר עם המנין , אתה יכול להתפלל מאוחר יותר שחרית ביחיד עד חצות היום , ואם לא הספקת גם עד חצות - תניח תפילין ותאמר איתם קריאת שמע בלא תפילת שחרית וזה אפשרי עד סוף היום (7:45 אחה"צ) לגבי המשפחה - אני שמח בשבילך שההורים מבינים אותך , הורים זה הורים ! ואגב אנו חייבים בכיבוד הורים . מאידך אחים זה סיפור שונה ופעמים לא מעטות עשוי לקרוא שתקבל עצה שטובה לאינטרס של המציע מאשר האינטרס שלך , כלומר ראיתי מניסיון שאחים לא תמיד אוביקטיבים בדברים שיאמרו לך והם עלולים לערב את דעתם וטובתם וכו וזה לאו דווקא בענייני יהדות ודת , אלא בכלל . אשר לכן נראה לי שבכל מה שנוגע לעינינך האישיים , שוב , חייך האישיים (גם בעיניני דת אבל לא רק) אתה תקבל לעצמך את ההחלטות מה טוב לחיים שלך ולא תשנה בגלל לחצים ... באם אתה רוצה יעוץ - תמיד טוב יעוץ אובייקטיבי של חבר ידיד וכל מיני יועצים לאו דווקא שמשפחה תתן את העצות ההגונות והאוביקטיביות . לגבי מסגרת עבורך - המשנה מצווה אותנו "עשה לך רב" (עשה לך רב וקנה לך חבר \\\ עשה לך רב והסתלק מן הספק ) כלומר אנו צריכים שיהיה לנו רב שידריך אותנו יפתור ספקות יעודד וכו , וגם יאמר לנו במה ואיך ואם אנחנו צריכים שיפור וכו לכן לדעתי הכי נכון שתביא את השאלה הזו לפני רב שמכיר אותך פנים אל פנים , והשם יהיה עם פיהו להורות לך נכון בהשגחה פרטית . היה חזק איש ! לילה טוב

nirdagan

New member
אחים לא אובייקטיבים ואתה?

שיטה ידועה של מגייסים לכתות היא להרחיק את הקורבן מבני משפחתו ומאנשים נוספים עם השפעה "שלילית" שעשויה להציל אותו ממלתעות הכת.

תחיה

New member
בקשר לאחים...

לי יש אחות נשואה והם לא שומרים בבית על כשרות, מה שעשיתי קניתי לבית שלה 2 צלחות 2 כוסות וסכו"ם שזה רק שלי וכל פעם שאני באה לשם אני אוכלת בכלים שלי! כמובן שהם לא אוכלים חזיר וכל מיני דברים שהם לא כשרים, אבל אני חושבת שאם תנסה לדבר איתם ולהסביר את העניין למה שלא יסכימו שאתה תביא את הסכו"ם?

אמיתי 21

New member
אשריך אחי אין כמו חב"ד

עמ"י עש"ו אחי אז למה לא תלך לאיזה ישבה או מקום שיהיה לך יותר נח בו ?

מושבניק, ברוך הבא לפורום ../images/Emo24.gif

בעניין אח שלך, אותנו לימדו שכשאנחנו בהתחלה ואין לנו מספיק ידע וכוחות נפשיים עדיף שלא להגיב ורק להגיד שבשלב הזה אתה עדיין לא יכול לענות לו מכיוון שאתה נמצא בשלב הלימוד. אבל, אם הוא באמת רוצה לדעת תשובות אתה יכול לסדר לו פגישה עם רב והרב יכול לענות לו את התשובות. בקשר לאחים שלך והכשרות. כאן יש באמת בעיה. קודם כל, זאת לא בעיה רק של סט של כלים אלא בעיה של סירים. אתה יכול להביא איתך צלחת ומזלג וסכין שיהיו רק שלך אבל אם האוכל בושל בסיר טרף אסור לך לאכול את האוכל. כדי לענות לך על השאלה הזאת צריך לדעת האם אחים שלך מבשלים בשר וחלב ביחד? ואם לא - האם הם מבשלים באותם הסירים גם בשרי וגם חלבי? אתה מבין, זאת בעיה מאוד מורכבת. אני לצערי הרב, בגלל הבעיה הזאת, לא אוכלת אצל דודים שלי. היתה תקופה שלא אכלתי אצל אחים שלי. הסברתי להם יפה את הבעיה והם הבינו.

למעלה