שלום לכולם

לוקי34

New member
שלום לכולם

שלשום סיימתי את משקפת העינבר, וכמו הרבה כאן החלל בליבי הוא ממש עצום. אז מה רבה היתה שמחתי (איזו התפלצפות... סליחה) כשראיתי שיש פורום.... וכולם פה חולקים את האהבה לנרנייה, טולקין, הארי ועוד... (אין סביבי הרבה בגילי שיכולים להבין את זה..) אני אשמח להמלצות לספרים / סדרות שיכולות לסגור לי קצת את החלל הזה.. למרות שהבנתי מהדירוג של חומריו ברשימת הספרים הנמכרים / נקראים, אין לי הרבה סיכוי... אבל שיהיה... תודה

האבק

New member
קודם כל, ברוכים הבאים

גם אחרי שאני סיימתי את הספר שלישי נשאר איזשהו חלל ריק, ואני יכול להבין אותך. אבל בדר"כ החלל הזה נוצר אחרי סדרת ספרים או טרילוגייה שאוהבים. אני חושב שכדאי לך להתחיל לקרוא את סדרת "שיר של אש ושל קרח" של ג'ורג' מרטין (לספר הראשון קוראים "משחקי הכס") - כמובן רק אם לא קראת אותה כבר. בהצלחה וברוכים הבאים

annandi

New member
שאלה

אני קראתי את "חומריו האפלים" באנגלית, וזה היה אחד הספרים הכי כייפים ומותחים שקראתי. לא יכולתי להפסיק עד שבלעתי את שלושתם. אם אתה ממליץ על סדרת "שיר של אש ושל קרח" של ג'ורג' מרטין, האם אתה ממליץ לקרוא באנגלית, או שזה לא ממש משנה. תודה

האבק

New member
היי

קודם כל - ברוכים הבאים
בקשר לששאו"ק - התרגומים של הספר הראשון (משחקי הכס) והספר השני (עימות המלכים - שאותו תרגמה יעל, שתרגמה גם את חומריו דרך אגב
) הם תרגומים מצויינים ובאמת מומלצים. התרגום של השלישי (סופת החרבות) גם טוב, אבל עם הרבה בעיות שמקשות על הקריאה קצת. אם את יכולה לקרוא את הספר באנגלית - תמיד עדיף. כל ספר עדיף לקרוא במקור. אבל אם אין לך איך להשיג את הספרים, או שאת לא חושבת שאת מספיק ברמה, התרגומים העבריים מצויינים. תהני

annandi

New member
תודה, ואשמח לדעת אם

אתם מכירים חנות בארץ שמוכרת את הספרים האלו באנגלית?

האבק

New member
'חומריו' או ששאו"ק?

את חומריו ראיתי כבר בכמה סניפי סטימצקי, בגרסא ממש ממש יפה. אומנם לא ה-HardCover האיכותית (שיש לי בבית
) אבל גרסא מעוצבת ממש טוב. בקשר לששאו"ק - גם אותם ראיתי בכמה סניפי סטימצקי. בדר"כ זה בקטגורית מד"ב ופנטסיה, ובמדף הכי למטה, ממש על הרצפה על כל שאר ספרי המדבו"פ באנגלית. אלה ספרים גדולים שקשה לפספס:
A Game of Thrones
A Clash of Kings
A Storm of Swords
A Feast for Crows (לא נראה לי יש בארץ) אגב יש גם פורום על סדרת הספרים הזו - 1096 . יש גם אתר בשם וינטרפל (שהוא במקרה בחסות אתר "חומריו האפלים") אבל בגלל כל הבעיות הוא לא גם לא עובד
.

ואני ממליצה על ספריו של

גאי גבריאל קיי. הספרים הם פנטזיה היסטורית, כלומר הוא משתמש בדמויות ואירועים שהיו, בשביל לספר סיפור שהוא המציא, לפעמים בתוספת של מכשפים וגורמים פנטסטיים. הכיהכי - "טיגאנה". אחריו (לא משנה הסדר, כי אלו לא ספרים בסדרה) - "אריות אל ראסאן" ו"הפסיפס הסרנטיני" (שמחולק לשניים): "אדון הקיסרים" ו"הפלגה לסרנטיום". יש לו עוד ספרים, אבל לא קראתי אותם, ולכן אני לא יכולה להמליץ.

האבק

New member
הוא לא היה פה שנה שעברה?

שמעתי את השם הזה הרבה, אבל אף פעם לא קראתי ספרים שלו.

אאל"ט הוא היה באיזה כנס.

עולמות או אייקון, לא יודעת. לצערי, גיליתי את ספריו הנפלאים אחרי ביקורו בארץ, אחרת הייתי לוקחת שק"ש וישנה על מדרגות הסינמטק בלילה שלפני ההרצאה שלו. הם מו-פ-ל-אים! ואתה יודע שאני לא מתלהבת בקלות.

אני כמעט לא קונה ספרים.

הספרים היחידים שקניתי בשנים האחרונות היו ספרי הארי פוטר. אבל אני מהרהרת ברצינות כבר כמה חודשים לרכוש לעצמי את "טיגאנה" (אני פשוט מחכה לראות האם זה היה חשק זמני, שנבע מהנאתי העצומה מהספר, או שזה מחזיק מעמד).

Fairywitch

New member
ממליצה גם על "מזיגת הכהה"-

אני באמצע הספר כרגע, ומאוד נהנית. הארי פוטר זה התנ"ך שלי, ואני בת 29. בת כמה את? באמת אין הרבה בגילנו שמתחברים לזה, או לפחות שיוצאים מהארון ומודים שהם מכורים לזה
"עולם הסוף" של אופיר טושה גפלה הוא ספר שנע בין פנטזיה לבלשי לפרודי- והוא פשוט מדהים לחלוטין וסוחף לגמרי. אסור להחמיץ, פשוט ללקק את האצבעות

למעלה