שוכר שמסרב להתפנות בפרויקט פינוי ובינוי

arn1956

Member
נניח שהשכרתי דירה ישנה.
אחרי כמה זמן החליטה העיריה לעשות פינוי ובינוי ויש קבלן שהחליט לבצע את התהליך ומעל ל-80% הסכימו.
גם אני מסכים לתהליך אבל הקבלן דורש שאחתום לו על מסמך שבו אני דואג לפנות את הדירה תוך 90 יום מהרגע שאקבל את ההודעה. אני לא רוצה לחתום על הסעיף הזה כי אני חושש שהשוכר יסרב לצאת ויקח זמן רב לפנותו (אני מדגיש: אני מסכים לפינוי בינוי אך מסרב להיות אחראי לכך שהשוכר יתפנה).
מה עושים במקרה כזה: לפי הבנתי אם אסרב לחתום על פינוי ובינוי - הדיירים יתבעו אותי במעליונים רבים. אם אחתום והשוכר בדירתי יסרב להתפנות - היזם יתבע אותי במליונים או עשרות מיליונים בגלל העיכובים (הוא בונה מאות דירות).
לפי הבנתי מה שלא אעשה - צפויה לי פשיטת רגל אם השוכר מסרב להתפנות.
האם קרה פעם מקרה כזה בארץ?
(הערה: המצב כיום הוא שאני עדיין לא השכרתי את הדירה ועדיין אין פרויקט פינוי ובינוי - אבל הדברים האלו צפויים לקרות בעתיד).

arieciub

New member
תבקש לא לחתום על פינוי הדירה תוך 90 יום אלא על למשל 180 יום או יותר ואז זה יתן לך יותר זמן לפנות שוכר סרבן. תוכל מראש להוסיף לחוזה עם השוכר סעיף מיוחד שבמידה ומסרב לפנות בגלל פינוי בינוי הוא נושא באחריות וכל הקנסות יהיו עליו. בשביל זה יש עורכי דין שינסחו את חוזה השכירות. לא לחתום על חוזה סטנדרטי מהאינטרנט.

למעלה