שאלה למנוסות

• פותח הנושא tonti
  • פורסם בתאריך

tonti

New member
שאלה למנוסות

אני בשבוע 32 (לא מאמינה!!!) והדעות חלוקות. חלק אומרים לי למרוח שמן נבט חיטה על הפטמות מעכשיו וחלק אומרים שבשום פנים ואופן לא! אני יודעת שאסור לסבן. מה דעתכן??

אין בעיה עם שמן נבט חיטה

זה איכס, אבל אין בעייה. אומרים שזה אמור לעזור נגד סדקים וכו´, אבל אין צורך לשים בזמן ההריון. כמו כן, לא שמעתי על איסור לסבן פטמות בהריון. סדקים (מנסיוני הקטן) נוצרים מתנוחות לא נכונות, ואני השתמשתי בקרם רפאל (כמו שאמרתי ש.נ.ח. זה איכסה לי). הכי טוב חלב אם, וזה אגב, הפתרון לרוב הדברים מתברר, בסיום הנקה משפריצים טיפה ומורחים על הפיטמה. בהצלחה ובשעה טובה

zimes

New member
הבעיה עם סבון היא שהוא מיבש

ולגבי חלב אם ואיך הטבע מטפל בצרות - בהתחלה, בכאבים הגדולים, אני זוכרת שאחרי שדולב התחבר, כשהוא ינק, לא כאב לי בכלל. מין קסם שכזה.

inbale

New member
הדיעות בנושא חלוקות

מסביב לפיטמה נמצאות בלוטות ע"ש מונטרומרי (על שם ההרופא המיילד אשר גילה אותן) בלוטות אילו תפקידן להפריש חומר שמנוני אשר מחטא ושומר על נקיון הפטמות בזמן הנקה. לפני מספר שנים אכן המיליצו על שימון הפטמות. כיום ידוע שהטבע כרגיל דואג לספק את הדברים הטובים ביותר עבורינו. כמו שנאמר לך כאן : לא מומלץ לסבן את הפטמות מחשש שהדבר יגרום ליובש. אני אישית ממליצה להכין לפני הלידה בבית מישחת הנקה - מישחה אשר מורחים על פטמות כואבות וסדוקות. לפי מיטב ידיעתי הטובה ביותר כיום בשוק היא משחת רפאל.

הכנת הפטמות לפני הלידה

אין שום סיבה "להכין את הפטמות" לפני הלידה. אל תסבני אותן כשאת מתקלחת, כדי לא לייבש אותן. מלמד זה - יש לך באיזור ההילה בלוטות שנקראות "בלוטות מונטגומרי" שתפקידן לשמן (לסכך) את הפטמה. כל מריחה של שמן או משחה עליהן פוגעת בתפקור הטבעי של הבלוטות האלה. אם יש לך הפרשה של קולסטרום - את יכולה למרוח אותו על הפטמה. אחרי התחלה ההנקה - יש בעייה עם שמן נבט החיטה (שפעם חשבו שטוב למרוח אותו): 1. הוא נורא יקר והוא מתקלקל מאוד מהר.. 2. יש בו הרבה ויטמין E - כאשר מורחים אותו על הפטמה ואח"כ מניקים התינוק מקבל עודף ויטמין וזה לא בריא לו.

אומנם אני מרחתי שמן נבט חיטה בהריון

אבל המשחה הכי טובה בשוק היא ה- lansinoh שהיא 100% לנולין נקי. לפי מיטב ידיעתי אין בארץ, אבל לך יש זמן לארגן לך מארה"ב. גם לא צריך לשטוף לפני ההנקה.

הכנת הפטמות בהריון

ההמלצות הרשמיות אומרות שאין שום צורך להכין את הפטמות בהריון. לשטוף במים בלבד וגמרנו. הדבר היחיד שצריך לבדוק הוא, אם הן לא שקועות (מקרה די נדיר), כדי שאפשר יהיה "להוציא" אותן כבר בזמן ההריון ולחסוך בלגן בתחילת ההנקה. ההכנה המומלצת הכי חשובה: לבוא למפגשי לה לצ´ה כדי לראות נשים מיניקות ולקבל הדרכה לגבי תנוחות ההנקה, כי הכי חשוב לשלמות הפטמות - להחזיק את התינוק נכון, ולדעת איך לגרום לו לפתוח פה גדול נכון, כדי להימנע מצרות.

למעלה