שאלה לכולם

התרנגול

New member
לא דיברתי על לקרוא עיתון

אלא על לקרוא כותרות. אם הוא לא היה רוצה, הוא לא היה שם את זה במקום הכי גלוי שרק אפשר, כמו שקורה באמת... את יודעת מה? תשאלי את המוכר הקרוב אלייך למה הוא שם את העיתונים שלו בפני כולם, הרי אנשים קוראים לו את הכותרות! לדעתי זה בדיוק האינטרס שלו, שיקראו את הכותרות, ויקנו את העיתון....

אני מזכירה לכולם את מטרות הפורום

נא לזכור שהפורום הוקם כדי לעזור לאנשים ולא כדי לפתח דיונים אידיאולוגיים בנושאים דתיים.

arielic

New member
חזרה בתשובה

הביטוי חזרה בתשובה הוא מלשון שיבה - לשוב אל הקב"ה אל הדרך של הקב"ה ז"א מי שלא הלך בדרכיו שמתקרב לדרכי הקב"ה ואין פרושו "להפסיק לפשוע" או משהו כזה כך שלא צריך להיות לך בעיות עם המושג הזה.... יום טוב! אריאל.

אמא יקרה, אשמח לנסות לענות.

ב"ה ואני מקווה שאריאלוש לא תכעס עלי שאני עונה למרות שדיונים כאילה הם לא מטרת הפורום... פשוט יש לי כמה דברים לומר... אמא יקרה, עכמו שכבר אמרו המושג חזרה בתשובה משמעותו חזרה אל הקב"ה. ודבר שני, אני מאוד שמחה שלא רצחת/גנבת וכדו´, אני חושבת שאת בנאדם טוב ומוסרי ביותר ואני בשום פנים ואופן לא חושבת שאני טובה ממך במשהו. לא תפקידי לשפוט מי טוב ומי לא. אבל תסכימי איתי שאף אחד לא מושלם, ויכול להיות שבלי לשים לב אי פעם בחיים שלך יצא לך בטעות לפגוע במישהו... יכול להיות אפילו שממש עכשיו פגעת בכמה אנשים כשאמרת להם שהאמונה שלהם היא פולחן ושטויות... ולכן, לכל אחד יש משהו קטן לתקן. והנה, את בעצמך עשית פה עכשיו חזרה בתשובה בקשר לפרט מסויים בכך שביקשת סליחה על זה שפגעת בנו כשאמרת שאנחנו מאמינים בקשקושים. ואני מאוד מעריכה את החזרה בתשובה הזאת. ועכשיו לעניין. אני מקווה שתסכימי איתי שבעולם יש רובד רוחני ורובד גשמי, ואף אחד מהם לא יכול להתקיים בלי השני. הרובד הרוחני מכוון את הגשמי לכיוונים הנכונים, והגשמי "מבצע". ולכן בעצם כל דבר רוחני שקורה לאדם חייב להתבטא איכשהו באופן גשמי, וגם כל דבר גשמי שאת רואה מעיד על משהו ברוחניות שלו. (זה יכול גם להעיד עך כך שהיא נמוכה מאוד.) ולכן אני חושבת שזה לגמרי מופרך לומר את המילים האלה, אני מצטטת: "כל מיני פולחנים כמו נטילת ידיים, נישוק מזוזה, אי נסיעה בשבת... עברתי קצת על כמה מההודעות, קראתי סיפורי ניסים (איך חזרתי בתשובה וכו´) וגם התקשקשות שלמה סביב הרגלי הגיינה בתשעת ימי בין המצרים. שום דבר רוחני. אם את רוצה אני מוכנה להסביר לך בקשר למצוות שאני יודעת מה הטעם שלהן, מה הרובד הרוחני שבהן. מאחורי כל מצווה יש משהו. כמו שאריאלה אמרה, זה לא המקום לכך, ולכן את מאוד מוזמנת אלי לתיבת המסרים או לפורוןם דתיים, פורום מס´ 163.

למעלה