שאלה לזיו

ronenny

New member
שאלה לזיו

זיו יקירי שאלה שאלתיתי לי אליך. התערבתי עם חבר לגבי מידות של ג`יגר כפול וסטנדרטי. גירסה א: צד אחד מנה וחצי צד שני שלושת רבעי המנה גירסה ב: צד אחד מנה צד שני חצי מנה. מי הוא הצודק???

רונני, תשובה לי אליך,

בגדול, גירסה ב` יותר מדוייקת, אבל גם היא לא ממש מדוייקת. ג`יגר מסורתי מכיל שני צדדים: הצד הגדול, הנקרא ``ג`יגר`` מכיל אאונס (Ounce) וחצי שזה 44 מ``ל. זה מעט פחות מהמנה המקובלת בישראל שהיא 50 מ``ל. הצד הקטן נקרא ``פוני`` והוא מכיל בדיוק אאונס אחד, שזה 30 מ``ל. יעני חצי מנה בישראלית. עכשיו, למה אני מבדיל בין מנה ישראלית לאחרות? כי באירופה וארה``ב נהוג למזוג מנה של אאונס, להבדיל מישראל בה נהוג למזוג מנה בת 50 מ``ל שהיא כפולה בגודל. בגלל זה, אגב, שיטת הדאבלים הנהוגה בחו``ל לא אוכלת בארץ. כי דאבל שלהם, זו מנה שלנו. ודאבל שלנו, זה כבר יותר מדי...

רון

New member
ולי יש שתי שאלות

שאלה ראשונה: למה כאן אתה רונני וביואל אתה רון ? והאם זה אומר שאם פעם ארצה לכתוב שם, השם רון כבר יהיה תפוס ויישאר לי לכתוב בשם רונני ? שאלה שניה: למה אתה לא אומר עוד מילה טובה לזיו שענה יותר מהר מטל ? שאלה שלישית: מה זה לעזאזל ג`יגר ? מה זה דאבל ? שאלה רביעית: למה יש כאן שש שאלות ולא שתיים כמובטח ? נ.ב השאלה הרביעית היא רטורית. לא צריך לענות עליה.

אתה קורע אותי...

ג`יגר = כלי מדידה, נראה כמו שעון חול, עשוי נירוסטה. דאבל = יעני, מנה כפולה.

ronenny

New member
מנפלאות הג`יגר

אני שמח לראות שאותו ג`יגר תמים לכאורה עורר סערה בעולם הפורומים , לפני שמתעוררת תקרית דיפלומטית בין מנהלי הפורומים וביני לבין רון אצא במסע הבהרות חוצה פורומים על מנת להשיב שלום בית. דבר ראשון מנסיוני הדל בעולם האלכוהול גיליתי כי לעולם לא אקבל שני גרסאות זהות בין אם מדובר במתקונים לקוקטיילים ובין אם מדובר במשמעות האותיותXO על תוית הקוניאק על כן רציתי לבצע אימות גירסאות. כמו כן באמת צדקת רון שלזיו מגיעות מחמאות רבות על דרך ניהול הפורום המקצועית והכיפית שלו אני הרבה יותר נהנה לקרוא את מילותיו מאשר את התשובות הסנוביות והתכליתיות של טל. טל זה הזמן להציל את הפורום היבש והמשעמם שלך. ורון עליך להיות מלא גאווה על כך שאנו חולקים אותו שורש בשמותינו הפרטיים.ולשם הבהרת העינינים RONENNY ןRONENY הם אותם אנשים זה אני (בעיה בקוקיס) אני מקווה שטיהרתי את שמו של הגיגר ובהפגנת לויאליות אצילית לא אחזור על הודעה זאת בIOL

למעלה