שאלה לגבי צנתור וניתוח לב פתוח

amit770

New member
שאלה לגבי צנתור וניתוח לב פתוח

שלום לקרוב משפחתה שלי נמצא חור בלב (לאחר שהתעלף ועשו כמה בדיקות זה התגלה,לא אירוע לבבי) נאמר לו שזה מום מלידה והציעו לו לעשות בשלב ראשון צינתור ואם זה לא יעזור אז ילכו על ניתוח לב פתוח. (גודל החור 25 ממ, אורך 27 ממ) סליחה על הבורות אך האם צינתור זה לא בדיקה? לא ברור למה בכלל זה אלטרנטיבה מה זה עושה? האם הצנתור או הניתוח פועלים לסתום חור? ושאלה חשובה נוספת היא מה הסיכונים לצינתור ולניתוח לב פתוח מדובר בגבר כבן 60 שלא היו לו שום בעיות עם הלב עד כה אודה מאוד לעצותיכם בברכה, עמית

צנתור וניתוח לב פתוח

עמית שלום חסרים קצת פרטים אבל באופן עקרוני ניתן לסגור חורים במחיצה בלב בזמן צנתור עם מכשיר חדיש שמתלבש על הפתח כמו תלאי וסוגר אותו. כמו שאמרו לך, במידה והפעולה לא תצליח צריך לסגור את החור בניתוח לב. צנתור זו גם בדיקה אבחנתית וגם טיפולית. למשל, פתיחה של חסימות בעורקים המספקים דם ללב עושים כיום בצורה מצויינת בצנתור ורק מיעוט החולים שלא מתאימים לפתיחה בצנתור מגיעים לניתוח. בכל מקרה קרוב המשפחה שלך זקוק לצנתור אבחנתי לפני הניתוח (לוודא שאין לו גם כלי דם חסומים) ןלכן הגיוני להתחיל בצנתור ובמידת הצורך להמשיך לניתוח. בקשר לסיכון, הוא קיים גם בצנתור וגם בניתוח אבל בגיל 60 בגבר בריא מדובר בערך ב 1-2% בלבד. בברכה דר' גיל בולוטין

amit770

New member
תודה רבה על התשובה !

בקשר לסיכון מה זה 1 או 2 אחוז אם לא עושים כלום מה יכול לקרוא כלומר האם שווה לקחת סיכון אולי כדי לא לעשות כלום (כיוון שמדובר באדם שלא חש בזה כל חייו) תודה

המשך תשובה

לפי מה שכתבת נראה שיש בהחלט סיבה לסגור את החור, אולם לתת תשובה בטוחה אני זקוק להרבה יותר אינפורמציה. אחוז אחד או שניים של סכנה למוות ובנוסף אחד או שניים לסיבוך משמעותי בעיקבות הניתוח. כלומר זה לא ללא סיכון, אבל מהצד השני 97% לעבור את הכל בשלום. גם האחוזים הללו הם רק הערכה כללית לפי הנתונים, ניתן לחזות יותר טוב כשיש את כל הנתונים של החולה. דר' גיל בולוטין

amit770

New member
אם אפשר עוד שאלה

ראשית תודה רבה על תשובותך האדיבות ! ברשותך אבקש לשאול בקשר לסיכון האם מדובר על הצינתור או הניתוח ? אגב הבדיקה שנעשתה היא אקו ואחר כך עשו אקו תוך ושטי ולאחר מכן זה מה שנאמר - קודם ינסו צינתור ואם לא יצליח אז ניתוח ת ו ד ה !

עוד תשובה

עמית שלום גם בצינתור וגם בניתוח יש סכנה. צריך יותר נתונים על מנת להעריך את האחוז המדוייק. בהערכה גסה 1-2% זה בערך סיכון לכל אחד מהם בסגירת חור במחיצה בלב. דר' גיל בולוטין

inbaluv

New member
היי עמית!

הכנסתי הודעה גם למעלה. האם איש זה ירצה להשתתף בכתבה של ערוץ 10? הם מעוניינים ללוות את תהליך הצינתור. אני מתפוז, אגב, מיחסי הציבור וההודעה שלי אמיתית לגמרי. ענבל [email protected] 050-8557223

למעלה