רווחים ממניות

2020-2014

New member
שלום
בשנת המס 2014 לא עבדתי כלל אבל היו לי רווחים מהשקעה בבורסה ממניות. לצורך העניין נניח שהרווחתי 20,000 שח ממניות מסוימות והפסדתי על מניות אחרות 10,000 ש"ח. שילמתי ישירות דרך הבנק 2,500 ש"ח מס הכנסה. אני יכולה למלא בקשה להחזר של ה 2,500 ש"ח מאחר ונקודות הזיכוי השנתיות מאפשרות לקבל החזר עד 7194 ש"ח. השאלה היא האם אני יכולה לבקש לא להתחשב בהפסדים כלל או אפילו לבקש "לגרור" את ההפסדים לשנה הבאה וככה אקבל החזק של 5000 ש"ח לשנת 2014 וגם אזכה להחזר נוסף ב 2015? האם חייב להיות קיזוז של רווח מול הפסד למרות שקיזוז זה פוגע בנישום?

k-don

Well-known member
שלום
בשנת המס 2014 לא עבדתי כלל אבל היו לי רווחים מהשקעה בבורסה ממניות. לצורך העניין נניח שהרווחתי 20,000 שח ממניות מסוימות והפסדתי על מניות אחרות 10,000 ש"ח. שילמתי ישירות דרך הבנק 2,500 ש"ח מס הכנסה. אני יכולה למלא בקשה להחזר של ה 2,500 ש"ח מאחר ונקודות הזיכוי השנתיות מאפשרות לקבל החזר עד 7194 ש"ח. השאלה היא האם אני יכולה לבקש לא להתחשב בהפסדים כלל או אפילו לבקש "לגרור" את ההפסדים לשנה הבאה וככה אקבל החזק של 5000 ש"ח לשנת 2014 וגם אזכה להחזר נוסף ב 2015? האם חייב להיות קיזוז של רווח מול הפסד למרות שקיזוז זה פוגע בנישום?
מסתכלים על הרווח הכולל בתיקי ניירות ערך.
נניח שהרווח וההפסד היו בתיקים נפרדים.
אם היית מגיש למס הכנסה את הרווח, היית מקבל החזרים אבל ההפסד לא היה נחשב לך עבור השנים הבאות.(לדעתי)
אם היית מגיש למס הכנסה את ההפסד, אז הוא היה נחשב לשנים הבאות אבל לא היית מקבל החזרים בכלל.

מה שהיית צריך לעשות זה למכור בתיק, כך שיהיו רווחים של 28,000 ש"ח ואז היית מקבל 7000 ש"ח החזר (מה שנקרא לסחוט את הלימון, להעביר בעצם את הההטבה ממס לשנה הבאה)
*אינני בעל רשיון

למעלה