קרע קטן בגיד + דלקת בכתף (מסובב), ברסיטיס

קרע קטן בגיד + דלקת בכתף (מסובב), ברסיטיס

אני סובלת כבר 4 שנים מכאבים בלתי נסבלים, כולל TENDOMITIS ועייפות כרונית (מאובחנת). הקרע עדיין קטן (4 מ"מ). בעיות שינה בגלל הכאב ושינה לפנות בוקר לאחר לקיחת כדורי שינה בלבד + אסיבל.
תרופות שלא הועילו: ארקוקסיה, זריקת קורטיזון לישבן (מרפאת כאב בקופ"ח כללית..), זריקת קורטיזון (שניה) לברסיטיס עי רופא כתף (שר"פ- בי"ח הדסה), זריקה לברסיטיס ע"י ראומטולוג- לפי אולטרסאונד מקומי.
תרופת שהועילו: קורטיזון 5-10 מ"ג. אחרי 6 שבועות שיפור. אחרי כחודשיים הפסקתי (בגלל הסיכון שבתרופה). לאחר כשנתיים הזריקה לא הועילה.
זריקה לכתף, אבל מלפנים ולא מאחור- לא הועילה לכאב, אבל עזרה להסיר הגבלת תנועה בהרמת יד לצדדים.
אודה לך על רעיונות נוספים, או לאיזה מהרופאים לחזור (זריקה נוספת במינון יותר גבוה,..
תודה

דלקת וקרע בכתף

לא ברור מהסיפור האם הרקע אורטופדי או ריאומטולוגי.
במידה והינו אורטופדי הטיפול חייב לכלול פיזיוטראפיה לכתף. והיה וביצעת זאת ללא הטבה מומלץ לפנות למרפאת כתף להערכה נוספת.

קרע בגיד- התחלה אורתופדיה ובהמשך גם דלקת פרקים

חלף זמן רב עד שקיבלתי פיזיותרפיה.
הלכתי למטפלת אלטרנטיבית שעתש מעט מכל שיטה, אבל היא היתה לא מוצלחת.
בינתיים קיבלתי הפניה לפיזיותרפיה, אבל הם יוצאים מתוך הנחה שיש נכים או אנשים אחרי ניתוח (גם אם באופן זמני) שזקוקים להם ולכן הטיפול היה שירות עצמי. תירגול שברובו לא הייתי מסוגלת באותה תקופה לעשות לבד.
בהמשך קיבלתי הפניה לאולטרסאונד טיפול, אבל הפיזיו התעלמה מזה ועשתה תרגול רגיל "כי היא יודעת מה צריך".
הלכתי כמה חודשים לכירופרקט ותירגלתי עם כדור פיזיו וכד', אבל היה לי קשה לזכור תרגילים מסובכים בגלל עייפות שגרמה לבעיית ריכוז.
אני לא מעוניינת (ואין לי אפשרות להתמודד עם כמה שבועות של חוסר עשיה בבית) בניתוח.
השאלה היא מה אפשר לבקש מהאורתופד, לאור זה שהזריקה בכתף מכיוון החזה עזרה להרחבת הטווח: זריקה של שילוב קורטיסון עם עוד חומר, או הגדלת מינון, כדי שגם הכאב יושפע ואגמור עם הדלקת אחת ולתמיד (אני לוקחת תוספי מזון בניסיון להפחית את הדלקת ומידי פעם כדורים לכאב, אבל יש חילוקי דעות אם הם רק מפחיתים כאב או גם דלקת...)

המשך

המינון של הזריקה לא ניתן להגדלה. ניתן לחזור עליה אבל מספר מוגבל של פעמים.
בסופו של דבר יש צורך גם בפיזיוטראפיה. עם כל ההבנה לקשיים סביב אין לזה תחליף (רפואה משלימה זה לא מספיק).
מעבר לזה רצוי להתיעץ עם מרפאת כתף לגבי אפשרויות נוספות (כולל לא ניתוחיות).

למעלה