קרן פנסיונית או ביטוח מנהלים

מצב
הנושא נעול.

oren342

New member

אני בן 35 , רווק , עובד במחשבים. המעסיק מציע לי הפרשות מעסיק + החלק שלי לאחת משתי האופציות : ביטוח מנהלים או קרן פנסיונית . מה ההבדלים הגדולים בין השתיים ומה עדיף לי כשכיר , שחושב כבר על ימי הפנסיה? תודה על תשובתכם המהירה!

אביא

New member
עד סכום ברוטו של משהו כמו 12000

אני בן 35 , רווק , עובד במחשבים. המעסיק מציע לי הפרשות מעסיק + החלק שלי לאחת משתי האופציות : ביטוח מנהלים או קרן פנסיונית . מה ההבדלים הגדולים בין השתיים ומה עדיף לי כשכיר , שחושב כבר על ימי הפנסיה? תודה על תשובתכם המהירה!
ש"ח (סתם מזכרון זה לא נתון מדויק) עדיפה קרן פנסיונית. על ה10000 הבאים (שוב לא מדויק אלא בערך) עדיפה ביטוח מנהלים במסלול הוני ועל השאר בטוח מנהלים במסלול קצבה. בכל מקרה זו החלטה ששווה להתייעץ לגביה עם אקטואר.

oren342

New member
RE : ומה ההבדל בינהם?

ש"ח (סתם מזכרון זה לא נתון מדויק) עדיפה קרן פנסיונית. על ה10000 הבאים (שוב לא מדויק אלא בערך) עדיפה ביטוח מנהלים במסלול הוני ועל השאר בטוח מנהלים במסלול קצבה. בכל מקרה זו החלטה ששווה להתייעץ לגביה עם אקטואר.
תודה לך אביא על העזרה.

אביא

New member
לכל אחד יתרונות וחסרונות

תודה לך אביא על העזרה.
לכל אחד יתרונות וחסרונות
ההשלכות של הבחירה עשויות להסתכם בהרבה אלפי שקלים ולכן כדי להשקיע כמה מאות שקלים וללכת לאקטואר טוב. כאמור ניתן לבחור בשילוב של האפשרויות. קרן ]פנסיה חדשה נותנת את התשואה הטובה ביותר (קצבה בגיל פרישה) אבל הסכום המבוטח מוגבל בסכום (כאמור אם איני טועה ואני כותב מהזכרון כ12000 ש"ח)חסרון נוסף של קרנות הפנסיה החדשות הוא אפשרויות ההתערבותשל המשלה להרע את תנאהן גדולות וסבירות יותר מהאפשרויות האחרות. ביטוח מנהלים הוני- ניתן למשוך את התשואה בסכום אחד ולהשקיע אותו כרצונך (לעת עתה סכום זה פטור ממס אך מי יבטיח שהאוצר לא ישנה זאת בהמשך?)חשוב לדאוג שאחוז החיסכון יהיה בין 90-100 ואת בטוח החים לרכוש בנפרד. גם כאן הסכום הפטור ממס מוגבל לכ10000 ש"ח(לא מדויק נכתב מהזכרון). האופציה השלישית היא הגרועה מבין השלוש ולכן יש לחסוך בה רק את הסכום שאי אפשר לבטח באופציות האחרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה