פתיחה בקבלה......

alonpaz

New member
פתיחה בקבלה......

יש ברדיו אדם נתנאל שמו ברדיו 91 FM בצהריים שמפרש לאנשים ע"פ הקבלה. הוא שואל את הקבלה ומקבל תושבות. האם זה מותר לו? הוא מוסמך? לא יכול להגרם לי נזק אם אעזר בו? איך אוכל לדעת מי פותח בקבלה והוא עושה זאת כמוסמך ומבין ולא חאפר שיגרום לי או לאחר נזק. מה אומרת התורה על פתיחת הקבלה והעזרה בה? האם צריך כח ויחודיות בעיסוק הזה? זה מותר?

מה דעתך למסור את המחשב שלך

לתיקון = למנהל סניף בנק????..... קבלה אינה מדע, ואף אינה מקצוע. קבלה - מקובל, זה מהות. המקובל האמיתי לא מתחיל "להתעסק" בקבלה אם לא יגע ועמל בתורה שנים רבות, אם לא הביא את עצמו ואת גופו למדרגות נעלות, למדרגות של קדושה וטהרה. הקבלה היא "ספר הייצור" של העולם וכל אשר בו, וכדי לעמוד על קצה דעתו של "היצרן" הלא הוא הקדוש ברוך הוא - בורא העולם, יש להגיע לרמה גבוהה. ובמשל: המחשב האישי שלך הגיע עם ספר הוראות והנחיות, האם כאשר יתקלקל תמסור אותו לתיקון לאדם אינטליגנט - מנהל בנק? או שתלך לטכנאי מוסמך שלמד היטב את רזי קרבי המחשב? האם תקבל הנחיות טיפול למחלה קשה מחובש? האם תמסור את זקנך לתספורת לידי טכנאי מחשבים? איני מכיר את אותו נתנאל שהזכרת, דומני שקראתי עליו איזו שהיא כתבה בעיתון אי פעם, ועושה הרושם שהמדובר בנוכל מהסוג הגרוע, משחק ברגשות - כאילו בשם הקבלה. כל ילד יכול לספוג מושגים מסויימים בקבלה, או במחשבים. ולהציג את עצמו כמומחה. חבל שהציבור אינו ער לכך, ומקבל את אותם שרלטנים בזרועות פתוחות. ברכה והצלחה.

alonpaz

New member
הוא משדר מדי יום ביומו ברדיו....

והוא קולע בול בכל מה שהוא אומר למתקשרים - אתה מוזמן להאזין לו פעם.

brose

New member
שמעתי את התוכנית שלו מידי פעם

והדברים שהוא אומר שם הם בגדר שטויות... משהו כמו: "תלכי לים, תקחי צדפים...." ובזה הוא מאמין שהוא יפתור את כל המזל הרע של אנשים - בעזרת צדפים... אנשים עם בעיות אמיתיות מגיעים אליו, שופכים את ליבם ונשמתם לעבר הטלפון המיותם... והוא בתגובה אומר שטויות, בקול רך, אך מתחכם. והנורא הוא שאנשים אלו באמת מאמינים לו... מעניין אותי למה אף אחד לא קם ובדק אותו... נראה לי שאנשים מעדיפים פתרונות מהירים על פני האמת (שהיא מן הסתם - הדרך הארוכה).

giingiit

New member
הוא חילוני לפי כתבה שהיתה עליו

והכי מצחיק זה שהוא נותן קמיעות ממתכת עם שם השם המפורש כשקמיעות אמיתיות חייבות להיות כתובות על קלף בידי אדם ירא שמיים ולא צריך להיות מקובל לדעת זאת. לא כדאי להאמין לכל אדם שמכנה עצמו "מקובל"

brose

New member
נראה לי קצת תמוה

שמישהי שקוראת לעצמה "הסגולה", מבינה משהו בקבלה... נראה לי שהיא אחת מהמתחזים שמבינים משהו... נו באמת...

תשובה לתמיהתך,

הכל יתכן. אך נראה תמוה באותה מידה שמישהו שלא הוסמך לרבנות מבין משהו בהלכה (כוונתי לגבי הפורום הזה). העניין הוא שפורום נועד לשמוע דעות של אחרים, וסביר שפורום בנושא מסויים ימשוך אנשים שמסוגלים לענות על שאלות בנושא. תפקיד של מנהל פורום מסוג כזה, כולל להפנות שאלות למקורות המוסמכים. זה מה שעושה מנהל הפורום הזה, וסביר שזה מה שעושה "הסגולה".

למעלה