פרנגי

אילן די

New member
פרנגי

אולי אני טועה אבל היה לי הרושם שבני האדם (הפדרציה) פגשו בפרנגי בפעם הראשונה ב- NG. אך בפרק של אנטרפרייז ששודר הערב בארה"ב (הפרק נקרא Acquisition) נתקלו חברי הצוות של ג´ונתן ארצ´ר בפרנגים לראשונה. האם אני טועה בקשר ל - NG או שיש כאן חוסר קונסיסטנטיות ?

הפרנגים.

הופיעו לראשונה בעונה הראשונה של TNG, היו שני פרקים (ומחר אני גם אוכל לבדוק את המספרים שלהם, כי יש לי את כל העונה הראשונה): היה פרק שבו הם היו תקועים מול כוכב שנעל להם את הספינות, ופרק שבו דימון (קפטן) פרנגי ניסה לנקום בפיקארד. בכל מקרה, שם היו המפגשים הראשוניים איתם. מה שיש באנטרפרייז זה חוסר המשכיות, כי מציינים בTNG שזה המפגש הראשון עם הגזע הידוע בשם "פרנגים".

ב-TNG מציינים..

גם שהפראנגים הם אלו שהשמידו לפיקארד את הספינה 10 שנים לפני הפרק המדובר. ובפרק הבמדובר הם רק מגלים ששמם הוא "פראנגי". לפי מה ששמעתי הצוות של האנטרפריז של ארצ´ר לא שומע את שם מינם ולכן זה לא נחשב לחוסר המשכיות. מחר אני יראה את הפרק המדובר ואני יחזור אליכם עם התשובה אם אכן היה חוסר המשכיות.

אילן די

New member
נכון !

באמת לא אמרו את השם פרנגי. הזכירו אבל את חוקי ה- Acquisition ואפילו אמרו כמה חוקים.

לא בדיוק

בהסתמך על זיכרוני (הקלוש), כאשר בTNG, נתקלו לראשונה בפרנגים, דאטה אמר שידוע מעט על הגזע הזה, והם הוגדרו (כך דאטה ציטט) כ"סוחרים ינקים". משמע, היה מגע רופף כלשהו איתם בעבר, וזה דוקא מסתדר עם מה שקורה באנטרפרייז. תקנו אותי אם אני טועה.

למעלה