פנינה רוזנבלום איתנו...

orname

New member
פנינה רוזנבלום איתנו...

לא שאני מעריצה גדולה, אבל - כל מי שבעד מאבקנו אוטומטית זוכה אצלי בחיבה... ראו אירוח ב YNET עכשיו ("שאלה של אישה" מ 11:46 )

שווערצה

New member
כן, אבל

הנה התשובה שלה במלואה: "אני חושבת שהמדינה צריכה לעמוד מאחורי כל אישה שרוצה לעשות הפריות. כאחת שעברה כמה הפריות וויתרה, אני מורידה את הכובע בפני נשים שיש להן את הכוח לא לוותר, ולכן לא הבנתי מדוע מנסים לפגוע בדבר כל כך יקר לכל משפחה בישראל, אולי אפשר לבחון שבמידה ומשפחה בעלת יכולת כלכלית, תוכל אחרי מספר הפריות לעשות באופן פרטי, כדי להקל על המדינה. ולעומת זאת, משפחות ללא יכולת, לתת להן להביא ילד לעולם כי זו המתנה היפה ביותר שאדם יכול לקבל". שנתחיל לריב עכשיו על הרף הכלכלי שמאחוריו משפחה נחשבת בעלת יכולת כלכלית? משפחה שמרויחה משכורת ממוצאת במשק, ואינה "ענייה" יכולה להתמודד עם העלויות המפלצתיות של הטיפולים? הצעה מסוכנת...

orname

New member
צודקת!!!!

אבל שוב - לפחות מישהי שמבינה את כאבנו. את הדרך הקשה שאנחנו עוברות מישהי שאימצה ויודעת את העלויות. ושוב - את 100 אחוז צודקת.. מי יכול לקבוע את הרף.... לפי טבלאות שפורסמו פעם בעיתון אני נמצאת בעשירון תשיעי...ועדיין...חשבון הבנק שלי לא נראה מי יודע מה. בטח לא יוכל לספוג עלויות טיפול.... אפילו לא אחד

נועה 35

New member
זו דרך מסוכנת

אסור להסכים לבחינה כלכלית שכזו. אסור שההחלטה למי המדינה מאפשרת להביא ילדים לעולם תהיה מותנית ביכולתה הכלכלית (העשירים יותר ממילא יעשו הכל באופן פרטי). זו דרך מסוכנת שאסור לנו להסכים לה. אנחנו חייבים לדבר על הפן המוסרי והחברתי. על כך שבמצבה המיוחד של מדינת ישראל, ובחינוך היהודי-משפחתי שכולנו קיבלנו ומקבלים - אסור להשאיר זוגות המעוניינים בילדים, ללא היכולת להביא ילדים לעולם.

למעלה