פמפ סינדרום?

זהבה נ

New member
פמפ סינדרום?

שלום לפורום החשוב הזה. פמפ סינדרום? אשמח לדעת בדיוק מהו הסנדרום שלאחר ניתוח מעקפים וכיצד ניתן למנוע אותו או להקל עליו. האם יש מקומות בארץ והיכן מנתחים ניתוחי לב וחזה ללא שימוש מכונת לב ריאה? אני מבינה שמנהל הפורום נממצא בחו"ל וממתינה לתגובתו לכשישוב. תודה.

התגובה למכונת לב ריאה

זהבה שלום מכונת לב ריאה חיונית בחלק מניתוחי המעקפים ובכל ניתוחי המסתמים. השימוש במכונת לב ריאה גורם לנזק מסויים שברוב המקרים אין לו משמעות קלינית. עיקר התגובה היא במערכת הנשימה. עקב תסחיפים זעירים ואקטיבציה של תגובת קרישה ודלקת, הריאות צוברות נוזלים ובחלק קטן מהחולים זה יכול לגרום לסיבוך ריאתי ובמקרים נדירים גם למוות. ניתוחי מעקפים ניתן לבצע באמצעות ציוד מודרני ללא מכונת לב ריאה. ישנו ויכוח גדול בין מנתחי לב בכל העולם בנושא, אולם יש הוכחות די טובות לכך שחולים המנותחים ללא מכונת לב ריאה מאבדים פחות דם במהלך ולאחר הניתוח ונזקקים לפחות מנות דם. יתרונות נוספים כמו: פחות סיכוי לנזק מוחי, פחות נזק כלייתי, וגם תמותה יותר נמוכה הודגמו באוכלוסיות בסיכון גבוה כמו חולים מבוגרים. יתרון נוסף שהודגם לאחרונה, פחות סכנה לנשים שבעיקרון הסיכון הניתוחי שלהן עם מכונת לב ריאה יותר גדול משל גברים. במחלקה לניתוחי לב באיכילוב אנו מבצעים יותר מ 50% מהניתוחי המעקפים ללא שימוש במכונת לב ריאה עם תוצאות מצויינות. נצבר אצלנו ניסיון של יותר מ 1000 ניתוחים מסוג זה בשנים האחרונות. תוכלי לקרוא על ניתוחים ללא מכונת לב ריאה במאמרים הנמצאים בף הפתיחה של פורום זה. ד' גיל בולוטין

זהבה נ

New member
מהו אם כך "פמפ סינדרום?"

לא קבלתי על כך תשובה. אגב זה מה שקרה לבעלי כנראה במהלך ניתוח מעקפים לפני כמעט שנה וחצי. ממתינה לתגובתך.

Pump Syndrom

זהבה שלום כנראה שלא הייתי מספיק ברור. התגובה למכונת לב ריאה עליה כתבתי בתשובתי לך היא " פמפ סינדרום". פמפ ובעברית משאבה, זה השם המקוצר של מכונת לב ריאה. עכשיו אני מקווה שהתשובה הקודמת מובנת. דר' גיל בולוטין

למעלה