פינת הדמויות 14- אוולין הגואל

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי לנו את דמויתיה של חן אמסלם-זגורי, הגיע תורי לבחור, ואני החלטתי לבחור בשחקנית שהשבוע אראה אותה בהצגה...

1709390780933.png

אוולין הגואל! שחקנית ותיקה, טובה, וידועה בדמויותיה המצחיקות והנהדרות. מעניין איך הדירוג שלה יהיה...​

YossihNew

Well-known member
1709390882897.png

מקום שמיני: מונה כץ (הנפילים)

מעניין כמה מכם זוכרים את מונה ואת הסדרה הזאת. בעונה הראשונה, מונה היא בעלים של עיתון חדשות שמנסה להשיג סקופים על הכמ"ג, ושולחת את קרן ברון וסמדר עוזרי שפיגלמן לחשוף סקופים. במהלך העונה השנייה, נחשף לנו שמונה היא אימא של שתיים מהדמויות הראשיות, שסולקה מהמשפחה לאחר שניסתה לגנוב סודות חסויים מבעלה. דמות לא בדיוק זכורה, מסדרה לא ממש זכורה. אבל לא נורא.​

YossihNew

Well-known member
1709390997489.png

מקום שביעי: זוהרה בדש (היורשת)

זוהרה, זמרת העבר האגדית, היא הסבתא של טופז בדש, הכוכבת החדשה בשמי הזמר המזרחי. היא מגדלת את הנכדה שלה בצורה קשה, ולא רוצה שהיא תצליח בתור זמרת. היחסים הקשים של זוהרה וטופז נמשכים כל הסדרה, אבל לפני מופע משותף זוהרה מתה. הסדרה הייתה סדרה נחמדה מבחינת הקאברים, ואוולין כמובן עשתה דמות מאוד מטורללת כמו שהיא אוהבת לעשות. עם זאת, גם הסדרה הזאת באה והלכה, אבל הייתה יותר טובה מאחרות.​

YossihNew

Well-known member
1709391027620.png

מקום שישי: אתי (ישמח חתני)

אתי היא אשתו של ציון, בחור מכובד בקהילת מוסאיוף הירושלמית. היא הדודה של יפה (שהיא מושלמת לא משנה מה תגידו), ודמות חשובה ורצינית בקהילה. הדמות עברה גם לסדרה של ישמח חתני, בה היא התאלמנה מבעלה. אתי הייתה דמות נוספת מהסגנון של אוולין, אישה מרוקאית חזקה במיוחד. הדמות הייתה שיתוף פעולה ראשון עם יפית אסולין, איתה אוולין משתפת פעולה גם בהצגות. ללא ספק דמות נחמדה שלה, אבל לצערי לא מספיק פעילה בניגוד לשאר נשות השכונה הנהדרות (אורנה בנאי למשל הייתה יותר חשובה).​

YossihNew

Well-known member
1709391063095.png

מקום חמישי: בתיה דגני (המובילים)

איזה יופי שבתיה פה! יופי-די-דו! זוכרים את בתיה? המובילים, הסדרה שהיא אחותה האובדת של הפיג'מות, סיפרה על משפחת דגני שמנסה להציל את חברת ההובלות המשפחתית ולחזור להיות משפחה עשירה. בתיה היא אם המשפחה, אבל בואו נגיד שהיא מעולם לא קלטה שהם בפשיטת רגל. היא מכורה לכסף, לחיים טובים, ועצלנית בטירוף. אחת הדמויות הקרועות ביותר שאוולין שיחקה, מסדרה מצחיקה ביותר. המניירות המוגזמות של בתיה הפכו את אוולין לאייקון ענק, וגם במהלך הסדרה היא לומדת לוותר קצת על הכסף לטובת המשפחה. אחלה דמות.​

YossihNew

Well-known member
1709391110826.png

מקום רביעי: זארדה (גאליס)

אם נשאל דור שלם של ילדים על אוולין, כנראה הם יגידו קודם את השם של זארדה. זארדה, שליטת גאליסיה הבלתי מעורערת, הגברת עם המניפה המאבנת, והמיועדת האפלה... אה... איך שזה לא היה אז, שכחתי מה הסבירו. במשך כל הקיץ השני הלכה אוולין בלבוש אלגנטי ומניפה, איבנה כל מי שהעז להתנגד לה וניסתה לשמור על העיר האבודה ועל הנסיך שלה, אדי, מפני יונתן המיועד שנועד לשחרר את העיר. מבין כל הרעים של גאליס אוולין הייתה הטובה מכולם. לא סתם החזירו אותה לסוף הסדרה. הסצנות שבהן זארדה פותחת את המניפה הן סצנות נהדרות ומדהימות. לא נשכח את זה.​

YossihNew

Well-known member
1709391161728.png

מקום שלישי: ליליאן אסייג (שנות ה-80/90)

ככל הנראה, זאת תהיה הדמות הראשונה שאנשים יזכירו כשידברו על אוולין. ליליאן, אשתו של פרוספר, האימא של שלום, מני ואילנה. אישה מרוקאית ששולטת בבית, ומבשלת כל יום כמות פעוטה של אוכל שמספיקה להאכיל את כל תושבי טירת הכרמל וכמה ערים שכנות. אל תגידו לה שהאוכל שלה לא טעים, או לא חריף מספיק, אחרת היא תתחרפן עליכם. דמות שנשארה עם אוולין יותר מעשור, וקיבעה את התדמית שלה בדמויות- אישה מרוקאית שמנהלת משפחה שלה. בקרוב אנחנו ניפרד מליליאן וכל משפחת אסייג, לאחר ששלום החליט לסיים את הסדרה. אבל ליליאן לעד תישאר בליבנו, היא והעוגיות שלה.​

YossihNew

Well-known member
1709391293510.png

מקום שני: עפרה בון (שוברי גלים)

כמה אנשים יכולים להגיד שהם היו בתפקיד אייקוני בשתי סדרות של ערוץ הילדים באותו הזמן? לא הרבה. כזאת הייתה אוולין, שתקופה מסוימת הייתה הרעה הראשית בערוץ הילדים. עפרה היא טייקונית עסקית שקנתה את החוף של דבש, והביאה את חבורת הגולשים של בתה החורגת אסיה (למרות שבאור מסוים הן יכולות להיחשב לאחיות!) לחוף. לעפרה יש סמור מחמד בשם מני, למרות שהיא שברה את ליבנו כשהיא כינתה אותו תחביב בלבד. דמות קרועה לגמרי של אוולין, שהביאה את כל יכולותיה הרבות לדמות הזאת, כולל דיוקן ענק שלה כמלכה שמזכיר לכולנו את גאליסיה. אחת מהדמויות הענקיות שלה, אם מישהו רוצה לראות דברים של אוולין, הייתי ממליץ לו על זה.​

YossihNew

Well-known member
1709391419601.png

מקום ראשון: ברוריה פסקל (פיק אפ ותנוחי)

חייב להגיד שבמסגרת המחקר הסתבר לי שלאוולין יש מלא דמויות שהמשיכו מסדרה אחת לאחרת עם היוצרים. וברוריה, או ברו-ברו, היא אחת מהן וזאת שבפסגה. היא מנהלת השירות בחברת הטיסה "טרנס" ובתה של עדה, אמה הזקנה שמרושעת אפילו יותר ממנה. עם כל הכבוד, העלילה של ברוריה המשיכה יותר ב"תנוחי", שם זה נראה כאילו עדה מתה במהלך שיט בו ברוריה פוגשת בביצ'יות אחרות- עידית לינוביץ', נעמי שחר ומרב בן-בסט. ברוריה היא האייקונית מהדמויות של אוולין, ולוקחת את כל המאפיינים של שאר הדמויות לקיצוניות אדירה. היא גם מקבלת עלילת אהבה עם אהבת נעוריה, ומוצאת את האימא האמיתית שלה. את פיק אפ לא ראיתי, אבל את תנוחי כן, והשילוב בין חבורת הביצ'יות הוא אחד מהטובים שראיתי. וברוריה היא אחת מהסיבות לכך, היא אחת מהאייקוניות בסדרה, פרט לנעמי שחר כמובן.

כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות, תאחלו לי בהצלחה מחר להצטלם עם מושא הפינה ושהכל ילך כמו שצריך. בשבוע הבא יהיה תורו של רועי לבחור, אני מקווה שהוא יבחר כמו שצריך שחקן או שחקנית עם דמויות טובות. עד אז!​

Roei152

Well-known member
מנהל
אוקיי אז אני בוחר את זוהר ליבה כי נזגרתי שהאי נגמר אתמול ...

למעלה