עוד על ההתנגדות לחיסונים

קלייטון.ש

Well-known member
אתמול התארחנו והיו שם משפחה של דתיים. הם צעירים, 30 ומשהו, עם 4 ילדים וחמישי בדרך. התפתח הדיון על החיסונים, והבחור - שהוא תלמיד ישיבה במשרה מלאה - טען בחום לצד המתנגדים.
התחיל בטענה המפורסמת שהחיסון לא נבדק ומי יודע מה יקרה. המשיך לטענה שזכותו כאזרח לבחור מה יקרה לגוף שלו. עוד הסביר לנו שהקביעה אם אדם יחיה או ימות היא משמיים. "מה אתה חושב, שאם תתחסן זה יגן עליך ממוות? בשמיים קובעים ולא החיסונים ואם נגזר שום חיסון לא יעזור. אז בשביל מה להתחסן".
ענו לו הנוכחים מה שענו, הכל סטנדרטי, אבל אני שאלתי אותו "מה הרב שלך אומר?"
ענה שהרב שלו אומר שכל אחד יבחר לעצמו.
שאלתי מה אם הרב שלך ייתן הוראה ישירה להתחסן?
הבחור מסמיק, ואז מספר שהוא רגיש לדקירות, שאם ידקרו אותו הוא יתעלף.
אהה!
כל הפילוסופיה רק כי הוא פוחד מהזריקה. זה הכל.
אני גם עברתי את רוב חיי, מילדות ומעבר לגיל 40, בלי לפגוש מחט אחת. או אולי מחט אחת שאני לא זוכר אותה.
כשהסתבר שמתחילה תקופה בחיי בה ידקרו אותי הלוך ושוב גם אני חששתי ממה שהולך לקרות. אז מבין אותו.

אבח"י

Well-known member
אתמול התארחנו והיו שם משפחה של דתיים. הם צעירים, 30 ומשהו, עם 4 ילדים וחמישי בדרך. התפתח הדיון על החיסונים, והבחור - שהוא תלמיד ישיבה במשרה מלאה - טען בחום לצד המתנגדים.
התחיל בטענה המפורסמת שהחיסון לא נבדק ומי יודע מה יקרה. המשיך לטענה שזכותו כאזרח לבחור מה יקרה לגוף שלו. עוד הסביר לנו שהקביעה אם אדם יחיה או ימות היא משמיים. "מה אתה חושב, שאם תתחסן זה יגן עליך ממוות? בשמיים קובעים ולא החיסונים ואם נגזר שום חיסון לא יעזור. אז בשביל מה להתחסן".
ענו לו הנוכחים מה שענו, הכל סטנדרטי, אבל אני שאלתי אותו "מה הרב שלך אומר?"
ענה שהרב שלו אומר שכל אחד יבחר לעצמו.
שאלתי מה אם הרב שלך ייתן הוראה ישירה להתחסן?
הבחור מסמיק, ואז מספר שהוא רגיש לדקירות, שאם ידקרו אותו הוא יתעלף.
אהה!
אני גם עברתי את רוב חיי, מילדות ומעבר לגיל 40, בלי לפגוש מחט אחת. או אולי מחט אחת שאני לא זוכר אותה.
כשהסתבר שמתחילה תקופה בחיי בה ידקרו אותי הלוך ושוב גם אני חששתי ממה שהולך לקרות. אז מבין אותו.
נדמה לי שזכרונות ינקותך אינם קיימים על מנת לספר לך על הדקירות והחיסונים שקבלת. נראה לי גם שימי בגרותך בבית הספר לוו בזריקות, וגם בשרשרת החיול נדקרת יותר מפעם.
כמי שדוקר ומזריק לעצמו יומית - אשכרה הזריקה של פייזר לא כואבת.

צליליתה1

Well-known member
אם נצטרך, כמו שמאיימים, לקבל חיסון כל 6 חודשים, יש להניח שתהיה השקעה רבה בפיתוח מזרקים אוטומטיים, ו/או גלולות למינהן. המערכת לא תתמודד עם מבצע חיסון המוני כזה , פעם אחר פעם.

אני מתעבת מחטים, אבל נדמה לי ששונאת כדורים יותר, לעיתים קרובות מדי חווה תופעת לוואי כזו או אחרת

כבר עכשיו כדאי לחשוב על צ׳ופרים למי שיסכימו לדאוג לחיסון במו ידיהם.
קופון לכוס קפה בקפה החביב עלי? יאללה, שיפתח כבר

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם נצטרך, כמו שמאיימים, לקבל חיסון כל 6 חודשים, יש להניח שתהיה השקעה רבה בפיתוח מזרקים אוטומטיים, ו/או גלולות למינהן. המערכת לא תתמודד עם מבצע חיסון המוני כזה , פעם אחר פעם.

אני מתעבת מחטים, אבל נדמה לי ששונאת כדורים יותר, לעיתים קרובות מדי חווה תופעת לוואי כזו או אחרת

כבר עכשיו כדאי לחשוב על צ׳ופרים למי שיסכימו לדאוג לחיסון במו ידיהם.
קופון לכוס קפה בקפה החביב עלי? יאללה, שיפתח כבר
ומה בנוגע לזריקת הרדמה מקומית אצל הרפ"ש?

Zadig

Well-known member
קראתי בזעזוע שמנכ"ל פייזר הגדיר את ישראל בראיון לכל העולם "ישראל מעבדה של העולם".

קלייטון.ש

Well-known member
קראתי בזעזוע שמנכ"ל פייזר הגדיר את ישראל בראיון לכל העולם "ישראל מעבדה של העולם".
מה שאני לא מבין עם פייזר, והייתי שואל את המנכ"ל אם היתה לי אפשרות, זה מה זה ה-P בהתחלה של השם. בשביל מה זה? הרי לא הוגים אותה. מדלגים עליה והוגים רק את ה-f שאחריה. או שהוגים אותה ולא את ה-f? תכתבו את השם שלכם כמו שאומרים אותו, ראבק.

סופהו 1

Well-known member
מה שאני לא מבין עם פייזר, והייתי שואל את המנכ"ל אם היתה לי אפשרות, זה מה זה ה-P בהתחלה של השם. בשביל מה זה? הרי לא הוגים אותה. מדלגים עליה והוגים רק את ה-f שאחריה. או שהוגים אותה ולא את ה-f? תכתבו את השם שלכם כמו שאומרים אותו, ראבק.
ומה עם מישל? Michelle Pfieffer? מכונות תפירה PFAFF? תסמונת PFAPA?
ומדוע PF בראש מילה נהגות כ-F ובסוף מילה כ-פ' מודגשת ופ' רפה?

אפשר להוסיף לרשימה עוד שאלות? בעוד שפות?

קלייטון.ש

Well-known member
ומה עם מישל? Michelle Pfieffer? מכונות תפירה PFAFF? תסמונת PFAPA?
ומדוע PF בראש מילה נהגות כ-F ובסוף מילה כ-פ' מודגשת ופ' רפה?

אפשר להוסיף לרשימה עוד שאלות? בעוד שפות?

על זה כתבו כבר שיר:

"אותיות עצרו את השורות
ילדה קטנה, יחידה ותמה
עמדה ושאלה - למה?
וכל הספרים וכל המחברות
חפשו בין הכתובים ולא מצאו תשובה
חפשו בין הכתובים ולא מצאו תשובה."

Zadig

Well-known member
זאת מצטיירת כסוגיה מענינת, גם בעקבות מה שסופה הוסיפה, ואין לי מה להוסיף :rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

סופהו 1

Well-known member
הוא בסך הכל העז להגיד בקול מה שאחרים (בינהם מתנגדי החיסונים) אומרים בשקט.

נערך לאחרונה ב:
למעלה