סדרת טיפאני

סדרת טיפאני

בגלל שלא שמתי לב שמדברים עליה פה כמעט... אז, דעות, מחשבות, טענות, מענות...? (התלהבות רנדומלית: יש לי את התליון של הסוס מהאתר של פול קידבי. כמובן שנקרעה לו הרגל ואני צריכה ללכת לצורף בשביל לתקן אבל הוא עדיין מושלם
)

חפירתי:

ובכן, האמת היא שלקח לי שלוש פעמים להתחיל את אנשי ההשתנה החופשיים, ורק בפעם השלישית סיימתי. וזה היה מצוין. הסוף היה מאוד מרגש, והאמת היא שנאי מחבבת את טיפאני מאוד. כמו שפראצ'ט אמר שאמרו לו: הוא אשכרה הצליח לכתוב התנהגות של ילדה קטנה, אפילו שהיא קצת חכמה מדי לגילה. הנאק מאק פיגל בספר הזה אדירים במיוחד, כי לא המציאו להם עוד תת0סלנג מיוחד שדורש מילון. כובע מלא שמיים: לצערי לא הצלחתי למצוא את הספר בהוצאה עם הציורים של פול קידבי, שזה מאוד חבל כי המהדורה השנייה שיש בארץ מלבדה (ולפיכך זו שיש לי) מכוערת רצח עם מין CGI מזעזע על הכריכה ובלי איורים בפנים. זה היה טראגי. בכל מקרה, אותו פחות אהבתי מהשניים האחרים. גם כי ההייבר היה villan ממש מעפן יחסית למלכת הפיות והספר מתעסק קצת יותר מדי בטיפאני עצמה מאשר בטיפאני לעומת העולם שבו היא חיה, שאת זה מאוד אהבתי באנשי ההשתנה - הקשר של טיפאני ל"גיר" ולחיים שלה יחד עם העובדה שהיא מכשפה. חוץ מזה שלמרות שהמכשפה הזו שטיפאני מתמחה אצלה היא אדירה (ואני לא זוכרת איך קוראים לה), ת'כלס הקטעים עם הcoven ועם בופו לעומת קסם אמיתי היו לא כל כך מעניינים לטעמי. הסיום, שוב, נהדר. ווינטרסמית': מאוד אהבתי את הדינמיקה בין טיפאני לרולנד, ואני די מרוצה מזה שפראצ'ט סופסוף סוג של העז לכתוב רומנטיקה, ומאוד אהבתי את הספר בכללי (באמת שאין לי תלונות), למרות שנורא הפריעה לי העובדה שזה ממש OOC בשביל טיפאני לעשות משהו כמו להצטרף למוריס ולעשות משהו שהיא כל כך לא אמורה לעשות. אחרי הדמות שלה בשני הספרים האחרים, שהיא מאוד פרופר ועניינית ומעשית, זה היה לא במקום. אבל אני מניחה שהעלילה דרשה שהיא תעשה את זה
וקשה לתאר במילים כמה אני מחכה לI shall wear midnight. אפילו רק כי השם של זה אדיר.

Galadriel 3000

New member
קודם כל

תודה שלא היו ספוילרים (לא יותר מדי בכל מקרה) ודבר שני, עכשיו קרה משהו ממש רע- עשית לי חשק להתחיל את אנשי ההשתנה החופשיים (?!?! למה!!? כלומר, העניין הדקדוקי, אם נקרא לזה ככה, ברור לי, אבל למה???) אבל זה ממש רע כי זה יגרום לי לנטוש את ריפר מן. אוף.

נכון, שכחתי לסמן ספוילר...

אבל מצד שני, זו הודעה בה אני כותבת מה דעתי על סדרת טיפאני. ציפית שלא יהיו ספוילרים?

naamamush1

New member
לדעתי...

טוב, אני אתמקד בעיקר ב"חרש החורף" כי קראתי אותו שוב והתלהבתי ממנו קשות. האמת שכל פעם שאני פותחת את הספר ומגיעה לעמוד כלשהו שהנאק מאק פיגלים קשורים בו באיזושהי צורה, אני צוחקת אוטומטיתD: גם זה שפראצ'ט הכניס לסדרה קצת רומנטיקה, די הפכה את הספר לקצת יותר מציאותי לטעמי. כאילו, ברצינות, אין ספר בלי נשיקה אחת לפחות. בכלליות, לדעתי הספר הזה היה יותר .. אמ.... שנון מהקודמים בסדרה. אני אהבתי. ומאיפה לעזאזל השגת תליון כזה? *~* וכמה הוא עלה לך? *~*

אוקטרין

New member
לא נעים

הסתכלתי עכשיו באתר, זה מה שהם הוסיפו בסוף העמוד של הספרים החתומים: PLEASE DO NOT ASK FOR YOUR BOOKS TO BE DEDICATED. TERRY IS SUFFERING FROM A RARE FORM OF ALZHEIMER'S DISEASE AND FROM NOW ON WILL ONLY BE SIGNING HIS NAME. בהתחלה קיוותי שזה בצחוק, אבל טרי מסביר שם שכבר קשה לו לכתוב משפטים ארוכים, ובגלל זה הוא הפסיק להוסיף הקדשות בחתימות.

Athaclena

New member
לא יודעת. אף פעם לא התלהבתי כ"כ מהמכשפות

הבעיה העיקרית שלי זה הslapstick (תמיד, בכל הספרים) וכאן אני במיוחד מרגישה שהפיגלים אמורים להיות מצחיקים, ואם זה לא הולך בכח - זה ילך ביותר כח. כלומר, חלק מהצחוקים נראה לי מאולץ למדי. אבל בהחלט נחמד לראות את הצד השני של גראני... בסה"כ סדרה נחמדה, אבל לא מהאהובות ביותר.

dino_din

New member
את הראשון אהבתי מאוד

את השני טיפה פחות ואת השלישי טיפה פחות מהשני :) נראה לי שהפיגיילס איבדו קצת מהתפקיד שלהם ככל שהסידרה מתקדמת לטובת טיפני, התבגרות, רומנטיקה וכו'.

למעלה