נגמרו הבחירות...

נגמרו הבחירות...

לצערנו, מפלגת תפנית לא הצליחה להיכנס לכנסת... מאכזב מאד.. אבל לא נורא. ביססנו את כוחנו, ונקווה שבבחירות הבאות נצליח יותר. איפה לדעתכם מפלגת תפנית שגתה במערכת הבחירות הזאת?

miss7

New member
לדעתי

לדעתי אחת השגיאות של תפנית הייתה זה שלא היה מספיק פרסום על מפלגה עצמה!! לא ראיתי פעם אחת פרסומת באינטרנט של תפנית.. פרסומת זה לא דבר רע בעיקר כשכולם משתמשים בזה כתעמולה!!! נכון שלפעמים יש רצון להראות נקיים אבל פרסומת זה דבר הכרחי במערכת הבחירות הרי בן אדם והמפלגה נשארים אותו דבר למרות הפרסומת ופרסומת להפך עוזרת להם לבסס את האידיולוגיה שלהם... היו אנשים שפשוט לא ידעו על מפגה כזאת שבאמת יכולה להוציא אותנו מהבוץ ולהלחם נגד השחיתות- תפנית כמובן... גם אני הצבעתי לתפנית וחבל מאוד שמפלגה לא עברה את אחוז החסימה אך אני בטוחה שעוד יבוא יום והמפלגה הזאת תהיה בעל השפעה רצינית.. :)

דווקא אני ראיתי פרסומות

גם באינטרנט, גם בעיתון, גם באוטובוסים. למה מישהו ראה פרסומות לגמלאים - ותראי לאן הם הגיעו...

miss7

New member
עכשיו הבנתי למה אני לא ראיתי

עכשיו הבנתי למה אני לא ראיתי. אני מנתניה ובנתניה אין סניף של תפנית.. ובערים אחרות כנראה הסניפים פעלו למען הפרסום של המפלגה. בכל מקרה, אכן גמלאים הגיעו מאוד רחוק...

חוסר ההצלחה של תפנית

דעתי לפחות כי צריך לעשות אבחנה בין סוגי ציבורים. ציבור אחד הינו ציבור שמרני בצורת הבחירה שלו שיצביע למפלגה ותיקה, גם אם היא קטנה ולכל היותר יעביר את פתק ההצבעה שלו ממפלגה אחת למפלגה אחרת. ישנו ציבור אחר שמיואש מהפוליטיקאים לגמרי. לחלק אחר, משהו מאד מציק ומבחינתם כל המפלגות אותו דבר. תחשוב על הורים לילד מפגר. תחשוב על ילדים להורים קשישים סיעודיים. תחשוב על אנשים שבשביל הגירושין צרכים להיתקל בעוולות בית הדין הרבני. אתה יודע שיש אנשים שבגלל שירות המילואים פשוט רוצים לעזוב את הארץ? תחשוב על בעל עסק קטן שמס הכנסה החליט לפסול לו את הספרים ולהטיל עליו שומה כמיטב השפיטה ועוד בלי סוף. אותם אנשים שמיואשים מפוליטיקאים לגמרי ואותם האנשים שניתקלים באותם עיוותים בחברה, אלו אותם אנשים שמיואשים מהמפלגות הקיימות ומהאטימות של השלטון (לא רק מהפוליטיקאים - מפקידות המדינה). הם בפוטנציאל יצביעו למפלגות חדשות אם הם ישוכנעו כי המפלגה החדשה תעמוד ברדיקליות ובחוסר פשרות על העקרונות שלה. מפלגות שמתפשרות יש בלי סוף, לא צריך את תפנית בשביל כך. עוזי דיין אדם מוכשר, אחראי, שקול וראוי. הוא יהיה רכש טוב לכל מפלגה גדולה אשר תצטרף אותו לשירותיה ולקהל שמרני. אולם ברגע שהוא הקים מפלגה חדשה, מראש הוא פנה לקהל שמיואש מהפוליטיקה הנוכחית וצמא לעמדות רדיקליות. אם עוזי דין היה נבחר לכנסת ומקבל 4 מנדטים, סביר שבאופן "אחראי" ופשרני הוא היה מצטרף לממשלה כזו או אחרת ונבלע בתוכה. זה לא מה שציבור שמיואש מהפוליטיקאים מחפש אלא זה עוד מאותו דבר. מפלגות שמתפשרות באופן שקול ואחראי יש מספיק. אפילו בעניין המילואים, עניין בו יש לו זכויות רבות, הוא לא היה נחרץ ולא אמר לא אתן את ידי להמשך הניצול המביש והעבדות של אנשי המילואים. למה שחייל מילואים קרבי יצביע עבורו כאשר עוזי דיין מציע רק לשפר את תנאי המילואים ולא לבטל את המילואים? אף אחד לא שואל כיצד חברה שלמה מעיזה לחייב כמה עשרות אלפי אנשים לסכן את חייהם בשביל כולם. ברגע שמילואים אינם יותר צבא העם אלא מיעוט קטן בחברה נושא בנטל, אתה לא יכול לבוא לאותו מיעוט ולומר לו, תצביע לי ואני אדאג שהתנאים שלך ישופרו במקצת. זה הניתוח שלי מדוע המפלגה של עוזי דיין לא הצליחה. היא פשוט שמרנית מידי בשביל קהל שמחפש שינוי רדיקלי בתרבות השלטון במדינה.

השגיאה של תפנית

השגיאה של תפנית היא שהיא התמודדה בבחירות. אם אלו היו בחירות חשובות כמו ב96 ו 99, תפנית לא היתה מתמודדת, כדי לא לפגוע במחנה השמאל. מכיוון שאלה היו בחירות לא חשובות, הרשתה לעצמה תפנית לרוץ, בידיעה ברורה שהיא לא תעבור את אחוז החסימה ותקבל כ 0.6-0.8% מהקולות. כמה היא קיבלה במדויק?

guyulmer

New member
עניין של שיווק

המסרים לא היו חדים וצועקים מספיק, הפרסום היה קצת אפרורי והמפלגה לא הגיעה לכלל האנשים. הרבה (כמוני) התעוררו מאוחר מידי. בסופו של דבר תפנית היתה יכולה לקבל את רוב הקולות של הגימלאים. אנשים הצביעו לגימלאים כ"מחאה" על זה שלא משנה למי יצביעו, בכל מקרה כולם מושחתים - אז לפחות נדאג קצת לגימלאים שיעזרו סבא וסבתא. על זה הגימלאים קיבלו את קולות הצעירים (באמצעות הרבה דואר זבל). צעירים שלא ידעו למי להצביע ושקלו לא להצביע בכלל. את הקהל הזה תפנית היתה צריכה לאסוף. צריך היה לשווק את תפנית לקהל הזה בצורה חדה וברורה. אנשים שכן שמעו על המצע של תפנית הצביעו לה - הבעיה היא שהרוב לא שמעו. רוב האנשים שדיברתי איתם שאלו "אבל מה עוד הם מציעים חוץ ממלחמה בשחיתות?". מה תפנית צריכה לעשות לקראת הבחירות הבאות? 1) להמשיך בפעילות המבורכת שעשתה לפני שהפכה למפלגה - כנס שדרות למשל. 2) לבסס את עצמה לקראת הבחירות הבאות. אנשים שוכחים מהר דברים שקרו היום. ניהול ארכיון של מקרי שחיתות או נושאים אחרים שהמפלגה חורטת על דיגלה יכול להתגלות כמאד שימושי בעוד 4 שנים כבסיס לתעמולת בחירות.

wap mag

New member
הסיבה שלא עלתה לדעתי

משום שלמפלגה אין שום היצע חוץ מלהלחם בשחיתות,דבר הכי טיפשי שמפלגה חדשה יכולה להציע,יש כבר מפלגות שטחנו את זה מספיק,ולדעתי אל תחכו לבחירות הבאות כי גם אז לא תעברו את אחוז החסימה

gidi2005

New member
הבעייה שלכם שאתם לא חיים את העם ו

והשטח .ומכאן והלאה אתם נעלמים .ואין לי כלום נגדכם .אבל להיות עיוורים ?לא להיות מחוברים לשטח ,ולהבין שלא יודעים מי אתם בכלל .ולא מתייחסים אליכם בכלל .הרצינות התאומית שבה אתם מתייחסים לעצמכם ,ועוד דברים נוספים שאני שומר לעצמי ,אבל כל אדם קצת מתוחכם .יודע להעמיד נושא שמושך את העין ,ושהציבור כמהה אליו .ואז ללכת על הנושא .ויש עוד .

הייתם צריכים להתאחד

למה לעזאזל לא התאחדתם עם חץ של אברהם פורז ואילן שלגי? פורז היה אחד הח"כים המנוסים והחרוצים ביותר והוא נלחם בשחיתות כשעוזי עוד היה סא"ל. ו/או עם הירוקים של פאר ויסנר? הם קפצו מ-14000 קולות בבחירות הקודמות ל-47000. אם הייתם מתאחדים עם חץ ועם הירוקים, הייתם נכנסים כמו גדולים. מפורז הייתם מקבלים תקציבים ונסיון פוליטי, מהירוקים הייתם יכולים לקבל אג'נדה אקולוגית יפה ו-47000 קולות. יחד הייתם מפתיעים הרבה יותר מהגימלאים. בגלל שלא התאחדתם, כולם הפסידו. אתם תוהים למה אתם בחוץ. הירוקים לןקחים פסק זמן קל ומחככים ידיים לקראת הבחירות הבאות, שבהן ייכנסו גם בלי עוזי דיין. פורז נבעט מהכנסת על ידי שקרני "קדימה" ואילו ש"ס שועטת אל עבר משרד הפנים. הו-הו, איך אלי ישי הולך להילחם שם בשחיתות. אלוהים ישמור. ואתם, תסתכלו על עצמכם: לא יכולתם לוותר ולהתפשר קצת בשביל להתאחד - ואתם מצפים שהמתנחלים יקבלו בהכנעה, "התפשרות" ו"הבנה" תוכנית פינוי יישובים כמו שעוזי דיין הציע? תחשוב על זה טוב, ישענר! נקודה פסיק, חילוני באיחוד הלאומי "אין שום ייאוש בעולם כלל" - רבי נחמן מברסלב

טשאפק

New member
מפלגות מאותו סגנון נכשלו בעבר

עוד כאשר אחוז החסימה עמד על אחוז בלבד. דוגמה, המפלגות של יעקב חסדאי ושל לובה אליאב. אנשים ישרים, אהודים בציבור וראויים לא פחות מדיין, שגם הבטיחו לשנות את המערכת המושחתת. המסקנה היא שהקונספט כולו מועד לכשלון וזו לא טעות זו או אחרת.

למעלה