מנת דחף

שים לב לניסוח

אני אומר שאם משהו מחפש ייעוץ רפואי, כאן זה לא המקום לכך וגם מור סגמון בעצמו אומר זאת.

נכון, אבל גם המבקרים יודעים את זה

ובדיוק בגלל זה הם באים לכאן ופונים לעמותה באימיילים בשאלות.
הציבור מרגיש שהוא נזנח לעצמו וצריך לברור את המוץ מהתבן ולהחליט על חיסונים בעצמו, כי המומחים מדקלמים כמו תוכי סיסמאות הלל ושבח על החיסונים, מפריזים בתרומתם, מתעלמים מנזקיהם, ויותר ויותר הורים רואים שזה לא מתיישב עם המציאות, עם הנתונים, עם הנזקים, עם הפיצויים, עם סיפורי הנפגעים, ולכן מבינים שלמעשה הממסד איננו מייצג אות האינטרסים שלהם, מה גם שמרביתו בתום לב, והם נשארו לבדם עם ההחלטה...

לא מדוייק

יש לא מעט אנשים שמחפשים תשובות לשאלות רפואיות באינטרנט והחיפוש בגוגל מוביל אותם לכאן. הסיבה היחידה שאני מעלה את התגובות הללו היא על מנת לוודא שאותם אנשים לא יחשבו שהגיעו לפורום שנותן ייעוץ רפואי. שים לב שאני מכליל גם את עצמי בתור אדם שלא מוסמך לתת ייעוץ רפואי.

ממש שומר הגן

אתה באמת חושב שאנשים מניחים שהם מקבלים ייעוץ רפואי כאן בפורום מכל מיני אנונימיים?!

מעבר לכך, כפי שכתבתי למעלה, מי שמגיע לכאן, בד"כ הגיע כי החליט להתייעץ גם עם גורמים אחרים, לשמוע דיעות מגוונות, לשמוע מניסיונם של הורים אחרים, לא רק לקבל את מה שהמומחים והאחות אמרו לו. אדם שיודע שייעוץ רפואי מקבלים אצל הרופא (ללא אזהרתך) - הולך לרופא ומקבל את מה שזה אומר לו, לא מגיע לכאן.

ההערות שלי לגיטימיות

ואני משתדל לעשות אותן קצרות מבלי לנדנד יותר מדי ובלי לעבור על חוקי הפורום. בוא נקרא לזה השליחות הפרטית שלי.

השליחות הפרטית שלך היא

לשמר את הכוח של הגילדה שלך. נקודה.
מה בעצם אתה אומר? החכמה והידע צריכים להיות רק אצל אדם שקיבל תואר "רופא".
כמובן, אם הוא למד רפואה אלטרנטיבית - אז הוא פסול.
אם הוא למד במוסד שאינו מפוקח ע"י הממסד - אז הוא פסול.
אם הוא למד והוכשר בממסד אך חצה את הקווים לאלטרנטיבי (נגיד רופא והומאופת) - הוא פסול.

וכל זה עוד יותר מגוחך על רקע העובדה (שאתה כמובן מתחמק מלענות לה) שלרופאים (משפחה וילדים) בארץ אין בכלל הבנה בתחום החיסונים:
- הם לא לומדים את התחום מעבר לקורס-שניים בסיסיים בלימודים
- הם לא משתלמים בו בהמשך.
- אין להם שום אינטרס ללמוד את התחום כיוון שהכל ממילא מוכתב ע"י ממסד החיסונים (מש' הבריאות)
- שוטפים להם את הראש ומאיימים עליהם שאסור להם לחרוג מהקו המוכתב

אבל אתה במקום להתמודד עם המציאות (כפי שמור סגמון כתב) שהורים רבים כבר מתחילים להבין את המצב הזה ומחפשים מידע אובייקטיבי ואמין על חיסונים - אתה חוזר על המנטרות שלך של "תתיעצו עם רופא".

אז אל תספר לנו על "שליחות". תחסוך מאיתנו את הצביעות שלך.

למעלה