מילואים...

רנירן

New member
מילואים...

אהלן לכולם.. יש לי מילואים שבוע הבא.. (היפ היפ) בפעם האחרונה שזימנו אותי עבדתי אז לא דאגתי אבל כרגע אני בדיוק במעבר לעבודה חדשה... החודש לא עבדתי ועד סוף החודש אני גם לא אעבוד.. האם צה'ל מפרגיש מהמילואים כסף לביטוח לאומי כך שאני לא אצטרך לשלם, או שהלך עלי..? תודה :)

pop girl 20

New member
היי, תראה..

כשאתה מקבל זימון למילואים, אתה מקבל עליו גם ימ"מ, כלומר תשלום בעבור הימים שאתה בשירות צבאי. בעיקרון, זה מכסה גם מבחינת הדמי ביטוח, אבל על כל מקרה יש לך כאן 2 אופציות לבדיקת הנושא: האחת- תתקשר לביטוח לאומי ותברר, אז תהיה לך תשובה וודאית. השניייה- תתקשר לק.קישור שלך ביח' המילואים ותנסה לראות מה היא אומרת..

kjhgf

New member
כדאי להיכנס הנה התשובה

בתור מישהי שקצת מכירה את הנושא בנאדם עושה מילואים מן הסתם אם הוא לא עובד הוא מגיש תביעה אישית למילואים ובכל מקרה מקבל כסף אבל זה שבנאדם לא עובד ועושה מילואים באותו חודש זה לא פוטר אותו מהתשלום שהוא 132 ש"ח לאדם שלא עובד ו-100 ש"ח לסטודנט או תלמיד ישיבה מקווה שעזרתי

רנירן

New member
ברור שכשאני עובד

מקום העבודה מפריש מהמשכורת שלי לביטוח לאומי... רציתי לדעת פשוט אם הצבא מפריש ממה שהוא משלם לי, לביטוח, או שאני צריך בעצמי...

kjhgf

New member
אז ככה

נתחיל מההתחלה.אם אתה עובד ועושה מילואים אתה צריך לדרוש את זה ממקום העבודה משלמים לך יורד על זה ביטוח לאומי וזהו . עכשיו אם אתה החודש הזה לא עובד אתה תקבל את התשלום כמובן אבל הרי בתור אחד שלא עובד צריך לשלם ביטוח לאומי וזה שאתה מילואים באותו חודש לא פוטר אותך מתשלום אני מדגישה את זה כי יש הרבה אנשים שחושבים שהם לא צריכים לשלם אם הם עושים מילואים מקווה שעזרתי יותר

רנירן

New member
עזרת עזרת!!! :)

בכלל אנ'לא יודע מה הולך אתי והביטוח הלאומי.. כי מאז שהשתחחרתי מהצבא (שנתיים פלוס מינוס) עבדתי פה ושם.. וגם הייתי בחו'ל... (רוב הזמן עבדתי והופרש לביטוח). איך אני יכול לדעת מתי שלמתי ומתי לא.. וכמה אני צריך לשלם..? בהאתר של ביטוח לאומי אני רק מסתבך כל הזמן... תודה :)

kjhgf

New member
תשובה מפורטת

תשמע ישנו טופס שנקרא דין וחשבון רב שנתי תוריד אותו מהאתר תמלא שם מתי השתחררת יחד עם צילום תעודת שחרור ותרשום מתי עבדת (יחד עם צילום תלושי שכר בתור הוכחה) או לרשום מס' תיק ניכויים של המעסיק (הכל רשום לך בטופס) ותרשום מתי לא עבדת.קח בחשבון שיהיה עליך לשלם על כל החודשים שלא עבדת (מומלץ גם להוריד מהאתר טופס ביטול קנס כי כאשר הם יעשו את הבדיקה זה יהיה יחד עם קנסות וחבל לשלם אותם ).בקיצור שתדע שכל שינוי בין אם אתה עובד או לאו עליך לעדכן את המוסד.תוריד את הטופס דין וחשבון ואת הטופס ביטול קנס ותשלח למחלקת גבייה בסניף ביטוח לאומי עוד שאלות?

ביפו

New member
כך יודעים -

פונים למעבידיך מהעבר - שיאשרו הן את עבודתך, הן את השכר ששולם לך.(עניין התשלום שלהם לביטוח לאומי - זה בינם לביטוח לאומי - ושיבדקו אותם ביטוח לאומי).שידעו שעם אישרם - אתה צריך להתייצב ולצרף בביטוח לאומי. כמובן שעבןר עבודות "ללא רישום"| סביר להניח שלא - תוכל לקבל אישור. נכון שעליך "לשלם דמי ביטוח לאומי כמי שאינו עובד ואינו עצמאי" לפי חוק ביטוח לאומי , אך החוק מחייב את ביטוח לאומי(לא אותך)לשלם לך עבור כל יום שירות מילואים - הי הכסף בא מתקציב המדינה לשירות מילואים ולא מקופת הביטוח לאומי. בכל מקרה - אילו היית עובד בשכר המינימום, או למטה מכך - היה ביטוח לןאומי חייב לשלם לך "השלמת הכנסה/הבטחת הכנסה". אז ככה שגם תשלום זה של "דמי ביטוח לאומי " לא אמורים להפריע לך מלקבל את התשלום שנקרא "דמי ביטוח לאומי" - הי בסיס החישובהוא: מחיר תשלום לכל יום מילואים X(כפול)מספר ימי המילואים בפועל. הערות: - 1. לו היית שכיר - המעביד הוא האחראי להחתים אותך על טופס לשירות מילואים - ולגבות מהביטוח הלאומי את התשלום. מקובל שהרבה מעסיקים מלמים לעובד - לפני שקבלו הכסף מביטוח לאומי... כשאינך עובד , אתה הוא הממלא את הטופס וחתימתך בלבד עליו ואחריותך שלך - להגישו לביטוח לאומי עם אישור שירות המילואים מצה"ל. 2. כשאתה שכיר - ישלם לך המעביד עבור ימי המילואים לעיתים בלא השבתות. ביטוח לאומי משלם לך - גם עבור השבתות.

למעלה