מחר יום שישי, מחרתיים שבת ובקרוב פורים

אבח"י

Well-known member
שבועיים או קצת יותר אחרי פורים פסח, לא?!
ואני, אנא אני בא?!
תוכניות העבודה שלי, ההספקים שלי [ אתם מאמינים שכך מדבר מורה.. תכנית עבודה, מילא, אבל הספקים?! ] השתבשו כולן עם בוא המגיפה המאוסה. בטח יש בה דברים טובים, למשל - שליטה מוחלטת על האוכל שנכנס לפה שלי, כך שרמת הסוכר שלי ירדה והתיצבה על פחות מ- 100 נקודות מדי בקר.
מבחינת העבודה - עברתי כבר קרב אחד - תלונה מהבוסית על לו"ז מתוכנן - אחר כך תטעני שאני לא עומד בלו"ז ותבואי אליי בטענות. על זה היא סתמה את הפה.
די נמאס לי.
פורמלית בשנה הבאה בינואר אני יכול לקום ולעזוב את העבודה.

צליליתה1

Well-known member
לא !

פסח הוא בדיוק חודש אחרי פורים.
חודש, שבועיים, אותו דבר
הילדים סיימו את שנת הלימודים תשפא
גם בימים כתיקונם אחרי פסח כבר לא לא לומדים, וכחודש לפני פסח מתחילים להתכונן ללא ללמוד
השנה, בכלל, יאללה בלגן.

נכחתי בשיעור זום של נערה מוכשרת, נבונה (ברוח השרשור הקודם דווקא לא אמנה את הישגיה) וזה היה מחזה קשה לצפיה.
אני חושבת שהמורים (היו 2 מורים, זו היתה אופרציה מעט מורכבת) עשו במיטב יכולתם, המתודולוגיה היתה יצירתית למדי, המנחים הפיגנו נוכחות, התייחסות ותשומת לב למשתתפים, היתה חפירה עמוקה, מה לעשות, בית ספר, אבל באמת, חפירה במידה ודי מהר הנחיה למשימה בקבוצות קטנות. כאילו, הכל טוב.

אבל הם לא יכלו לשביזות הטוטאלית של המשתתפים הצעירים.

לא צריך לרדת לדארק נט כדי ללמוד אלפי דרכים להיות נוכח בזום ולעשות בדיוק מה שאתה רוצה.
זה כאן. וזה מטריד. וזה עצוב. ולא רואים את הסוף.

נערך לאחרונה ב:

צליליתה1

Well-known member
בכלל שכחתם.
היום, ל' בשבט, יום האם.
שכחתי, אבל הבוקר, הזכירה לי נמוכה
שכתבה לי: סבתא, אני צריכה (--------------------------------)....ואגב...יום משפחה שמחחחחחחחח

היה פעם עניין עם יום האם בחיפה, שבניגוד לשאר העולם חוגגים בחנוכה, אין לי מושג למה, אבל ככה זה, ומאז המרנו ליום המשפחה בכלל הכל מבולבל.

איך את חוגגת?

סופהו 1

Well-known member
היה פעם עניין עם יום האם בחיפה, שבניגוד לשאר העולם חוגגים בחנוכה, אין לי מושג למה, אבל ככה זה, ומאז המרנו ליום המשפחה בכלל הכל מבולבל.

איך את חוגגת?
נדמה לי שבחיפה חוגגים בחנוכה ביום הולדתה של אימו של אבא חושי. כל השאר חוגגים ביום פטירתה של הנרייטה סאלד.

העניין עם יום המשפחה לא ברור.
במקום לתת מקום לכל אחד בנפרד (יום האם, יום האב, יום הסבתא, יום הסב וכו), לקחו לנו את היום והפכו ליום המשפחה.
למען האמת, לא ממש מזיז לי. אני ממשיכה לחגוג את יום האם והפעם בליווי הצעירה שחוסנה, אח"כ קפה ומאפה. המשך יבוא מחר. לא לפי הספר נדלר.png
השיר מתוך: לא לפי הספר/ נדלר, הדר, גוונים, 2017. איירה: לירון כהן.

נערך לאחרונה ב:
בכלל שכחתם.
היום, ל' בשבט, יום האם.
כשבתי הגדולה שאלה אותי מתי יום המשפחה עניתי לה שהתאריך הוא ל' בשבט, אבל כל אחד חוגג בתאריך אחר.יש בלבול רציני בקשר ליום המשפחה או במקורו, יום האם. אני בספק אם הדור של ילדינו יודעים מה המקור של יום האם.

סופהו 1

Well-known member
כשבתי הגדולה שאלה אותי מתי יום המשפחה עניתי לה שהתאריך הוא ל' בשבט, אבל כל אחד חוגג בתאריך אחר.יש בלבול רציני בקשר ליום המשפחה או במקורו, יום האם. אני בספק אם הדור של ילדינו יודעים מה המקור של יום האם.

פעם נהגו לרשום על הלוח איזה יום היום, מה התאריך העברי ומה הלועזי.
וכיום?

הצעירים (וגם חלק מהמבוגרים) אינם יודעים מתי יום האם ומדוע באותו תאריך, אבל אני די בטוחה שיודעים שה 14 בפברואר הוא יום וולנטיין.
אני בספק (גם ללא ימי הקורנה) אם יודעים על מועדים/תאריכים/אירועים עבריים (למשל צום גדליה, יום תל-חי) ומדוע מציינים אותם. מתי חנוכה (המורה, חנוכה חוגגים בדצמבר או בינואר?) אני בספק אם הם יודעים איזה חודש עברי עכשיו ומה סדר החודשים. זה לא לבגרות, אז מה צריך.
אם חשבתי שזה רק בחינוך החילוני, הסתבר שטעיתי. גם בעיבורה של בני ברק, חלק אינם יודעים מה התאריך העברי ויש גם מי שאינם מדקלמים בעל פה חודשים עבריים.

היום יום שבת, א' באדר א', ה'תשפ"א. 13 בפברואר 2021.
חודש שמח!!

נערך לאחרונה ב:

קלייטון.ש

Well-known member
וכיום?

הצעירים (וגם חלק מהמבוגרים) אינם יודעים מתי יום האם ומדוע באותו תאריך, אבל אני די בטוחה שיודעים שה 14 בפברואר הוא יום וולנטיין.
אני בספק (גם ללא ימי הקורנה) אם יודעים על מועדים עבריים (למשל צום גדליה, יום תל-חי) ומדוע מציינים אותם. מתי חנוכה (המורה, חנוכה חוגגים בדצמבר או בינואר?) אני בספק אם הם יודעים איזה חודש עברי עכשיו ומה סדר החודשים. זה לא לבגרות, אז מה צריך.
אם חשבתי שזה רק בחינוך החילוני, הסתבר שטעיתי. גם בעיבורה של בני ברק, חלק אינם יודעים מה התאריך העברי ויש גם מי שאינם מדקלמים בעל פה חודשים עבריים.

חודש שמח!!
גם אני לא יודע את הדברים האלה, ואם יגידו לי אשכח תוך כמה דקות.
למשל רק במקרה נודע לי בימים האחרונים, וזאת מפורום יקר זה, שעוד מעט פורים ואחרי כן פסח, גם אם לא בדיוק מתי. אם לא הייתי קורא כאן יכול מאד להיות שהחגים האלה היו עוברים בלי שידעתי שהתרחשו בכלל. זה עוד יכול לקרות.

סופהו 1

Well-known member
למשל רק במקרה נודע לי בימים האחרונים, וזאת מפורום יקר זה, שעוד מעט פורים ואחרי כן פסח, גם אם לא בדיוק מתי. אם לא הייתי קורא כאן יכול מאד להיות שהחגים האלה היו עוברים בלי שידעתי שהתרחשו בכלל. זה עוד יכול לקרות.
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להתעלם. (למשל מיום האם, או האשה) 8a0378d9-5af6-4bb1-ad0b-dcb6cec61ffd.jpg .
הסיכוי שישב לו על המצפון גדול.
:)

צליליתה1

Well-known member
אז זהו, נגמרו התירוצים.
למה אתה מתחפש?

וכיום?

אני בספק (גם ללא ימי הקורנה) אם יודעים על מועדים עבריים (למשל צום גדליה, יום תל-חי) ומדוע מציינים אותם. מתי חנוכה (המורה, חנוכה חוגגים בדצמבר או בינואר?) אני בספק אם הם יודעים איזה חודש עברי עכשיו ומה סדר החודשים. זה לא לבגרות, אז מה צריך.

חודש שמח!!
חודש טוב.

קלייטון.ש

Well-known member
"אמא אני לא רוצה ללכת לבית הספר"
"למה בני?"
"המורים לא אוהבים אותי וכל הזמן כועסים עלי, והילדים ממש שונאים אותי"
"אבל בני, אתה המנהל"

למעלה