מחזור סוללות באוניברסיטת חיפה

amitk80

New member
מחזור סוללות באוניברסיטת חיפה

שלום, למי שלא ידע ניתן למחזר סוללות (מכל הגדלים) שיצאו משימוש באוניברסיטה. בקומה 8 בבניין רבין ליד המזכירות (ליד הפח) יש קופסת קרטון קטנה ששם אפשר לזרוק סוללות למחזור מיוחד. עדיף לזרוק את זה ולא לפח האשפה כיוון שהסוללות בעת השלכתן לזבל פולטות חומרים מסוכנים שיכולים להגיע גם למי התהום שלנו. בואו נעשה צעד קטן ונשמור על הסביבה. כמו כן ניתן למחזר נייר ובקבוקים אשר תכולתם קטנה מליטר וחצי. עמית

שנינה778

New member
איזה יופי!!

ממליצה מנסיון לעשות "מפת מיחזור" של האוניברסיטה ולציין בה איפה ממחזרים איפה ולתלות במקומות מרכזיים באוניברסיטה. בהצלחה!

amitk80

New member
שאלה אליך שני

את יודעת מי אחראי בארץ על מחזור סוללות? פעם היה מתקן מחזור גדול אבל היום זה בתוך קופסת קרטון. אני עד לבעית מחזור הבקבוקים באוניברסיטה: 1. יש מתקני איסוף אבל לא מחזירים את הפקדון לצרכנים ואולי בגלל זה לא ממחזרים מספיק ואין מוטיבציה. 2. אני לא בטוח שהכסף שנאסף מהפקדון (אני יודע שהאגודה מרוקנת את הפחים) הולך לטובת הסטודנטים. תחשבי על כמה כסף מקבלים בחזרה מהבקבוקים. אפשר להפנות את זה למגמה ירוקה - תא אוניברסיטת חיפה או לקשר אותי עם מישהו שם? לילה טוב עמית

שנינה778

New member
תשובה אליך עמית

היי עמית, מי שאחראי על איסוף הסוללות (לא ניתן למחזר סוללות... מה שקורה זה שאוספים אותן ומטמינים אותן באיזורי פסולת רעילה... בדיוק הסיבה למה צריך להפסיק להשתמש בסוללות רגילות ולעבור לנטענות!!!) בריצור, אז מי שאחראי על זה זה המשרד להגנת הסביבה. עוד מידע על זה- אתה יכול למצוא- כאן. בנוגע לפיקדון הבקבוקים: שאלת הבהרה קטנה- האם אתה סטודנט באוניברסיטת חיפה? האם את פעיל במגמה ירוקה אצלך בקמפוס? יש המון דרכים לגרום לכך שימחזרו בקבוקים... החל מרעיונות כמו הגרלת פרסים (על רגל אחת: שמים שילוט בכל הקמפוס על ההגרלה, כל מי שמכניס בקבוק לפח בפיקדון מכניס לתוך הבקבוק פתק עם פרטים אישיים שלו או רושם אותם עם טוש על הבקבוק, מגייסים פרסים שווים מכל מני בתי עסק בעיר וכל שבוע/ חודש שולפים את הבקבוק המנצח...) אפשרות נוספת היא לשבת עם האגודה ולברר בדיוק לאן הולך הכסף. זו זכותכם המלאה לדעת וניתן להציע להם רעיונות שימושיים כגגון העברת הכספים לנזקקים או הקמת קרן לסטודנטים או להעניק את הכסף כמלגה לפעיל סביבתי בולט במיוחד מכתלי האוניברסיטה ועוד ועוד ועוד... בהצלחה!!!

amitk80

New member
עדכונים בנושא

אהלן, קודם כל אני סטודנט באוניברסיטת חיפה. ביום רביעי נתתי את הפרטים שלי לחברי מגמה ירוקה בחיפה (הבנתי שרקפת היא האחראית על התא באוניברסיטה) דווקא כדי להתחיל לקדם את הנושאים האלו. מה המצב כרגע באוניברסיטה? האמת שכרגע אין מי שאוסף את הבקבוקים למחזור וזה בשל העובדה שאין לכך תקציב (ככה נאמר לי על ידי פעילים במגמה ירוקה). בהתחלה האוניברסיטה היתה אחראית על זה בשיתוף עם האגודה (אני יודע שהיו סטודנטים שמרוקנים את הפחים) אבל מהרגע שהתקציב נגמר אז כל האיסוף נפסק ואני משער שחלק גדול מהפחיות ובקבוקים נזרק לפח. תודה על הרעיונות. אני חושב שמי שצריך לדחוף קדימה את נושא המחזור זה מגמה ירוקה בשיתוף עם אגודת הסטודנטים. כאשר ניסיתי לקשר בין הפעילים לס.יו"ר אגודת הסטודנטים אז תשובת הס.יו"ר היתה "למה אתה פונה בשמם, בשביל זה יש רכזת שתפנה אלי ונדבר". לבד אני לא יכול להתמודד עם בירוקרטיה שכזו. אם מגמה ירוקה רוצה את העזרה שלי בנושא ולדחוף אני אשמח, אבל לבד אני לא יכול לעשות את זה (מה שגם יש גוף כזה שהנושא קרוב לליבו בדיוק כמו שזה קרוב לליבי). אם יש לך את הטלפון של רקפת אז אני אשמח אם תוכלי לשלוח לי את זה במסר אישי. שבוע טוב.. עמית

למעלה