מזל טוב

בלה בלה

New member
מזל טוב

על הפורום החדש! וכדי לנסות קצת לתרום לפורום החדש, יש לי שאלה/תהיה (במקור זה היה דיון ביני לבין ידיד) האם אתם חושבים שעיסוק של אחד ההורים (או שניהם) בתחום מסויים באומנות משפיע על הילד בבחירת תחום האומנות? ובגלל שזה לא כ``כ ברור, אני אנסה להסביר, אם אחד ההורים לדוגמא עוסק בציור או בפיסול האם זה ישפיע על נטייתו של הילד לבחור באותו תחום כמו ההורה, או שבדיוק להפך? ובמידה והילד בוחר באותו התחום כמו ההורה (מוזיקה לדוגמא) האם תהיה לו הנטייה לבחור בדיוק באותו הכלי? אומנם זה יצא ממש מבולגן (אפילו אני לא בטוחה שהבנתי את השאלה של עצמי) אבל אני אשמח אם תנסו לענות תודה, בלה בלה :) (שזקוקה נואשות לשעות שינה)

ויקי.ש.

New member
תגובה

אני חושבת שהרבה פעמים הילדים מתעניינים באותו תחום כמו הוריהם או מנגנים על אותו כלי אבל לא תמיד. ישנם מקרים שבהם בהתעניינות של הילדים אין קשר להורים כמו אצלי למשל אני מנגנת על פסנתר מתעניינת באמנות שומעת מוסיקה קלאסית וההורים שלי לא מנגנים על שום דבר לא ממש מתעניינים באמנות וגם לא שומעים מוסיקה קלאסית. עוד דבר,אני לא חושבת שילדים מורדים בתחום האמנות של הוריהם כי אמנות זה לא משהו שאת יכולה להחליט לא לאהוב מפני שמישהו אוהב את זה. ומזל טוב על הפורום! ויקי

Black Star

New member
אני מניחה שזה משפיע

אני יודעת שבמחול זה בדר``כ ככה, ולא חסרות דוגמאות גם מעולם המשחק ועולם המוזיקה.. הילדים נחשפים לנושא מגיל 0, חיים אותו, ובדר``כ זה די טבעי שלפחות חלקם יילכו באותה דרך שהם מכירים כל כך טוב. לא?

Hell is beige

New member
אמא שלי גרפיקאית!!!

יש לי בבית ציוד גרפי א.א. ואמא שלי גם לימדה אותי כשהייתי קטן, עכשיו אני בעיקר לומד לבד... ולצייר לא למדתי משום מקום, זה בא לי טבעי, אבל אני גם לא איזה פיקאסו, סתם עושה רישמים נחמדים ככה לא משהו בין עולמי (אני אוהב לצייר ידיים...). אח שלי הגדול גם מתעסק בזה וגם בצילום כמו אבא שלי (שהוא האבא החורג שלו... אבל לא משנה) יש לי חבר שפשוט מצייר מדהים, כל כך טוב שקיבלו אותו לחוג אומנות שמוגבל ל20+ בעקרון) כשהוא היה בן 12 (אבל הוא לא הלך...) קיבלו אותו גם לחצי מהמגמות אומנות בארץ (אורט אבין, תלמה ילין, ויצו וכו...). אבל יש לו 11 נכשלים והולכי להעיף אותו והוא הפסיק לבוא לבצפר לא משנה כמה אני צועק עליו (אנשים לא מכירים אותו אז חושבים שהוא סטניסט או משהו ובקושי יש לו חברים בשכבה, וחבל כי הוא אחלה ילד, אבל זה כבר לדיון אחר). בכ``א-- כל המשפחה שלו ציירים, בת דודה שלו לומדת בתלמה ילין ואחותו עברה לצרפת ללמוד שם ציור, אמא שלו גם ציירת מעולה וכל הבית שלהם תערוכה אחת גדולה... הוא מצייר בצבעי מים, שמן, אקריליק ואפילו בעפרונות :)... הוא גם יודע לעבוד יפה בפריהנד ופוטושופ (אבל פה הוא כבר לא הכשרון המדהים כמו בציור נטו...).

** רוזבד

New member
אמא שלי ציירת מעולה

כל הבית שלנו מלא ציורים שלה והציורים שלה היו אפילו בכמה תערוכות ולא אני לא חושב שזה משפיע אין אצלנו אף אחד בבית פרט לאמא שלי שמצייר לי אישית בכלל אין זמן וכוח לצייר אז אני כותב

למעלה