מזל טוב ושאלה

*gemini*

New member
מזל טוב ושאלה

מזל טוב על הפורום החדש! יש לי שאלה ואני מקווה שזה המקום הנכון. קרוב משפחה שלי עבר לפני בערך חודש וחצי ניתוח לב (החלפת שסתום). הוא בן 57. מצב העורקים שלו תקין (לא היה צורך במעקפים) ולפני הניתוח הוא שמר על רמה מסויימת של פעילות גופנית (עשה הליכות והקפיד על רמה מסויימת של תזונה). אני מקווה שאני לא מחסירה פרטים. השאלה היא כזאת: כיום הוא חזר לפעילות גופנית, כנדרש. העניין הוא שלדעתי הוא קצת מגזים. הוא הולך (על פי מה שנאמר לי) 12 ק"מ ביום סה"כ והדופק שלו במהלך הפעילות הגופנית מגיע ל 130-140. רציתי לדעת אם זה תקין בהתחשב בזה שהניתוח היה לא מזמן. תודה

פעילות גופנית לאחר ניתוח לב

לאחר ניתוח לב מומלץ לחזור לפעילות גופנית. זה נכון גם לאחר ניתוח להחלפת מסתם וגם לאחר ניתוח מעקפים. מותר גם להתאמץ ובתנאי שעושים זאת בצורה הדרגתית. ניתן לבצע כמעט כל סוג של פעילות גופנית. הליכה בהחלט טובה ובריאה גם למרחק המצויין וגם אם הדופק עולה, כל זמן שמרגישים טוב והחולה הגיע למאמץ בצורה הדרגתית שנבנתה מיום ליום. יש בארץ גם מספר מכוני שיקום שיכולים להדריך את החולה כיצד לחזור בצורה הדרגתית לפעילות מלאה לאחר ניתוח לב. מומלץ לא לבצע הרמת משקלות מעבר ל 1-2 ק"ג בששת החודשים הראשונים לאחר הניתוח על מנת לאפשר לעצם החזה להחלים (במידה והניתוח בוצע דרך חתך אמצעי בעצם החזה). בנוסף יתכן שיהיו חולים בודדים עם בעיות מיוחדות, להם לפני השחרור נמליץ לא לבצע מאמצים גופניים. לסיכום: ברוב המוחלט של המקרים מומלץ לחזור לפעילות גופנית סדירה וגם מאומצת לאחר ניתוח לב ובתנאי שהדבר מבוצע באופן הדרגתי.

למעלה