מה עדיף כלכלית- שכיר או freelancer

aharale_b

New member
מה עדיף כלכלית- שכיר או freelancer

שלום לקורא ולמשיב להלן ההתלבטות- אני מתחיל לעבוד ב-1.11.00 בעבודה חדשה, ויש באפשרותי לבחור באחד משני מסלולים. 1. שכיר- 7000 ש``ח נטו + אחזקת רכב 930 ש``ח לחודש (אגב האם זה המקסימום) + אחוזים מהמכירות + ארוחות (שיכללו בשכר הברוטו)+ תנאים סוצאליים (ביטוח מנהלים מלא). או 2. לקבל את כל שכר הברוטו ולהוציא חשבונית (וזאת כמובן לאחר שאפתח תיק ברשויות המס כנדרש). השאלות- 1. האם זה כדאי מבחינה כלכלית? 2. האם הוצאות הרכב(לא מסחרי) יוכרו לי לצרכי מס? 3. כמה ארוויח בשורה תחתונה? או במילים אחרות גם אם יש רווח האם- שווה את הטרטור? 4. האם אוכל להכניס את הוצאות הבית כגון שכירות, טלפון וכו` כהוצאות עסקיות?(ולא כקומבינה אלא באופן חוקי) אסכם ואומר שלהבנתי אם אהיה שכיר משכורתי ינוע בין 10000 ש``ח לבין 12000 ש``ח נטו, (כולל אחוזים ממכירות) ולהערכתי העלות השנתית למעבידי יהיה בערך כ-240000 ש``ח ברוטו שאותם אוכל לקבל כעובד עצמאי. האם זה כדאי? אודה מראש על כל תשובה, אך אשמח אם זו תהיה מפורטת אף מעבר לשאלותי הספציפיות, שכן לפעמים אדם מן השוק אינו יודע אילו שאלות עליו לשאול. בברכה ובתודה מראש! aharake_b נ.ב סליחה מראש על חוסר המיקוד.

PINIZ

New member
שכיר ולא פרילנסר

אם הבנתי נכון להלן הנתונים: 1. משכורת יסוד כשכיר -ברוטו-כ10300 נטו 7000 החזר הוצ מגולמות 5000 סהכ 12000 הוסף שווי סוציאליות (גמל ופצויים) 1900 סהכ תמורה נטו 13900 2. כעצמאי- ברוטו 24000 הורד הוצ` שנניח שיוכרו במלואם 5000- מס הכנסה במשוער 6000- בטוח לאומי במשוער 2500- סהכ תמורה נטו 10500 3. ועדיין לא דיברנו על דמי מחלה שמגיעים לך כשכיר ולא כעצמאי ועל כך שלא כל ההוצאות מוכרות לצרכי מס,ועל כך שתצטרך לשלם לרו``ח או ליועץ מס.

aharale_b

New member
הכרת תודה לPINIZ

תודה PINIZ על עזרתך, אך אם אפשר בשפה פשוטה יותר א. המספר 24000 ש``ח כעצמאי - זו הערכה שלי על עלויות מעבידי לפי הנתונים של 7000 ש``ח בנטו ויכול להיות שזה מופרך מעיקרו ב. גם אני חושב שתמורת 500 ש``ח לא כדאי לי להיות עצמאי, אך אם אוכל להרוויח יותר מ-1000 ש``ח בחודש או יותר אז אולי כדאי לי הטרטור והכאב ראש של התעסקות עם מס הכנסה ורואה חשבון וכו`. אודה לך על התיחסות נוספת. aharale_b

PINIZ

New member
ושוב לא כדאי

1. ההפסד מהיותך עצמאי מגיע לסך של 3400 שח. קרא שוב הודעתי. 2. הוצ טלפון בבית עד לסך 150 שח לחדש לא יוכרו לך כלל, 3. הוצ שכירות לא יוכרו לך , אלא אם כן תנכה מס במקור מהמשכיר. 4. ארוחות לא יוכרו לך (פרט לסכומים זניחים בהחלט). 5. שים לנושא של דמי מחלה שעלול להיות מטריאלי (הלוואי ולא). 6. על כן בהעדר נתונים אחרים עדיף בהחלט להיות שכיר בתנאים אלו.

למעלה