מה היא תושבה ?

אמיתי 21

New member
מה היא תושבה ?

עמ"י עש"ו אנשים פעם חשבתם אם אתם עשיתם תשובה אמיתית ואולי בכלל אחנו לא יודעים מה היא תשובה ואחנו פשוט רק חושבים שאחנו בתשובה אבל בעצם אחנו לא השתננו ? אשמח לקבל תשובות

tsvir

New member
בלי קשר להיותך דתי או חילוני

ברגע שראית בך משהו לא טוב למשל במידות (כיבוד הורים) ותיקנת משהו בעיניין חזרת בתשובה והתקדמת. נכון שחזרה בתשובה הילכתית מלווה בכמה שלבים על פי הרמב"ם. הכרהתידיעהתחרטהתקבלה לעתיד. אבל כל תיקון פנימי לדעתי הוא התקדמות.

למדנו במדרשייה שתשובה אמיתית

היא כשהקב"ה מכריז עליך שאתה בעל תשובה וזה רק כשעשית תשובה אמיתית. אבל איך הבנאדם יכול לדעת אם הקב"ה הכריז עליו או לא? אני לא זוכרת את התשובה אבל נדמה לי שאם נקרא בדרכנו את אותה העבירה שעשינו פעם והפעם הזאת נהגנו כשורה כלומר לא עברנו את אותה עבירה אז אנחנו יודעים שבדבר הזה אנחנו בעלי תשובה. אבל שוב...וואלה שאני לא זוכרת מה הרב אמר

אמיתי 21

New member
פשוט מאוד אתה אשה ואתה מקום

עמ"י עש"ו ואתה זמן ואם היא עמד בניסיון הוא בעל תשובה אבל מה עם הפגמים שהוא עשה מה עם הקתמים שעל החולצה
?

זה ההבדל בין נשים וגברים

נשים לא שואלות את הרב שלהם, בדרך כלל, מאיפוא זה בא ומי כתב את זה אלא מקבלות את הדברים באמונה. גברים צריכים לשאול על המקור. בכל אופן: גם את זה אמרו לנו במדרשייה
המקור: הרבנית פייגנבוים. המקור השני: אחד הרבנים אצלנו במדרשייה. מי בדיוק - לא זוכרת

אמיתי 21

New member
זה ההבדל בין גברים לנשים

עמ"י עש"ו שאחנו חוטרים במחשבה והם מבינות דברים כפשטותם
אם די לנו את שתושבה בדוי או כמו שאמר רבי יונה מגרונדי זצ"ל שצרכים לעשות תשובה על התשובה פירוש אחרי שעשה סר מרע ועבר לעשה טוב צרכים כדי שלא יהיה ככלב האוכל את קיאו וצריך להביא קורבן על החטאים הרי למדנו חוטא בשוגג מביא גם קורבן

תמר ת ת

New member
מקור כבקשתך

בס"ד אמיתי, לגבי עבירות ההופכות לזכויות ע"י תשובה יש מס´ מקורות. אחד מהם: תפנה לספר "אורות התשובה" של הרב קוק זצ"ל. קשה לי כרגע להפנות אותך לפרק ופיסקה, אבל כך או כך, אם אתה מתעניין בנושא התשובה עצמו על כל היבטיו, זה הספר שאותו אתה מחפש ! בהצלחה, תמר. נ.ב. אני אנסה לראות בשבילך היום אם יהי´ לי זמן לפני שבת, בל"נ, אם אמצא את זה, אחזור אליך עם מקור יותר מדוייק, בסדר ? תמר.

אמיתי 21

New member
בע"ה בלי נדר ../images/Emo13.gif ד"א אני בעינין

עמ"י עש"ו תושבה ב"ה מעל לשנה פשוט אני רוצה לדעת ולחכים עוד קצת על דברים שלא סגורים אצלי

madona sh

New member
אני אלמד אותך אמתי, אבל זה מה שהבת

אני אלמד אותך אמתי, אבל זה מה שהבת שלי אמרה לי. כל יהודי הולך במעגל. כולם התחילו מאותה נקודת מוצא. "תשובה" זה לחזור לנקודת המוצא. יש שעושים מעגל קטן וחוזרים מיד. יש שעושים מעגל גדול, ענקי, ובסופו של דבר חוזרים. אבל כולם עתידים לחזור. זה מה שהיא הסבירה לנו לפני חצי שנה בערך, לפני ראש השנה. אם משהו לא ברור, תשאלו אותה, כי אני לא מבינה בזה הרבה.

למעלה