למביני עניין בלבד

למביני עניין בלבד

אני גרושה מזה חודשיים, כשהגרוש שלי למעשה עזב את הבית חודשיים לפני קבלת הגט. עפ"י ההסכם אני אמורה לקבל את קיצבת המזונות דרך המוסד לביטוח לאומי. מאחר ונשארה לי "ירושה" של חובות כבדים המשולמים במסגרת ההוצל"פ (פתחתי תיק חייבת מוגבלת באמצעים) אין ברשותי שום חשבון בנק שאליו אמורים לעבור כספי המזונות. את קיצבאות הילדים אני מקבלת בדואר. משכורת אני כבר לא אקבל מכיוון שמפעל ובו עבדתי נסגר, אבל את משכורתי קיבלתי במזומן - דבר שעזר לי מאוד. אבל.....דמי מזונות טרם קיבלתי מאחר ואין לאן להפקיד אותם. פניתי לראש ההוצל"פ בבקשה לאשר לי לפתוח חשבון בנק למטרה זו (הפקדת דמי המזונות) והיום התבשרתי כי בקשתי נדחתה. שאלות: 1. מה עושים ? 2. האם הגרוש שלי אמור להעביר לי את דמי המזונות בעצמו עד למציאת פתרון לבעיה זו? ואם כן - איך אני אמורה לעשות את זה? לפנות לעו"ד? או מספיק דרך בית הדין הרבני? 3. גרושי יכול לטעון שאין לו את הכסף להעביר לי - וממה אני וילדיי אמורים לחיות?
על התשובות

אולי תוכלי לפתוח חשבון בבנק הדואר

או תבקשי מאדם אחר, קרוב משפחה או חבר שיפתח חשבון בנק ואת תהיי מיופת כוח בו. זאת אומרת שתוכלי להוציא כספים ולהפקיד ואולי לחתום על צ'קים, ועד כמה שידוע לי לא יוכלו לעקל את החשבון כיון שהוא על שמו של אדם אחר ואת רק מיופת כוח, תבררי לפני שאת עושה צעד זה. בהצלחה.

למעלה