לא נרשמתי לב.לאומי כבר 3 שנים

לא נרשמתי לב.לאומי כבר 3 שנים

לפני בערך 3 שנים הפסקתי לעבוד, חליתי בסרטן נותחתי ומצב בריאותי הכללי איננו במיטב עד היום. אין מי שיטפל בענייני ולא הלכתי להסדיר את נושא התשלומים לביטוח לאומי. עד עתה קיבלתי תמיכה כלכלית מגורם במשפחה ולא ביקשתי דמי אבטלה. ברור לי שמחכה לי שם הפתעות לא נעימות שאני אפילו לא יכולה לחלום עליהם, יש למישהו מושג איך מתחילים לטפל במשהו בכלל. לעמוד שם בתור אינני מסוגלת פיזית. ושאלה נוספת, האם במשך השנים האלו לא הייתי צריכה לקבל מביטוח לאומי מסמך כלשהו? תודה על כל תשובה או הכוונה. עליסה

מאד כדאי לברר במל"ל

במחלקת הגביה, האם קיימות לך חובות, אם בכלל. מאד יתכן שגם יש לך עדיין זכות לתביעה. לכאורה, אם היית אישה עובדת והפסקת לעבוד עקב מחלה, יכול להיות שאת זכאית לקצבת נכות כללית. כך שבהחלט יתכן שתקבלי מן הביטוח הלאומי יותר ממה שאת חייבת בדמי ביטוח.

תודה ושאלה

חיפשתי ברשת כתובת מייל למחלקה כלשהי בביטוח לאומי ולא מצאתי האם יש או שהם לא מפרסמים? תודה על התשובה

שיר ורד

New member
תשובות

1. אם הנך רשומה במשרד הפנים כנשואה את פטורה מתשלום דמי ביטוח לאומי אחרת את חייבת וכשביטוח לאומי יעלו עלייך תחויבי גם בריבית והצמדה. 2. כרגע אינך זכאית יותר לקבל דמי אבטלה. 3. יתכן שאת זכאית לקצבת נכות כללית או להבטחת הכנסה. 4. מצורף קישור לפניה לביטוח הלאומי בדואר אלקטרוני

למעלה