לאריאלה ב.

איציק78

New member
לאריאלה ב.

אני מאוד שמחתי לראות את הפורום החדש שלך אני שמחה ישתתף בזה ואני יוכל לעזור לך בזה בכל מה שאני יכול . בברכתי אליך עלי והצלחי ואם הצלחת להחזיר עוד בן אדם בתשובה הרי הוא זכרך בברכת איש את רעהו יעזרו לאחיו יאמר חזק אני בעז"ה אני יביא לך הרבה סיפורים על חוזרי בתשובה איך שהם נענים מעצמם ונזכרתי עכשיו מסיפור שהיה כך היה: בתור בחור צעיר בימים הלכתי ללמד קבוצה ילדים באיזור פרדס כץ בשעות אחרי הצהרים שיעור תורה ומעשיות צדיקים ויום אחד הסברתי לילדים מה הוא מעלת כיבוד אב ומהיא הזכות וכו´ יום אחד בא אליי משהו כבן 40 ואמר שאם הבן שלי משה מגיע אל תרשה לו לכנס שאלתי אותו למה הוא ענה לי: אני לא רוצה שבני יחזור בתשובה אמרתי לו בסדר אין בעיה אני ידאג שבנך לא יכנס לשיעור , האב שמח והלך אבל מה אני עשיתי ילד כבן 11 אמרתי לו שיתחיל להתנהג טוב אני מבטיח לו פרס וכך היה כ"כ אמרתי היום יום ה´ בשבת אני יביא לך כסף תקנה פרחים לאמא שלך ותעזור וצחצך את הנעלים של אביך ותכבד אותו ואמר לי בסדר וכך היה לאחר שבת את מי אני רואה שוב פעם את האותו אדם ופחדתי מאוד עכשיו הוא אמר אני רוצה שבני ימשיך הלאה להיות פה והיום אותו בחור לומד בישיבה בבני ברק....... איציק עלי והצלחי

תודה רבה איציק ../images/Emo13.gif

אני שמחה שאתה איתנו וחושבת שחשוב שתהיה חבר כאן בפורום. תוכל לתרום רבות כאן. לחלוק את הידע שלך בנושא עם אנשים הזקוקים לכך באמת. אשמח אם תמשיך להביא כאן סיפורים על חוזרים בתשובה. אשמח גם אם תוכל להפיץ את השמועה בדבר הפורום החדש בקרב האנשים כדי שיכנסו לכאן יראו את הבית החדש ויתחילו לכתוב בו. נהנתי לקרוא את הסיפור. זה רק ממחיש עד כמה החזרה בתשובה יכולה להיות חיובית. לא פעם אנחנו שומעים מהורים שבזכות שילדם חזר בתשובה הוא למד איך להתייחס אליהם בכבוד. אבל, לצערנו הרב, יש גם כאלה שחוזרים בתשובה לבד, ללא שום הכוונה ועושים דברים מעצמם ולפעמים גורמים להורים שלהם צער גדול. אני אתן לך דוגמא מעצמי. אני מאוד הקפדתי בהתחלה קלה כבחמורה בענייני אוכל גם בביתי אם אמי ז"ל. לא הייתי אוכל דברים שהיא עושה אם לא היה נראה לי. דוגמא: עוגה - גם אם אמי ז"ל ניפתה את הקמח בגלל שחששתי שהיא לא בדקה את הביצים כראוי לא אכלתי את העוגות שהיא היתה עושה. מכיוון שגרנו רק אני והיא ביחד זה מאוד העליב אותה. זאת היתה רק דוגמא אחת עם צרות שהייתי עושה לה באוכל בגלל החזרה בתשובה שלי. יודע מה קרה? שבת אחת עשיתי עם ארגון ערכים. היה שם את הרב יוספי. ניגשתי לרב יוספי וביקשתי ממנו ברכה והרב מסתכל לי בפנים טוב ואומר לי: "איך את עם אמא שלך?" אמרתי לו שהיא אומרת לי כל הזמן שאני עושה לה את המוות עם האוכל. אתה יודע מה הוא אמר לי: "תפסיקי! כיבוד הורים זה דבר חשוב". אמרתי לו: "אבל כבוד הרב, אני לא יכולה לאוכל שם לפעמים בגלל שהיא לא מקפידה כ"כ לבדוק את הדברים כמו שאני מקפידה כמו למשל את הביצים". הוא היה תקיף עוד יותר ואמר לי: "תפסיקי!" מאוחר יותר הלכתי למדרשייה וסיפרתי את זה לאחת הרבניות והיא אמרה לי: "תגידי לי, ביצה קשה את לא אוכלת? נכון שצריך לבדוק אבל יש דברים שאפשר - לטובת כיבוד הורים - לוותר. חשוב שיהיה שלום בית וחשוב לא לשכוח שמצוות כיבוד הורים זה דבר חשוב מאוד".

מדונה, באמת, למה התכוונת?

אולי תסבירי את כוונתך? לדעתי, זה היה שילוב יפה של רצון הילד ורצון ההורים. ההורים לא רצו שהילד ילמד בגלל שהם חששו. ברגע שהם ראו שהילד השתפר בהתנהגות שלו החששות שלהם כבר לא היה קיים.

madona sh

New member
הרי הוא פתה אותו בפרסים

הרי הוא פתה אותו בפרסים, כשהאבא לא הסכים שיבוא. לא ?

למעלה