כאבי גב בשבועיים האחרונים

ילד רע 16

New member
כאבי גב בשבועיים האחרונים

שלום. מזה שבועיים אני מתעורר בבקרים עם כאבי גב (שלעניות דעתי נחשבים קלים). חשוב לציין עובדות - אני יושב מול המחשב מס' שעות ביום, זה יכול לנוע בין 4 ל- 6 שעות, עם מינימום הפסקות, ועם כסא ממש לא נוח, אך אני סבור שהבעיה טמונה בעיקר בעובדה הנוספת והיא שאני ישן בסלון, על הספה (מסיבות שלא אפרט). אתמול החלטתי כי אני מעוניין לחזור לישון בחדר, ישנתי - ושוב כאבי גב. אני חושב שאם זו הסיבה (וככל הנראה שכן) ייקח לי קצת זמן להתרגל למיטה ולהפטר מההרגל הרע של שינה בסלון ועמו גם יסורו הכאבים בגב. האם זה נכון? בנוסף, הבנתי שאסור לישון על הבטן. אני יכול לישון על הגב, אך זה יותר קשה לי, ובכל שנותיי - כשישנתי על הבטן - לא כאב לי הגב. כנראה שזה לא קשור, ובכל זאת - איך אפשר להפטר גם מהרגל זה ולישון על הגב? שאלה אחרונה וחביבה: האם יכול להיות מצב שבו גם אם אחזור לישון במיטה הרגילה שלי (ולא בסלון - בספות הלא נוחות בכלל ומפריעות לחווית השינה) - עדיין אקום עם כאבי גב בבקרים? זה בלתי נסבל, ולוקח לי אפילו כמה שעות כדי להרגיש הקלה במצב הכאבים (עכשיו לדוגמא). תודה רבה, עדן.

כאבי גב

שלום עדן, הגורמים לכאבי הגב יכולים להיות הישיבה הממושכת מול המחשב, השינה על הספה והשינה על הבטן. כדאי להפחית את מספר השעות מול המחשב ולקום מהישיבה כל חצי שעה ולבצע הליכה קצרה. מומלץ לישון על הצד או על הגב. תנסה לישון על הצד עם כרית בין הברכיים. דבר אחרון וחשוב, התעמלות, ספורט , מתיחות לגב, יעזרו לחזק את שרירי הגב ויקטינו את העומס על עמוד השדרה. אם כל אלה לא יעזרו פנה לכירופרקטור שיבדק אם יש בעיה מבנית בעמוד השדרה. בהצלחה,

למעלה