כאבי בטן כרוניים

luliy

New member
כאבי בטן כרוניים

שלום, אני בת 39 וסובלת כ-20 שנה מכאבי בטן כרוניים (ברום הבטן) ובטן נפוחה כל הזמן.
עשיתי בדיקה לצליאק ויצא שלילי. זה לא משנה מה אני אוכלת הבטן מתנפחת ונפוחה מכל דבר, אפילו ממים.
המליצו לי על 2 בדיקות גסטרו אבל אני חוששת מאוד מהבדיקה ומחפשת בדיקות לא פולשניות ואמינות.
מאוד סובלת מעניין האסתטי. גם אם יורדת במשקל הבטן נשארת נפוחה. מרגישה שיש לי בלון בבטן.
לפני כמה שנים עברתי לתזונה טבעונית והעיכול (מעצירות שהייתה) השתפר אבל עדיין לא לגמרי.. והיציאות כל פעם קצת. לא מרגישה שמתרוקנת לגמרי.
אשמח לעזרתך.

כאבי בטן כרוניים

שלום,
לתופעה שאת מתארת יכולות סיבות רבות כמו: הימצאות חיידק הליקובקטר פילורי ברמה גבוהה בקיבה, תקלה בתפקוד השוער המונע עליית תכולת הקיבה לוושט, חוסר איזון בקטריאלי, חוסר איזון אנזימטי, חוסר איזון הורמונלי. לעיתים התחושה בבטן נגזרת מבעיות באזורים אחרים (מחוץ לעיכול) או מתזונה לא מתאימה לאדם, עצבוב לא תקין כמו בסינדרום המעי הרגיז ועוד....
אם את חוששת מהבדיקות הפולשניות את יכולה לבקש בדיקת נשיפה לזיהוי הימצאות של הליקובקטר פילורי.
מומלץ לבדוק מה הגורם לבעיה שאת סובלת ממנה בדרך קונבנציונלית או בדרך טבעית, ולנסות לאפשר לתאים ולמערכות הגוף לתקן בעצמם את התקלה שגורמת לתופעות שהזכרת.

luliy

New member
שלום יצחק

ראשית תודה על המענה.
בעבר היה לי את החיידק הליקובקטר וכיום לא נמצא לאחר בדיקה חוזרת.
לגבי שאר הבעיות שהזכרת, איך ניתן לזהות את זה? יש בדיקות לא פולשניות לאיתור כל אלו?
יכול להסביר כיצד חוסר איזון הורמונלי יכול לגרום לכאבי בטן כרונים ונפיחות?
( חוזר איזון הורמונלי הכוונה לשחלות פולציסטיות? אני נוטלת גלולות במינון הכי נמוך)
תודה רבה.

בדיקת הליקובקטר

שלום רב,
בדיקת הליקובקטר פילורי נעשית גם בבדיקת נשיפה.
לגבי יתר הבדיקות שהזכרתי יש בדיקות רוק שנעשות בחו"ל.
לגבי בדיקות טבעיות וטיפול טבעי קיימות כיום קליניקות שעושות בדיקות בדרכים אחרות, אני בקליניקה שלי מאבחן לדוגמה דרך תעלת האוזן אני מזההאת נטיית הטיפוס ולפי מה שנמצא מותאם סגנון האלמנטים המתאימים לאיזון.
לגבי חוסר איזון הורמונלי – מחקרים בעולם מראים כי לקיחת הורמונים לא בהכרח מאזנת אותנו הורמונלית.
אם ננסה להסביר את זה אחרת, אם התבשיל מר מאוד גם אם נוסיף סוכר המרירות תישאר....

luliy

New member
שלום שוב

אני מניחה שבדיקות הרוק מבחינת הרפואה הקונבציונלית לא אמינות. מדוע זה?
לגבי סוג האבחון שלך דרך תעלת האוזן- האם ניתן לאבחן כיב, גידולים במערכת העיכול?
גם אני לא בעד לקיחת הורמונים, אבל לצערי לא הוצעו לי פתרונות אחרים.

אבחון מקצועי דרך תעלת האוזן

קיימות בדיקות רוק המקובלות ברפואה הקונבנציונלית וכאלה שלא.
לגבי בדיקות אלטרנטיביות, הן יכולות להראות חוסר איזון במערכת העיכול או בתהליכים אחרים. לא ניתן לראות בדיוק כיב כזה או אחר.
מה שחשוב במקרים אלו להבין שאיזון תהליכים עשוי להוביל את המערכות לשיקום.
כמו יש הרבה פתרונות טבעיים לחוסר איזון הורמונלי.

למעלה