"יש או אין" - זאת השאלה!

soso_sami

New member
"יש או אין" - זאת השאלה!

היום במהלך הנסיעה חזרה מביקור אצל סבתא החל דיון מעניין במושב האחורי של האוטו בין שני ילדי הקטנים (5) ו-(8). האחד החל את הדיון בנושא היותי או אי היותי ילד וטען שאני אכן "ילד" כי יש לי אמא ורק אבא אין לי כי הוא מת. השניה טענה כנגדו שדווקא יש גם אמא וגם אבא אלא שאבא שלי מת. כלומר האחד טוען "היה לאבא, אבא. אבל עכשיו אין לו כי הוא מת". השניה טוענת "לאבא יש אבא מת". הגענו הביתה והשכבנו את כולם לישון ורק אני נשארתי עם הדילמה הלא פשוטה שהתעוררה לה שם בספסל האחורי של האוטו על כביש החוף. אף אחד מהנוכחים האחרים בנסיעה לא הצליח להכריע בסוגייה האם יש לי אבא מת או אין לי אבא כי הוא מת. זה חשב כך והאחר חשב אחרת והשלישי חשב ששני הטיעונים נכונים. סיבוב הלילה שלי עם הכלב התמלא מחשבות והמלט התגנב לו אט אט לראשי מתעתע בו - "יש או אין - זאת השאלה". התחבטתי עוד ועוד בדילמה עד שהכרעתי לעצמי בנושא ואני שואל אתכם... "יש או אין?" האם יש לנו אבא מת או שאין לנו אבא כי הוא מת? ומה ההבדל? האם הוא באמת קיים ולא רק סמנטי? ותחת איזו הנחה אתם חיים את חייכם?

לי יש אבא אבל אני הכרתי אותו

אז תמיד יש בי את התחושה שהיה לי אבא אבל עכשיו הוא איננו זה מאוד תלוי באוירה המשפחתית שאנחנו גדלים בה כמו: לחוש בחסרונו, לדבר עליו, לקרוא את הספרים שלו ממש קשה לי לחשוב על זה, מחקתי ותיקנתי את מה שכתבתי כמה פעמים

elior bm

New member
ניראה לי שזאת שאלה שמעסיקה את כולנו..

אצלי, תמיד ששואלים אותי , אני אומרת שהיה לי אבא והוא נהרג.. אף פעם לא באמת הייתה לי תחושה שיש לי אבא..אולי בגלל שהוא נהרג לפני שנולדתי.. למרות, שבזמן האחרון אני מאוד "קשורה" אליו..(מוזר..) סוגייה מעניינת...

למעלה