ירידה בחלב , עצות?

מיקה198

New member
ירידה בחלב , עצות?

הקטנטנים כבר בני חמישה חודשים ואני מרגישה ירידה רצינית בייצור, ומתבאסת...אני כבר תקופה ארוכה לוקחת חילבה 3 פעמים ביום 3 כדורים, עצות נוספות? תודה

אלישבע12

New member
למה את חושבת שיש ירידה בייצור?

בגלל משך הזמן שהם יונקים?
המלאות בשד?
הם נראים רעבים?

אם זה השניים הראשונים - זה נורמלי, בדיוק הזמן בו הם מתחילים לינוק הרבה יותר ביעילות ומשך ההנקה מתקצר. (הקטן שלי יונק היום ב-5 דקות, גג 10 אם הוא ממש מתפנק).
גם ייצור החלב מתאזן, והשד כבר לא מרגיש מלא כל הזמן.

אם הם נראים רעבים זה כבר משהו אחר. ואין לי רעיונות.

מצטרפת לשאלות

ספרי קצת יותר ותני עוד פרטים - מה גורם לך לחשוב שיש התמעטות של חלב?

האם יש בעיה של עליה במשקל?
האם הם לא רגועים בצורה יוצאת דופן?
האם חל איזה שינוי אצלך כגון - קבלת מחזור, גלולות ועוד?

מיקה198

New member
תודה על התגובות

מה שגורם לי לחשוב שיש פחות חלב שהם מתוסכלים על הציצי ולא יוצא להם לפעמים...הם תינוקות גדולים שוקלים קצת יותר מ8 ק״ג בני חמישה חודשים , הם לא רגועים שהם רעבים חלק מהפעמים במהלך היום יש לי מספיק וחלק מהזמן לא..
היום שוחחתי עם האופה שלי ומסתבר שאני עם היפרטאירואידיזם וצריכה להוריד את המינון של הפיוטי רוסק ( כנראה מסביר גם את נשירת השיער המטורפת שלי..)

הי

פעילות יתר של בלוטת התריס בשלב הזה אחרי לידה היא דבר שכיח, אל תדאגי, נראה ממה שכתבת שזה עניין של שינוי המינונים של התרופה. גם אני עברתי את זה

בדרך כלל פעילות יתר לא גורמת לירידה אלא לעליה באספקה , אבל יש מצב שחוסר האיזון בתרופה גורם לשינוי.
מציעה לך להסדיר את העניינים עם האנדוקרינולוגית ולשאול אותה.

לגבי האספקה. האם הם בהנקה מלאה בלבד ללא תוספות?
האם התופעה של ה"תסכול" שאת מתארת התחילה רק לאחרונה?
יש מצב שהם בקפיצת גדילה ופשוט רוצים יותר. אולי הם מתעצבנים על הזרם כי נוח להם זרם חזק ואם הם יונקים יעיל הזרם נחלש.
מה את עושה בתקופה האחרונה כשאת חושבת שאין להם מספיק?

יעל

מיקה198

New member
תודה יעל,

אנחנו לא בהנקה מלאה, הם מקבלים בקבוק אחד עד שניים במהלך היום של מטרנה, התסכול שלהם התחיל ממש לאחרונה אבל אני מרגישה שכל הזמן יש גלים בייצור החלב

ייצור חלב

מציעה שתפתרי את נושא בלוטת התריס ותאזני אותה.
האם את יכולה לשאוב פעם ביום אחרי הנקה או במקום אותה ארוחת מטרנה? זה יאותת לגוף שיש יותר דרישה.
זה משהו שאת יכולה לעשות?

למעלה