ייעוץ

david29tlv

New member
ייעוץ ../images/Emo53.gif

ערב טוב, אני קצין בצבא קבע שבמהלך פעילות צבאית נתגלה בגופי גידול שפיר בעמוד השדרה. הגידול הוסר במהלך סוף שנת 2005. הסרת הגידול הביאה לקריטת חוליה L5 ולנכות קבועה. כרגע אני מבצע תהליך של שיקום ונמצא בג´ בבית כבר חודשיים (לא ימי מחלה) לאחר אישפוז של חצי שנה. עקב פציעתי לא השתנתה לי המשכורת וכרגע עד להכרת משרד הביטחון אני רוצה שיכירו בנכותי בביטוח לאומי. הגשתי בקשה להכרה בנכות כללית אך נדחתי בטוענה כי המשכורת שלי לא השתנתה עקב הפציעה (לא זומנתי לוועדה כלל). כרגע אין גוף שמכיר בי ואני בכל זאת מבקש לנסות לקבל הקלות במס הכנסה ארנונה וכו´. אם אתם מכירים דרכים שיכולים לעזור לי, אשמח לשמוע. תודה מראש.

siv30

New member
אני לא מבינה

למעשה אתה מחכה לוועדה במשרד הביטחון לא? במצב הזה, ובהתחשב שהשכר שלך לא צומצם ב- 50% למיטב ידיעתי אתה לא עובר את תנאי הסף הקבועים ולכן נדחית על הסף ולא היתה חובה לזמן אותך לוועדה רפואית.

david29tlv

New member
הסבר

הי, הבעיה מה עושים עד למתן הכרה מלאה ממשרד הביטחון. כרגע אני בבית בג' (לא ימי מחלה) ואין לי הקלות לא במס הכנסה לא בארנונה ובכלל. אני מחפש הכרה זמנית עד לקבלת הכרה מלאה. עזרתך. תודה.

הקלות על מה? המשכורת שלך מלאה

אתה אמנם בבית אבל אתה לא מרויח פחות מכרגיל למה אתה בעצם מבקש לקבל הקלה בהוצאות אם אין לך הפחתה בהכנסות. אם אתה לא יוצא מהבית ומקבל את אותה משכורת של קודם מבחינת המערכת אתה גם אמור לשלם את אותם מיסים של קודם. רק אם תופסק משכורתך הצבאית בגלל מצב בריאותי ואז סביר להניח שיהיו לך פיצויים מהצבא אז יהיה עילה בכלל לדון בנושא ההקלות.

תקופת נכות 100%

תוכל לבקש לעמוד בפני ועדה רפואית לקבוע את אחוזי נכותך הזמניים, שלא לצרכי תביעת נכות כללית. בקשה זו כרוכה בתשלום (אינני זוכר כרגע את גובהו) ואת קביעת הועדה תוכל להגיש למס הכנסה ולעירייה. הועדות מתקיימות במוסד לביטוח לאומי, בדיוק כמו ועדות לצורך תביעת נכות כללית.

למעלה