חופשת מחלה.

מצב
הנושא נעול.

nitzan30

New member
חופשת מחלה.

חופשת מחלה.
שלום. עבדתי כ שלוש וחצי שנים במקום עבודה מאוד גדול ומסודר עם וועדים וכדומה. לפני ארבע וחצי שנים חליתי במחלה קשה ויצאתי לפנסיית נכות ושולם לי שכר במשך כל התקופה עד היום. שאלתי היא כזו ,האם הזכויות שלי נצברו במשך כל התקופה - הכוונה לפיצויים ,אם אני מפוטר היום(בתום תקופת הנכות)אני זכאי לפיצויי פיטורין של 8 שנים או רק עבור התקופה שעבדתי בפועל? דבר נוסף הוא , ביטוח לאומי קבע לי 50% עם עבודה משרדית(לא כאופי עיסוקי הקודם)האם במקום העבודה יכולים לקבוע כי אינם רוצים להעסיק אותי יותר ולפטר אותי או שהחוק מחייב אחרת ? תודה מראש

שיר ורד

New member
תשובות

חופשת מחלה.
שלום. עבדתי כ שלוש וחצי שנים במקום עבודה מאוד גדול ומסודר עם וועדים וכדומה. לפני ארבע וחצי שנים חליתי במחלה קשה ויצאתי לפנסיית נכות ושולם לי שכר במשך כל התקופה עד היום. שאלתי היא כזו ,האם הזכויות שלי נצברו במשך כל התקופה - הכוונה לפיצויים ,אם אני מפוטר היום(בתום תקופת הנכות)אני זכאי לפיצויי פיטורין של 8 שנים או רק עבור התקופה שעבדתי בפועל? דבר נוסף הוא , ביטוח לאומי קבע לי 50% עם עבודה משרדית(לא כאופי עיסוקי הקודם)האם במקום העבודה יכולים לקבוע כי אינם רוצים להעסיק אותי יותר ולפטר אותי או שהחוק מחייב אחרת ? תודה מראש
תשובות
אתה זכאי לפיצויי פיטורים בגין תקופת עבודתך בפועל בחברה כולל תקופות בהם קבלת דמי מחלה מהמעסיק (שמצטברים ל עד 30 יום לשנת עבודה). לגבי תקופת הפנסיה , אם לא נותקו יחסי עובד מעביד, ומבחינת העבודה היית במצב של חל"ת,ייתכן ואתה זכאי לחישוב של 7 או 14 יום לכל שנה בה היית בחל"ט. (הנושא מופיע בחוק פיצויי פיטורים , אך ניתן להבינו במספר אופנים). בעקרון, המעסיק איננו חייב להעסיק אותך בעבודה שונה מעבודתך הקודמת. במקומות מאורגנים ובמיוחד במגזר הציבורי ישנם הסכמים שונים, אשר לפיהם ייתכן והמעביד יצטרך להמשיך להעסיק אותך במשרה המתאימה למצבך הבריאותי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה