חום ממשוך....

אסתי123

New member
חום ממשוך....

מדובר באדם שעבר ניתוח מעקפים לפני חודש ועשרה ימים.3 מעקפים. יש לו חום ממושך נמוך מאז. הוא עבר כבר 3 ניקורי מים, פעם ראשונה של ליטר ו300 ,פעם שניה של ליטר ואתמול של 300cc . אתמול גם עשו לו ct של החזה והסתבר שיש לו פצע קטן בעצם החזה. הוא מופגז באנטיביוטיקה ונאמר לי שיתכן שייאלצו לפתוח שוב את החזה ולנקות שם את הפצע. האומנם? האם זה מסוכן? אני רואה שהוא לא נושם יפה. על כל נשימה שלי הוא נושם 4,5 נשימות. הרופא אומר שזה לא מדאיג אותו בכלל. האומנם? אני כאילו רואה כבר את הניקור הבא. האם זה יכול להיות? והחום ממשיך. מה דעתך? תודה מראש

חום לאחר ניתוח לב

אסתי שלום בהרבה מקרים חום לאחר ניתוח לב אינו מעיד על תהליך זיהומי. לאחר ששוללים מקור זיהומי, ניתן פשוט להמשיך ולעקוב ובדר"כ כלל הוא חולף לבד. לעומת זאת חום עם נוזל חוזר בקרום הריאה מרמז על תהליך הקרוי פוסט-פריקרדיוטומי. תוכלי לקרוא על כך בפורום באחת מתשובותי הקודמות. בעיקרון זה לא תהליך מסוכן שבדר"כ מגיב היטב לטיפול תרופתי (לא אנטיביוטיקה). אולם לפי מה שכתבת כנראה שיש לחולה גם תהליך זיהומי בעצם החזה. לא ניתן לעשות אבחנה ולהציע טיפול על סמך הכתוב. אבל בעיקרון זה מצב שמחייב טיפול אנטיביוטי ולפעמים גם פתיחה חוזרת של עצם החזה לניקוי הזיהום. חודש ועשרה ימים לאחר הניתוח מנתח הלב הוא האיש שיודע וצריך לטפל בבעייה. אני מציע לסמוך על דעתו של הרופא שלך, כיוון שלו יש את כל הנתונים. במידה ויש לך ספק בקשי התייעצות נוספת עם מנתח לב אחר. דר' גיל בולוטין

למעלה