זקןק לעזרה

ganesh

New member
זקןק לעזרה

שלום לכולם, אני מעונין לעזור לחבר אבל כחילוני אין לי מידע מספיק בשביל לעזור לו. אשמח אם משהו יודע מה לעשות. אז ככה: לפני שנה פגשתי בחור צעיר ומשכיל, נוצרי שחי בהודו בעיר גדולה. עוד לפני שפגשתי אותו הוא התענין ביהדות , בתנך ובמסורת היהודית. כמו כן הוא היה בקשר עם המוסדות היהודים בהודו והם עזרו לו כמיטב יכולתם. הוא החליט שהוא מעונין להתגייר לעשות עלייה ולחיות בקיבוץ דתי (ללמוד באולפן וכו´) הבעיה היא שאין בית דין בהודו ולכן הוא לא יכול להתגייר שם. כמו כן הוא לא רוצה לבוא לארץ לא יהודי ולהסתכן ביחס רע מהרשויות שיראו בו עובד זר. חברי הינו איש מבוסס בן למשפחה עשירה ולא סובל מבעיות כלכליות בכלל. למעשה בהודו מצבו הכלכלי יהיה טוב יותר... אם כך... האם משהו יודע איך אני יכול לעזור לו? לאיזה גופים עליי לפנות בארץ? במידה ומישהו יודע אשמח לקבל מידע. בתודה מראש. רועי

הרברונן

New member
גיור בחו"ל ובכלל

כיום קיימת בעיית גיור משמעותית בארץ, על רקע "אינפלציה" שיצרה מציאויות מאד לא סימפטיוץ גם דו"ח המבקר הקודם וגם הנוכחי הצביעו על אי סדרים עקרוניים, שסוף סוף ניתן להם מענה בדמות בית דין לענייני גיור. קשה מאד "לגלגל" גיור בחו"ל, על גבול הבלתי-אפשרי. לעומת זאת, בארץ, יש על מה לדבר באולפני גיור (אורתודוקסים, כמובן) שיתהו על קנקנו של הבחור ויבדקו האם הוא ראוי לתהליך. יש אולפן כזה בקיבוץ הדתי "יבנה" (ליד אשדוד), והתהליך שם לוקח בערך שנה עד שלב בית הדין, המילה והטבילה. פרטים ניתן לקבל ב 144 (קיבוץ יבנה, אולפן גיור) או לשלוח אלי מסר ואשתדל לענות יותר בפרוטרוט. כל טוב, רונן

tsvir

New member
מרכז שפירא

ישנו בית דין לגיור בראשותו של חבר הכנסת הרב דרוקמן מהמפד"ל שנמצא בישוב מרכז שפירא ליד קרית מלאכי. הוא ישמח לעזור בהנחה שהרצון הינו אמיתי. מספרי הטלפון של הרב דרוקמן בכנסת: טלפון: 026753835 026753834 פקס: 6753897 בהצלחה

שוקו בת

New member
במרכז שפירא באמת אפשר לעזור לבחור

אפשר לעזור לבחור באמת במרכז שפירא ליד קרית מלאכי , הרב דרוקמן מבין בכל הנושא, ולי אישית הוא עזר המון... (בחזרה בתשובה שלי) אם תרצה לפנות אליו אישית ולא לכנסת יש לי את המספרים , תוכל לשלוח לי מסר , ובשמחה הענה לך. שוקו!

tsvir

New member
כתלמיד שלו לשעבר

אני יודע עד כמה הוא עסוק ובכוונה לא נתתי מספרים בבית.

ganesh

New member
תודה לכולם

תודה לכל מי שענה ותרם מהידע שלו. האם בעקבות הסדרת אי הסדרים בתהליכי הגיור יש עכשיו גוף אחראי על הגיורים בארץ? האם יש אפשרות לעבוד או להשתייך למסגרת כלשהי כמו קיבוץ או פנימיה תו"כ הגיור? בתודה לכולם ובתקווה שעזרנו לבחור.

giingiit

New member
הדרך הטובה ביותר היא להתקשר לרבנות

שם ימצאו לו מסגרת מתאימה. זה מניסיון של חברה נוצריה שרצתה להתגייר וזה מה שנאמר לי.

ganesh

New member
,תתפלאי אבל

גם אני יודע שמי שמתעסק עם גיור ונושאי דת זה הרבנות אבל לאיזה גוף בדיוק אני צריך להתקשר? במילים יותר פשוטות:טלפון של איזה משרד של הרבנות אניצריך לחפש בדפי זהב? שוב תודה

giingiit

New member
אם תתקשר למרכזיה של הרבנות

הראשית, ותגיד למרכזנית שאתה רוצה לברר בקשר לגיור, היא תעביר אותך או תייעץ לך לאן לפנות. אם תסתבך עם זה, תודיע לי ואברר בשבילך יותר לפרטים.

myofer

New member
אני ראיתי מישהו שמתגייר בהודו ../images/Emo70.gif

כשהייתי בהודו, ביקרתי בבית חב"ד כמה פעמים באחת מהן ניתקלתי בבחור מקומי חובש כיפה קורא בתורה. כאשר שאלתי את הרב הוא השיב כי הוא מתגייר. אבל זה היה מזמן (לפני 5 שנים) אם בית חב"ד עדיין פתוח שם אז אפשר לנסות.

giingiit

New member
עופר, מותר לשאול משהו אישי?

אינך חייב לענות, אבל אני מאד סקרנית לגבי הסיבה שהביאה אותך להכנס לבית חב"ד כשהיית בהודו. למה בהודו מגיעים לבית חב"ד, ופה בארץ אנשים לפעמים מפחדים להכנס אפילו לבית כנסת. אני פשוט סקרנית אבל אינך חייב לענות אם זה אישי מדי. וישר כוח על רצונך להעמיק את ידיעותיך ביהדות. זה חשוב ביותר. בברכה תמנה

myofer

New member
את שואלת את האדם הלא נכון

אני לא מפחד להכנס לבית כנסת ולא שום דבר שדומה לזה. בהודו היה לי יותר זמן וגם הייתי בשל יותר. מלבד זאת תארי לך חילוני נכנס לבית כנסת ואז מה
הוא לוקח סידור לא באיזה דף לפתוח ומה
ואיך
ולמה
ואל מי הוא פונה
ומאיפה הוא מתחיל
ומחר, מה אני אדם חדש
ויש עוד הרבה שאלות אבל אני חושב שהבנת ויש דברים שאי אפשר להסביר.

nirdagan

New member
תמיד יראו בו זר בארץ

בגלל מוצאו, אפילו אם יתגייר. הגזענות והאפליה חמורים עוד יותר אצל הדוסים. אז אם כבר הוא מחליט להתגייר שיהיה חילוני.

למעלה