זה לא יאומן !!!!!!!

KiTize

New member
זה לא יאומן !!!!!!!

איך בן אדם כל כך צעיר יחסית יכול להכיל כל כך הרבה חכמה ?? יש רב (בעל הספר בלבבי משכן אבנה) - שכל מי שיזכה להבין את העומק דבריו מובטח לו\לה שיהיה מודע לעצמו , מאושר ושמח !! אגב , שאלתי אצל כמה רבנים גם ליטאים וגם חסידים מה הם חושבים עליו והם ענו שהוא תלמיד חכם עצום! דברים שהוא אומר הם גם עמוקים עד אין סוף ומצד שני בשפה שלנו ממש ונכנסים ישר ללב! הוא ממש גאון !!! פעמים הקשבתי לסדרת שיעורים שלו "דע את עצמך " פעם סתם הקשבה ובפעם שנייה סיכמתי במפורט את השלבים! 1. http://www.shorashim.info/VideoDetail.asp?MediaID=174 2. http://www.shorashim.info/VideoDetail.asp?MediaID=182 3. http://www.shorashim.info/VideoDetail.asp?MediaID=200 4. http://www.shorashim.info/VideoDetail.asp?MediaID=201 זה סדרה של 10 מפגשים אלה רק 4 ראשונים אם תאהבו יש שם המשך וגם סדרה אחרת שעוד לא השלמתי לשמוע בגלל זה לא ממליץ עוד!

מה ההתלהבות?

קראתי את החלקים הראשונים של הספר בלבבי משכן אבנה, וזה נשמע יותר כמו ניו אייג' ומודעות עצמית מאשר דרך התורה וחז"ל. אתה מוזמן לשמוע שיעורים בהקדמה לספר הזוהר של בעל הסולם, שמדברים על אותם הנושאים הצורה הרבה יותר מקיפה ושורשית, ועל פי התורה והקבלה בדרך ישראל סבא: http://www.mudaut.co.il/lessons/LessonTopic.asp?LessonTopic_ID=23

KiTize

New member
תודה לך אני קורא את תלמידים של ברכת שלום

אבל אם נראה לך או לא , זה לא אומר שזה כך הוא הולך רק דרך חז"ל . אני כן אוהב דרך של בעל הסולם אבל רב בלבבי הוא חד ועמוק בשבילי יותר פרקטי , הוא אגב מאוד מחזיק מבעל הסולם.

InDoor76

New member
העולם לא סובב סביב בעל הסולם

יש עוד חכמים ועוד דרכים בקבלה ובתורה. הרב איתמר שוורץ הוא אחד מהם - אכן תלמיד חכם עצום, לא ניו אייג' ולא כלום, זו הדרך שלו להעביר עניינים עמוקים למי שמרתיעות אותו דרכים אחרות "לא מודרניות"

אז זהו ש"דרכים מודרניות" לא הולכים עם היהדות

ועם התורה בדיוק. והעולם לא סובב סביב בעל הסולם כמו שהוא לא סובב סביב רש"י, אבל בלי רש"י כמעט שאי אפשר להבין היום את הגמרא והמקרא, כך בלי בעל הסולם כמעט שאי אפשר להבין היום את הקבלה ופנמיות התורה, כפי שכבר כתבו גדולי ישראל וגדולי המקובלים, כגון לדוגמא הרב כדורי זצוק"ל: "...וכבר הסכימו צדיקי וגאוני ארץ מהדור הקודם על תורתו הטהורה לשם שמים של שר בית הזוהר קודש קודשים כ"ק האדמו"ר הרב יהודה הלוי אשלג זצוקללה"ה זי"ע, כי חזו נכוחה יחידות מפעליו, אשר מתוך התגלות רוח ה' עליו השכיל להוציא מאפלה לאורה את מאור התורה הזוהר הקדוש וכתבי האר"י הקדוש, ושמחה ירדה לעולם כביום נתינת התורה ממש. ואורו הקדוש יאיר דרכנו נכוחה היאך הדרך לתקן עצמינו ולכונן צעדינו לקראת ביאת גואל צדק בב"א. ...ובזאת ניתנה אפשרות לכל אברך בר אוריין לינוק ממעין הזך של דרך עבודת השם... ויכול לגמול לנפשו טובה וחסד של אמת, בלמדו ל"ה נתיבי קודש של רשב"י והאר"י הקדוש בדרך מוסברת ובטוב טעם שוה לכל נפש, כפי שלומד גמרא עם רש"י ותוס'. אחי וידידי נצלו הזדמנות הנפלאה אשר זימן לנו אבינו שבשמים, ורחצו במעין הקודש הזה..." (הסכמה לספר תע"ס עם פרוש הרב"ש אשלג, תמוז תשנ"ו) וכן לדוגמא הרב אליעזר ברלנד שליט"א- מחשובי רבני ברסלב: "...נפעמתי מהתרגשות למראה ההדפסה החדשה של תלמוד עשר הספירות עם פרוש בנו בכורו של בעל הסולם... ומצוה רבה על כל בן ישראל להגות וללמוד בספר זה, כי היום כמעט שאין שום דרך להבין את הזוהר ועץ החיים ושאר ספרי הקבלה, רק ע"י ספריו של בעל הסולם, שפרושיו הם הלכה למעשה שמדריכים את האדם שכל דרכיו ומעשיו בכל יום ובכל רגע יהיו עפ"י דרך הזוהר ועץ החיים, אשר זכה בעל הסולם להוריד דברים נסתרים ונעלמים משכל אנוש, לחיי הפשט של יום יום, לכל איש ישראל באשר הוא שם, שיזכה כל איש ישראל מעתה שיוכל לישם את כל מעשיו עפ"י דרכי גילויי הזוהר והעץ חיים. וכל זה זכה בעל הסולם בדור הזה להתגלות אלוקית מיוחדת איך להוריד את סודות הזוהר והעץ חיים לכל יהודי ויהודי ובכל רגע ורגע ובכל מקום ומקום. ולכן מצוה רבה על כל בן ישראל להוזיל זהב מכיסו כדי לזכות את הרבים בספרים אלו עד שלא יהיה בית יהודי שלא יהיה בו כל ספרי בעל הסולם עם כל פירושיהם." (הסכמה לספר תע"ס עם פרוש הרב"ש אשלג, י' בטבת תשנ"ז)

InDoor76

New member
אז לפי פירושך גם בעל הסולם זה מודרני

ולפני 1000 שנה גם רש"י היה מודרני. עצוב להגיד שרק מי שלומד בספריו של בעל הסולם אז מכוון לאמת.. מה עם כתבי האר"י והפירושים השונים? מה עם כתבי החסידות? ובעיקר תורת הפנימיות לפי חב"ד ? אני לא נגד, שלא תבין לא נכון, אבל הצמצום הזה והקוביה הזו שכל זרם מכניס את עצמו לתוכה הוא לא בריא.. כאילו רק הוא צודק. הידע הרב לא עוזר בעבודה הפנימית עם כל הכבוד, כל אחד יכול למצוא את הדרך שלו ביהדות ולעבוד את ה' לפיה, כמו שלא לכולם יש ראש לגמרא ולא כולם יכולים ללמוד קצותים ואף לא קבלה. קצת פתיחות בבקשה.. מכאן זה מתחיל וזה מגיע למה שרואים היום בחוץ

ח"ו, לא בעל הסולם מודרני, ולא רש"י היה מודרני

מאיפה אתה מביא את החידושים האלה? אינני מכיר את הרב שוורץ או את ספריו, אבל אם 'חסיד אשלג' בדק אותם ואומר כן, אז כנראה שיש דברים בגו, ומה לנו בקדושה עם טכניקות ניו-אייג'יות ומודעות עצמית כדרך התורות חיצוניות? ובמקרה אתה מדבר אם אדם שלמד ולומד את כל השיטות של הקבלה והחסידות, זהר, כתבי האר"י, רש"ש, בן איש חי, רמח"ל, בעה"ס, חב"ד, ברסלב, קומרנא וכו'. ודווקא בשל כך אומר לך במפורש שאחרי שלומדים את בעה"ס על כתבי האר"י והזהר, אז מבינים גם את שאר השיטות הרבה יותר טוב בלי שום ספק, בדיוק כמו שכתבו הרב כדורי והרב ברלנד. ואין חכם כבעל הניסיון.

InDoor76

New member
אוקיי

אז אני מבין שאתה חכם ובעל ניסיון ומונח בכל שיטות הקבלה, הלוואי עליי באמת אשרייך, וחבל לקרוא לבלבבי ״תורה חיצונית״ תבדוק בעצמך ותיווכח שאין חכם כבעל ניסיון. אני אחזור שוב, יפה שהתורה של בעל הסולם מבארת הכל יפה אבל מה אם אדם מסויים נעזר יותר בעבודה שלו בזכות ברסלב או קמרנא? למה להעליב ולומר ״מה ההתלהבות״ כאילו בין רגע מבטל אותו לגמרי ומניח את הדרך שהוא מתחבר אליה בראש הפסגה, אני לא בוויכוח מה נכון יותר ומה טוב פחות, לי רק נראה שבעל הסולם זצ״ל לא היה מעודד התנהגות כזאת שלטעמי בלבד גובלת בהתנשאות. כל טוב

חבל שאתה עושה סלט מדברי ומכניס לי מילים לפה

הרי כתבתי במפורש שאינני מכיר את הרב הנכבד ולא את ספריו! ואתה (ולא אנוכי) הוא זה שקרא לדרך שלו להעביר דברים "דרך מודרנית", והנני בסה"כ התייחסתי לדבריך וטענתי שהיהדות והתורה לא הולכים עם "מודרני". וכן בעניין של "מה ההתלהבות", איפה ראית שכתבתי את המילים האלה? וגם מי שכתב זאת לא ייחס את האימרה הזאת לתורת קודשם של ברסלב קומרנא וכו', וגם אף אחד לא כתב שצריך לבטל אותם לגמרי ולהניח את הדרך שהוא מתחבר אליה! כל מה שכתבתי זה את ההפך הגמור, שאחרי שלומדים את בעה"ס כמו רש"י על פנמיות התורה, אז מבינים את שאר השיטות של הקבלה והחסידות טוב יותר (ולא ח"ו מבטלים אותם), כפי שכתבו גדולי ישראל וגדולי המקובלים! אז בא ננסה לנהל פה דיון פורה ללא סילוף הדברים של הכותב השני כדי להצדיק את עצמנו.

InDoor76

New member
בסדר

נפסיק את הדיון ברשותך.. זה לא מוביל לשום מקום וודאי שלא התכוונתי או שאני חושב שסילפתי דברים של מישהו בכל מקרה אין לדבר טעם, נשמח במה שיש לנו ובמה שזכינו בכלל לדבר על כאלה דברים מצטער אם פגעתי או דיברתי דברי הבל בהצלחה רבה =] צחי

למעלה