התפטרות לאחר חזרה מחופשת לידה

התפטרות לאחר חזרה מחופשת לידה

שלום רציתי לשאול האם התפטרות לצורך גידול הילוד מזכה אותי בדמי אבטלה עד שאמצא עבודה חדשה? ומהם זכויותיי בכלל כיולדת לגבי התפטרות

kjhgf

New member
כנסי

הי אז ככה כל אדם שעוזב את העבודה מרצונו (למעט מקרים חרידים כמו עזיבת מקום בגלל העתקת מגורים שלמעלה מ-60 ק"מ) יוכל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 3 חודשים מסיום העבודה.דבר חשוב שאת צריכה לדעת זה כאשר סיימת דמי לידה והחלטת שאת לא חוזרת לעבודה עלייך כמה שיותר מוקדם להתייצב בשלכה ולפתוח כרטיס.חוץ מזה על מנת לקבל דמי אבטלה עלייך להוכיח תקופת עבודה:מהרגע שהתייצבת בלשכה בודקים אותך שנה וחצי אחורה ,אם עבדת על בסיס יומי את צריכה לצבור 300 ימי עבודה אם עבדת על בסיס חודשי עלייך להוכיח 360 ימי עבודה אם עבדת חלק יומי חלק חודשי עלייך להוכיח 300 ימי עבודה ודרך אגב הדמי לידה נכללים בצבירה של הימים המזכים לאבטלה מקווה שעזרתי

siv30

New member
לפי מיטב ידיעתי

דמי אבטלה משולמים למי שהתפטרותו נחשבת להתפטרות מוצדקת. התפטרות מוצדקת היא גם התפטרות שבגינם מקבלים פיצויי פיטורין והיא נכללת בחוק פיצויי פיטורין. על פי סעיף 7 לחוק פיצויי פיטורין : "7. התפטרות של הורה (א) התפטרה עובדת, תוך תשעה חדשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה - יראו לעניין חוק זה את התפטרותה כפיטורים, והוא הדין בעובדת שקיבלה לאימוץ, לבדה או עם בעלה, ילד שטרם מלאו לו שלוש עשרה שנים, ותוך תשעה חדשים מיום קבלתו לאימוץ התפטרה על מנת לטפל בו, ובלבד שניתן צו אימוץ, בין לפני התפטרותה ובין לאחריה." מכאן אני מסיקה שתביעה לדמי אבטלה בעילה של התפטרות לגידול הילוד בתנאים שקבועים בסעיף יזכו אותך בדמי אבטלה. אני ממליצה לך לפנות למוקד ביטוח לאומי ולברר את המסמכים שאת צריכה להמציא, האם את צריכה להמציא הצהרה על סיבת הפסקת העבודה, האם המעביד שלך צריך להמציא אישורים על תשלומי פיצויים, האם עליך לחתום בלישכה ועוד.

למעלה