השקעה בנדלן בפלורידה ג'קסונוויל דרך חברת קפיטליס

קרקן1

New member

שלום,
בודק אופציה להשקעה בנדלן בארה"ב, למישהוא יש ניסיון או יכול לתת חוות דעת על חברת קפיטליס נדלן בארה"ב?

תודות

בדיקת נכס או חברה- חובה לבדוק לפני החלטת השקעת נדל"ן בארה"ב

שלום,
בודק אופציה להשקעה בנדלן בארה"ב, למישהוא יש ניסיון או יכול לתת חוות דעת על חברת קפיטליס נדלן בארה"ב?

תודות
בדיקת נכס או חברה- חובה לבדוק לפני החלטת השקעת נדל"ן בארה"ב
היי קרקן1

במקביל למענה של משקיעים (תבדוק גם בדואר אצלך בפרטי כי לפעמים משקיעים לא רוצים להעיד בפומבי על חברה ספציפית), הנה כמה נקודות עבורך לקחת בחשבון:

תשיג לפחות 2-3 משקיעים שיש להם ניסיון, כלומר לפחות 2-3 שנים כי פחות מזה לא תמיד התוצאות מתבטאות בשטח.

מעבר לכך, בעסקת נדל”ן תמיד קיים המימד התפעולי.
בדיקת נכס מקצועית ויסודית לפני הרכישה.
שיפוץ הנכס בצורה נכונה בין אם למכירה או להשכרה.
במקרה של השכרה, כמובן בחירת דיירים מתאימה וניהול איכותי ויעיל של הנכס המושכר.

כל התכניות מלמדות על תוצאות וביצועים ברמת הפוטנציאל, זה חשוב
ועם זאת לדעתי הפקטור החשוב ביותר בנדל”ן –– האנשים!
צוות אמין, מקצועי ומיומן הוא חיוני לצורך מיצוי הפוטנציאל הכלכלי של הנכס, ואך חשוב מכך לצורך שמירה על ערכו!
אם יזם עובר בין פרויקטים ואלה לא אותם ספקים מקומיים אלא חדשים, זה יוצר אי ודאות. אז תבין מי האנשים המתפעלים מאחורה, ומה הניסיון איתם!
כתבתי על כך יותר בפירוט במאמר הזה אם תרצה להעמיק - דברים בסיסיים שחובה לבדוק לפני החלטת השקעה

צבי ליך

New member
כדי להימנע מכל מיני איומי דיבה, בוא נעשה ככה

שלום,

תודות
אני ברשימת תפוצה שלהם כבר תקופה ארוכה.
אני לא קורא את המיילים האלה יותר, כי קראתי כבר מספיק.
זו חברת שיווק כמו רוב חברות השיווק שפועלות בארץ.
&nbsp
אתה יכול להסביר לי במה הם טובים מחברות בעייתיות שמופיעות בשרשורים אחרים בעמוד הזה (כמו צוראל-נדל"ן או פסיפיק הולדינגס)?
&nbsp
אני אכתוב מראש 2 תשובות שאני פוסל (ועלולות להשתמע מחלק מהעצות שכתבו בפורום בימים האחרונים):
&nbsp
1. יש להם ממליצים שמשקיעים אצלם כבר שנים.
גם לפסיפיק וצוראל היו.
לא משנה אם הממליצים היו פיקטיביים, קומץ ברי מזל, או לא מודעים למציאות. ההמלצות שלהן היו נוראיות.
המלצות מאנשים שלא מבינים מאד בתחום, או לא עוקבים אחרי ההשקעה בשטח, או שאתה לא יכול לאמת, הן חסרות ערך.
&nbsp
2. החברות האחרות מבטיחות תשואה, וקפיטליס לא מבטיחה תשואה.
האם הבעיה עם פסיפיק הייתה הבטחת התשואה, או ניגוד עניינים שגרם לרכישה במחירים גבוהים ממחירי השוק, וניהול כושל?

קרקן1

New member
תודה על המידע

אני ברשימת תפוצה שלהם כבר תקופה ארוכה.
אני לא קורא את המיילים האלה יותר, כי קראתי כבר מספיק.
זו חברת שיווק כמו רוב חברות השיווק שפועלות בארץ.
&nbsp
אתה יכול להסביר לי במה הם טובים מחברות בעייתיות שמופיעות בשרשורים אחרים בעמוד הזה (כמו צוראל-נדל"ן או פסיפיק הולדינגס)?
&nbsp
אני אכתוב מראש 2 תשובות שאני פוסל (ועלולות להשתמע מחלק מהעצות שכתבו בפורום בימים האחרונים):
&nbsp
1. יש להם ממליצים שמשקיעים אצלם כבר שנים.
גם לפסיפיק וצוראל היו.
לא משנה אם הממליצים היו פיקטיביים, קומץ ברי מזל, או לא מודעים למציאות. ההמלצות שלהן היו נוראיות.
המלצות מאנשים שלא מבינים מאד בתחום, או לא עוקבים אחרי ההשקעה בשטח, או שאתה לא יכול לאמת, הן חסרות ערך.
&nbsp
2. החברות האחרות מבטיחות תשואה, וקפיטליס לא מבטיחה תשואה.
האם הבעיה עם פסיפיק הייתה הבטחת התשואה, או ניגוד עניינים שגרם לרכישה במחירים גבוהים ממחירי השוק, וניהול כושל?
תודה על המידע
"כדי להימנע מכל מיני איומי דיבה, בוא נעשה ככה" - למה הכוונה? האם יש לך ניסיון איתם או שאתה יודע משהו שאני לא? אתה מוזמן לשלוח לי גם לפרטי....

"אתה יכול להסביר לי במה הם טובים מחברות בעייתיות שמופיעות בשרשורים אחרים" - ממש לא, בגלל זה מנסה לברר, לא כל כך מכיר הנפשות הפועלות בשוק עדיין...

צבי ליך

New member
לא השקעתי איתם, אם זו הכוונה שלך

תודה על המידע
"כדי להימנע מכל מיני איומי דיבה, בוא נעשה ככה" - למה הכוונה? האם יש לך ניסיון איתם או שאתה יודע משהו שאני לא? אתה מוזמן לשלוח לי גם לפרטי....

"אתה יכול להסביר לי במה הם טובים מחברות בעייתיות שמופיעות בשרשורים אחרים" - ממש לא, בגלל זה מנסה לברר, לא כל כך מכיר הנפשות הפועלות בשוק עדיין...
לא השקעתי איתם, אם זו הכוונה שלך
אין לי גם מידע מפליל עליהם. מהסיבה הזו, אני לא יכול לומר את דעתי.

אם אתה מתעניין להשקיע אצלם, אז אני כן יכול לתת לך רקע שאולי יעזור.
אני יודע לבדוק עסקאות. לא אהבתי את אלה שהם שלחו לי.
אני יודע איך מתנהל השוק של שיווק נדל"ן אמריקאי בישראל, ולא הייתי מסוגל להבדיל ביניהם לבין החברות האחרות.

את הכסף החברות עושות מאיתור ושידול של קונים שלא יודעים להעריך נכון את השווי של הנכסים ואת הסיכון...
הן משתמשות בכל מיני מניפולציות פסיכולוגיות, ואם תעבור על מיילים מקפיטליס, אני מעריך שתצליח לאתר מניפולציות כאלה.
רק לפני חודש הם שלחו מייל "המדריך להשקעות לא מפוקחות" שלכאורה נועד להזהיר מחברות בעייתיות. כמעט כל נורת אזהרה שהם פירטו במייל הזה, הם עצמם הדליקו במיילים קודמים שלהם.

aeonf

New member
תחשוב הפוך

שלום,

תודות
תחשוב הפוך
נגיד היית גר בשיקגו והיית מעוניין לרכוש נכס להשכרה בעפולה כי שמעת שיש שם תשואה גבוהה.
היית רואה אתר של מתווך (ללא רשיון כנראה) אמריקאי שיושב בויסקונסין ומציע לך נכסים בעפולה וכמובן מתהדר בתשואות גבוהות של הנכסים הנ"ל.
היית שואל אם המתווך הזה אמין? מה הרלוונטיות אם הוא אמין או לא? אתה קונה את חברת התיווך שלו? אתה נהיה שותף שלו? רגע אחרי שקנית את הבית הוא חייב לך משהו או אתה חייב לו משהו?
&nbsp
מה שחשוב הוא מהו הנכס אותו אתה רוכש!, מה המחיר שלו, מה השווי שוק שלו, מה התשואה האמיתית שלו, במה כרוך ניהול שלו ומי יעשה זאת, מה מצב המערכות הטכניות והתחזוקתי שלו, וכו' וכו' וכו'
&nbsp
בתור כלל אצבע: את תאמין לכל מה שאנשי מכירות טוענים, האינטרס שלהם הוא להרוויח כסף, לאו דווקא שאתה תרוויח כסף. חובה עליך לאמת את הנתונים על הנכס (ולא על החברה/איש המכירות) בעצמך או בעזרת מומחים בלתי תלויים (בתשלום כמובן).
&nbsp

קרקן1

New member
תודה, צודק

תחשוב הפוך
נגיד היית גר בשיקגו והיית מעוניין לרכוש נכס להשכרה בעפולה כי שמעת שיש שם תשואה גבוהה.
היית רואה אתר של מתווך (ללא רשיון כנראה) אמריקאי שיושב בויסקונסין ומציע לך נכסים בעפולה וכמובן מתהדר בתשואות גבוהות של הנכסים הנ"ל.
היית שואל אם המתווך הזה אמין? מה הרלוונטיות אם הוא אמין או לא? אתה קונה את חברת התיווך שלו? אתה נהיה שותף שלו? רגע אחרי שקנית את הבית הוא חייב לך משהו או אתה חייב לו משהו?
&nbsp
מה שחשוב הוא מהו הנכס אותו אתה רוכש!, מה המחיר שלו, מה השווי שוק שלו, מה התשואה האמיתית שלו, במה כרוך ניהול שלו ומי יעשה זאת, מה מצב המערכות הטכניות והתחזוקתי שלו, וכו' וכו' וכו'
&nbsp
בתור כלל אצבע: את תאמין לכל מה שאנשי מכירות טוענים, האינטרס שלהם הוא להרוויח כסף, לאו דווקא שאתה תרוויח כסף. חובה עליך לאמת את הנתונים על הנכס (ולא על החברה/איש המכירות) בעצמך או בעזרת מומחים בלתי תלויים (בתשלום כמובן).
&nbsp
תודה, צודק
"חובה עליך לאמת את הנתונים על הנכס (ולא על החברה/איש המכירות) בעצמך"

אתה צודק, אבל לפני שאני אברר ואבדוק לגבי נכס, לא כדאי קודם לבדוק לגבי החברה שתמצא לי אותו?

aeonf

New member
בהחלט כדאי

תודה, צודק
"חובה עליך לאמת את הנתונים על הנכס (ולא על החברה/איש המכירות) בעצמך"

אתה צודק, אבל לפני שאני אברר ואבדוק לגבי נכס, לא כדאי קודם לבדוק לגבי החברה שתמצא לי אותו?
בהחלט כדאי
אבל עולה השאלה מה מיוחד בחברת קפיטליס? הרי כמוה יש עוד עשרות בארץ ואלפים בארה"ב (ולאלו בארה"ב יש גם רשיון תיווך בניגוד לקפיטליס).
תקרא קצת על הטיית הנגישות .
זה שנחשפת אליה זו לא סיבה מספיק טובה לקנות דרכה נכס לדעתי.
&nbsp
קח כמה טיפים לפסול נכסים/חברות על הסף לדעתי:
מציעים לך תשואה מובטחת.
מנסים למכור לך נכס שבעצם שייך להם.
מוכרים לך נכסים ב50K$ ומטה.
משווקים לך להיות חלק מפרוייקט גדול כזה או אחר (זה לא חוקי ואתה לא מעוניין לדעתי לעבוד עם חברה שעוברת על החוק ביודעין).
מנצלים את הבורות של ההדיוט הממוצע ומוכרים לו תזרים בתור תשואה.
&nbsp
למען הסר ספק איני מכיר אותם כלל ואני לא ממליץ עליהם לא לחיוב ולא לשלילה.

ש

שלמה יעקובוביץ

Guest
במולטי פמילי הנכס שייך לרוכש או לחברה שיוזמת?
למה לא חוקי להיות חלק מפרויקט?
צריך להוריד מהתזרים את ההוצאות ו המיסים כדי להגיע לתשואה אמיתית?

ש

שלמה יעקובוביץ

Guest
במולטי פמילי הנכס שייך לרוכש או לחברה שיוזמת?
למה לא חוקי להיות חלק מפרויקט?
צריך להוריד מהתזרים את ההוצאות ו המיסים כדי להגיע לתשואה אמיתית?

למעלה