השלכות של מטדון לטווח ארוך וקצר

Mr.Stuly

New member
השלכות של מטדון לטווח ארוך וקצר

הייתי מבקש לדעת את השלכות המטדון ( אדולן בשמו המקורי ) בטווח הקצר והארוך . תודה .

פלג^ר

New member
טוב.אדולן תחליף סם להרואין וכדורים

לטווח הקצר עד חצי שנה אין נזק.

פלג^ר

New member
בקצרה:תלוי במינון שנרקומן מקבל אך

לטווח ארוך יש נזק:נשירת שיער.שיניים.פגיעה בתפקוד הכבה ועוד.ביי

Noam

New member
אדון סטולי היקר.....

מתדון הינו תחליף אופיאטים שפותח ע``י הגרמנים במלחמת העולם השניה, בתקופה זו נחשב לתגלית חשובה ולכן נקרא על שם המנהיג - אדולף( אדולן). מזה שנים רבות משמש המתדון לטיפול במתמכרים להרואין,בכל העולם כולל ישראל. משתמשים במתדוןלצורך מספר מטרות:1) גמילה הדרגתית- הפחתת מינון עד הגעה לגמילה.( אין יותר מידיי הצלחות). 2) שימוש במתדון עד הכניסה לאישפוז גמילה וזאת על מנת לווסת את כמות השימוש ולשמר את המטופל עד האישפוז. 3) טיפול אחזקתי- שימוש יום יומי ומבוקר במתדון במקום שהמטופל ישתמש בהרואין, חסידיי שיטה זאת מאמינים שע``י כך תימנע פשיעה,יקטן הסיכוי להדבקות במחלות זיהומיות, ולא פחות חשוב המטופל נמצא תחת השגחה ומסגרת. מתוך היכרות עם השטח ובניגוד למה שסוברים רבים מעמיתיי, רוב מטופליי המתדון משתמשים גם בסמים אחרים. המתדון ניתן במינון מבוקר ע``י רופא כך שהמטופל אינו ב``קריז`` וגם לא באופוריה(סוטול). מתדון הוא סם ממכר, הגמילה הפיסית ממנו קשה מאד ואורכת זמן רב יותר, לא ידוע לי משהוא מדוייק על נזקים שנגרמים ממנו. דבר נוסף- בעבודה עם נרקומנים שנדבקו בHIV ,הסתבר שמתדון מעקב את התפרצות המחלה. מקווה שעניתי על שאולותיך, מר סטולי היקר.

oz miri

New member
מעניין, אז אם כך ?

למה משתמשים היום בכל תחנות הטיפול בגמילה מסמים דרך משרד הרווחה , במטדון? אם הדבר רק מקשה על הגמילה הפיזית ? כמה שאני יודעת נועם יש טיפול שמוריד את המינון עד למילה סופית, אז מה שאתה אומר זה שהם עובדים עליהם בעיניים? והעיקר הוא להוריד את הנרקומנים מהרחובות? האם זה:`` תמשיכו בשלכם אבל אל תפריעו לחברה?`` ואם זה ככה....אז מאכזב חזק

למעלה