הסיפור של מירי

הסיפור של מירי

מירי שלחה לי את הסיפור שלה לתיבת המסרים וביקשה ממני שאפרסם את זה בשמה. אז הנה הסיפור שלה: הסיפור שלי. הייתי בת 11 שאבי נפטר,הייתי הכי קשורה אליו בעולם. הוא נפטר מהתקף לב. נורא פחדתי שהיה מאושפז בבית חולים ,בטיפול נמרץ. פשוט היתפללתי במין מבוכה שכזאת שזה לא יקרה. אך זה קרה. הוא הלך לעבודה ולא חזר .. אני הלכתי ביום ראשון לבית ספר כאילו כלום לא קרה .. כאילו הוא בכלל לא שכב בבית חולים. בטיפול נמרץ. בשעה 10 בבוקר חברה של אמא שלי באה לכיתה . היינו בשיעור ספורט בחוץ.שיחקנו מכניים. אמא של חברה שלי שהיא גם חברה של אמא שלי באה, ואמרה מירי בואי נלך ,"אמא שלך לא מרגישה טוב" אני בלב שלי אמרתי יש!! אין בית ספר. אך שהגעתי הבייתה לא הייתי כ"כ שמחה. כעבור שנה בערך .. התחלתי להיתקרב לדת .. להדליק נרות וכו´.. בגיל 16 הכרתי שני צעירים מישיבת אור עציון,(תיכונית)שבמרכז שפירא .. אמרתי או עכשיו הם יעזרו לי להיתקרב,אך קרה בדיוק ההפך רק היתרחקתי. היה יום שבו היתקשרתי לשניים לישיבה וענה לי איש מהקול שלו הבנתי שהוא יחסים מבוגר והוא שאל אותי "מה יש לך עם השניים האלו" בקול מפוחד עניתי "אני ידידה שלהם" הוא שאל את דתיה? עיניתי שלא אך מאוד הייתי רוצה להיתחזק.. מאותו הרע הוא נעשה יותר מרוכך אליי .. הוא ירד עליי על זה שאני בהמה,שאני לא מברכת .. לא ידעתי מה להגיד כי בחיים לא ביכרתי .. רק אצל השכנים הדתיים שעמדו לי על הווריד בכדי שאני אברך. התחלתי לדבר עם הבחור. הוא לומד עדיין בישיבת אור העציון(הסדר) הוא תלמיד מאוד חכם. הוא התחיל ללמד אותי כמעט כל מה שהוא יודע מבכינת מצוות .. וכו´.. מאז אני משתדל לשמור למרות שזה קשה מאוד,מי כמוני יודע. אבל מסתדרים. מקווה שנהנתם,מירי

תיקון שגיאות הכתיב:

מכניים = מחניים יחסים = יחסית מאותו הרע = מאותו הרגע

שוקו...

לא כולם מכירים אותך... ולא צריך לשמוע את מה שאריאלה כתבה בשמך כדי להכיר אותך. מספיק לשמוע אותך למספר דקות מועטות, גם אם לא בטלפון אלא סתם בצ´אט אפילו בשיחה "רגילה" כדי להבין באמת מי את. ואם אגיד שזכינו, הרי זה אפילו לא טיפה ממה שיש לי להגיד עלייך. לאנשים שחוזרים בתשובה יש ערך מועדף מאנשים שנולדו לתוך מציאות של תורה ומצוות שהורגלו לכך ´מבטן ומלידה´. יש לכך גם סימוכין ´במקום שבעלי תשובה עומדין אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד´. כל בר דעת יכול להבין מהי המשמעות העמוקה של הדבר. לחזור בתשובה זה לא עניין פשוט, בהחלט לא עניין של מה בכך. אבל, מי שהגיע לדרגה כזו, לא משנה איך ולמה, אם בגלל הארה זו או משבר זה, הינו במדרגה גבוהה ועל כך לשבח! שוקו היכולת שלך לעמוד, למרות הכל, ולהתחזק ראויה לציון מיוחד! בברכת עליה מעלה מעלה והמשכת הרצון החזק שניחנת בו, אני. נ.ב. בהזדמנות זו אני מביעה את הערכתי לכל יושבי הפורום ולמנהלת אריאלה ב. נכנסתי לכאן כאורחת וראיתי שאכן הפורום כמצופה ´בעל תוכן´! יישר כח!

דודי 10

New member
הסיום

לא מובן לי היום מאז שלמדת דברים בסיסיים מהבחור ההוא ... באיזו מסגרת את ? מה עם חברות ? משפיעה\רבנית ? חסר לי כל ההמשך ... זה לא שאני אומר איך שזה צריך להיות ... מבחינתי ההמשך יכול להיות באופנים שונים ומגוונים וזה מאוד משתנה מאדם לאדם אני רק אומר שהוא חסר בסיפור ... בכל אופן מעניין ושהשם אבינו הטוב שבשמים יהיה אית תמיד תמיד

אם אני רק יכולה לקחת את השרביט

מידי שוקו ולענות במקומה, אגיד שסיום הוא מושג לא מבוסס. בעיקר כשמדברים על חיי אדם. סיום הוא משהו שניתן בספק. אתה יכול להגיד ש"סיומך", כלומר הנקודה אליה אתה שואף, תהיה כזו, ולאחר תקופת זמן מסויימת, תראה את עצמך במקום אחר לגמרי. אפשר לומר, אם אתה דווקא מחפש את סיום הסיפור, שהוא איננו. כי ה´סיפור´ הוא לא סיפור כמו שקוראים בספרים וכו´ שיש לו התחלה ויש לו סוף. ל´סיפור´ הזה אין לא התחלה ולא סוף. יש לו הרבה ´אמצע´ שנבנה מחלקיקים חלקיקים. אלו בעצם בונים את האישיות. אדם כל חייו נבנה ומתקדם (או ח"ו נסוג ולאחר מכן מתקדם) ולכן למילה "סיום" אין קשר, לפחות לא לכאן. מה שכן יש הוא ה´אמצע´ ואפשר לראות שהאמצע נמצא ´על הדרך הטובה´ ב"ה.

יפה וחזק כאחד../images/Emo88.gif

וואי ממש אהבתי את מה שכתבת זה כ"כ נכון נקודת מבט שלא כל אחד מגיע אליה.... הסיום הוא בעצם כשמסיימים את התיקון וגם הוא לא הסיום כי שם רק ההתחלה.... זכית אשרייך

יש בינינו דברים דומים

גם אבי נפטר כשהייתי בת 11. הוא קיבל התקף של מחלת הסרטן בבית. ואנחנו הילדים ראינו את זה. זה מראה שאני לא אשכח אף פעם. גם אני חששתי נורא כשהוא היה בבית חולים. החששות שלי אומתו והוא נפטר חצי שנה אחרי זה ממחלת הסרטן. אבי היה הדמות החזקה בבית וכשהוא נפטר התחלנו לחזור כמעט כולנו בשאלה. גם אני גם אמי ז"ל וגם אחים שלי. הדבר היחיד ששמרנו עליו זה כשרות, פלטת שבת (לא להדליק אש בשבת), נרות שבת וארוחות שבת (שמיד אחריהם הדלקנו את הטלוויזיה). כך זה היה עד גיל 28. אז התחלתי להתקרב בחזרה. מה שמעניין הוא שאחרי שאני חזרתי בתשובה אמא שלי התקרבה בחזרה אל הדת גם כן. היא התחילה לשמור שבת. אחי הגדול בא אלי בטענות יום אחד: "מאז שחזרת בתשובה הפכת את אמא להיות אורתודוקסית". מה שמדהים זה שהיא עשתה את זה מתוך בחירה אישית. כלומר, גרנו באותה הדירה. אמי ז"ל ראתה מה אני עושה וזה השפיע עליה מבלי שאני אלחץ עליה בכלל. היא פשוט ראתה ועשתה גם כן. הפריע לי דבר אחד בסיפור של. לא משהו עליך חלילה אלא על האדם הזה שירד עליך על זה שאת בהמה. לדעתי, אסור לרדת על בנאדם. אפשר להסביר לו את מה שאנחנו מאמינים אבל מכאן ועד לקרוא לו "בהמה" זה מוגזם. בעצם זה לא רק מוגזם זה אסור. מירי, אני מקוה שאת שלמה עם הבחירה שלך. אני יודעת מעצמי עד כמה שזה קשה. חשוב שתזכרי שצריכים ללכת צעד אחר צעד בצעדי תינוק. אחרת, נופלים.

מירי ואריאלה..

נכון שאני מגיבה קצת באיחור אבל ממש התרגשתי לקרוא את הסיפורים שלכן! אני חושבת שלמרות כל התקופה הקשה שהכרתן אתן זכיתן במשהו שרוב האנשים לא זכו- זכיתן להתקרב לה´ ולבחור בדרך הזו . אני חושבת שדוקא כשמסתכלים על הסיפורים האלה פשוט רואים את ההנהגה של ה´ את העולם ואיך הכל מסתדר בסוף כרצונו..הנה נגיד הסיפור שלך אריאלה- ה´ זיכה אותך לחזור בתשובה וכשעשית את הצעד הוא האיר את הדרך גם לאימך.. אומרים שמתוך דבר טוב צומח דבר טוב אחר.. אז בע"ה שימשיך להיות רק טוב...

למעלה, ברוכה הבאה לפורום../images/Emo24.gif

תודה רבה על דבריך. הם מחממים את הלב

אם אני המנהלת כאן? כנראה שכן../images/Emo24.gif

עד שהקב"ה יחליט להעביר את השרביט למישהו אחר.

למעלה