הסבה מקצועית בגיל מבוגר

דן 73

Member
בן 47.
בעל תואר ראשון ושני מתחום המדעים, ככה שבאופי שלי אני ריאלי. יש נסיון ב html ו css.
פוטרתי לפני חצי שנה והמצב בשוק המשרות מהתחום הקודם שעסקתי בו לא מזהיר בכלל. לכן התחלתי לחשוב לאחרונה על הסבה להייטק. היות ויש כבר רקע בשפות הנל חשבתי להתמקד בפול סטאק. אני יודע שיש ביקוש לתחום הזה. אבל בגיל כזה יש טעם להתחיל מאפס בעולם ההייטק או שזה כבר נחשב רגל וחצי בקבר?

BravoMan

Active member
זה נחשב 2 רגליים בקבר, שכח מזה.

עכשיו ברצינות רגע:
זה תלוי בעיקר בך.
ללמוד פול סטאק זה לא פשוט, ולהתמקצע בו עוד פחות פשוט.
יש הרבה מאוד חומר ללמוד.

זה שיש לך בסיס ריאלי זה טוב, אבל כבר יצא לי לראות אנשים מתחומי מדע שונים שמנסים את ידם בתכנות אפילו רק כדי לייצר פתרונות לעצמם נתקלים בבעיות כי אין להם חשיבה תכנונתית, שהיא לא פעם שונה מחשיבה מתמטית, או חשיבה מדעית כללית.
ויש גם מאין מיתוס שמסרב למות, שבכל מה שקשור לפיתוח אפשר ללמוד בקלות לבד בבית וישר להתקבל למשרה שמשלת משכותר מכובדת.

אז זהו, שלא. לא בשוק של היום, ולא בשוק שלפני הווירוס.

אז הנה דעתי, אם היא שווה משהו:
סיכויי הצלחה שלך גדולים מ-0, אבל כמות ההשקעה כדי להגיע למשהו היא מאוד מאוד משמעותית.
אם אתה מספיק חרוץ, בעל מוטיבציה מספקת, ואין לך לחצים שגוזלים את רוב זמנך (כגון עניינים משפחתיים), אתה יכול לנסות.
אתה גם צריך להיות מוכן להתחיל בתחתית, עם משכורת נמוכה.

אם אתה מבין את כל זה, ועדיין מעדיף "הייטק" מאשר תחום יותר קרוב למה שאתה נמצא בו עכשיו, בהצלחה!

choo

Active member
html וגם css הן *לא* שפות תיכנות - אלא שפות markup. יש בהן מבנה - אבל לא ניתן לייצר באמצעותן לוגיקה - בניגוד לשפות תיכנות.

מציע שתנסה ללמוד javascript ולכתוב בה כמה תוכניות עם לוגיקה כלשהי, כדי לראות אם אתה מתחבר לתיכנות באמת - או שיותר מתאים לך להיות מעצב.

דן 73

Member
אכן הרבה מאד השקעה של זמן והרבה כסף. נניח שעברתי את הקורס ומצאתי עבודה. על איזה שכר מדובר בתור מתחיל?

BravoMan

Active member
"הקורס"?
אין שום קורס בודד שיהפוך אותך למפתח full stack. אפילו אם היה לך רקע הרבה יותר רחב בתכנות ממה שציינת.

אם יש קורס שמתיימר לעשות זאת, כדאי מאוד לבדוק בחוזה של הקורס מה בדיוק הם מבטיחים מבחינת התעסוקה, כי אחרת רוב הסיכויים שתסיים את הקורס ולא תוכל למצוא מקום שייקח אותך.

גם אם כן, רוב הסיכויים שמדובר במקום שמשלם שכר חודשי של 4 ספרות.

האמת שלא בדקתי ואני לא בטוח מה בדיוק הטווח של מפתחי full stack אבל לא קשה להניח שכמו הברה מקצועות בפיתוח, ובעיקר כאלה הקשורות ל-WEB, יש טווח רחב למדי, שמתחיל מקרוב לשכר מינימום בחברות קיקיוניות שייקחו כל אחד שטוען שהוא יודע לתכנת, ועד משכורות מכובדות ביותר בחברות שלוקחות אנשים עם הכשרה אמתית (קריא תואר) וניסיון.

למעלה