הנה שאלות שמעצבנות הרבה מאיתנו.

הנה שאלות שמעצבנות הרבה מאיתנו.

ביתי בת ה 8 היא טיפוס די עליז ומשעשע, רוב שעות היום היא קופצנית ומצחיקה ומלאת אנרגיות מעוררות. אז איפה הבעיה ? היא לא אוכלת כמעט כלום. כאבא מודאג אני כל יום נלחם בה מחדש, לא יותר מדי, אבל עדיין. תמיד אומרים לי כשילד רעב הוא אוכל. זה די נכון, אבל בעת האחרונה היא ממש בעייתית באוכל. עכשיו נראה לי שיש פיתרון, הפורום החדש הזה אולי יענה לי ו/או יסייע לי ברעיון שלי. אני חשבתי לערב אותה בהליך הכנת האוכל. לתת לה לחתוך, לטבל, ולעשות כל מיני דברים. מה השאלות ? אהה, בגלל שילדים משוגעים על אוכל מהיר, אני אנצל את הפורום הזה ואראה לה שניתן להכין אוכל מהיר ביחד. מה דעתכם ? אז ככה: אילו מאכלים ניתן לעשות מפריטים ממוצעים שיש בכל בית, ירקות, קטניות וכו' ? עד כמה מהר ניתן להכין משהו שיגרום לילדה כזו לאכול את מה שהיא מכינה ? תודה מראש, שרון דרורי

בוקר טוב שרון../images/Emo24.gif

יש לך ילדה מדהימה. אהבתי את התמונה. כזאת פשושית קטנה, היא אכן נראית מלאת אנרגיה והומור. על זה אומרים באידיש :"חמסה"... כבר ייעצתי את זה לחברתינו קודם... קנה לה סינר, אם אתה בקטע של להשקיע רקום את שמה יפה בחזית הסינר. קנה לה כובע שפים גבוה ומרשים {פורים בפתח, כבר אמרתי...} וכל, אבל באמת כל ארוחה תכניס אותה למטבח.... היא נשמעת דעתנית ואחת שיודעת חופשי לעמוד על שלה, אז קדימה.... ילדה למטבח. מוסיקה מדליקה, ותרביצו צחוקים , כיף ואהבה. אפילו מלחמות אוכל הולכות. פשוט צריך לנטרל את ההרגשה ש"אוכל זה תיק", אוכל זה איכס, אוכל זה מעצבן כי אמא דורשת וכו'.... אם תשנה לה את הגישה לכל הנושא, בטוחני שתראה שינוי. יש ספרי בישול לילדים, {לי עדיין יש את הספר הצהוב ההוא של רות סירקיס, כמדומני}, יש שם אחלה מתכונים קלים, אז קדימה תערב את הדעתנית והעצמאית הקטנה שלך .... "בואי נכין משהו חדש, שעוד לא טעמת, ואת... את השפית." זה כל כך משנה את כל התמונה, אין לך מושג. הבן הגדול והמעצבן שלי רק ככה פתח את הפה {שעד היום לא טורח לסגור, אבל ניחא...} יש? מחכה לשמוע איך מתקדם. לאט-לאט נעלה כאן דיונים שיכללו את כל מרכיבי המזון האפשריים, ותראה שהכל אפשרי, אבל באמת הכל מתחיל משינוי גישה. תזרום איתה, אל תלך נגדה. יאללה יקירי, שבת שלום ו...ברוך הבא למשפחתינו.

בוקר טוב שרון ../images/Emo13.gif

מינסיון אני יכולה לומר לך שכשילד מעורב במטבח הוא אוכל את מה שהכין!!! תמיד לערב אותם בהכל בשטיפת הירקות,נקיון המטבח,הכנת ספגטי הכל . בחתימה שלי יש קישור לפורום מבשלים עם ילדים אתה יכול להציץ בפורום ותראה איזה נפלאות אפשר לעשות עם הילדים שלנו. בהצלחה

היי, תודה יש לי מה לומר.

מדי פעם שיוצא לנו להכין אוכל ביחד, זה באמת עובד טוב. צירפתי פליקס בו היא ואחיה מכינים הפתעה לאמא שלהם. אני משתדל לערב אותם ברוב הדברים לא רק באוכל, הפעולה מוכיחה עצמה כמעולה. אבל הבת שלי, היא כנראה מזן מיוחד. גם בפעמים האחרונות שהכנו יחד לאכול, היא התקשתה לאכול. עכשיו אני חוזר מיום המשפחה שקיימנו בכיתה שלה, היא עדיין שם, לחשתי לה באוזן שקניתי סלומון מעושן וגבינת שמנת. היא ממש אוהבת את זה, היא הראתה התלהבות. נראה מה יהיה כשהיא תחזור. בכל מקרה, מחכה לראות פה מתכונים. שרון דרורי

מדהימים.

יש לך ילדים פשוט מדהימים. בנוגע לסלמון המעושן.... יקירי, יש לה טעם משובח לגברת. היא יודעת מה טוב. לפי הפליקס היא מושכת חופשי בחוטים.... משהו, פלפלית של החיים. מתכונים יהיו, אל דאגה בכלל. בכל מקרה ערב אותה בכל מה שאפשר בממלכת המטבח, היא קליברית רצינית והיא חייבת לעשות ככל העולה על רוחה, אז נווט את זה לטובת המערכת ולטובתה. שבת שלום יקירי.

DCS

New member
ועוד אחד

באותו הסגנון. אני גם באותה הבעיה כמוך

DCS

New member
אולי זה יעזור

משהו קליל לארוחת ערב . וקל להכין.

ברוכה הבאה יקירה.

האם תוכלי לתת פה גם מתכון מילולי, שהחבר'ה יוכלו להעתיק ולשמור? אהבתי מאוד את התמונות אצלך, אבל אם את רוצה שנעלה את מתכונייך למאמרים {כעת בבנייה, יהיה מוכן עד מחר}, כתבי אותם, גם פה. מאחלת המשך שבת קסומה.

DCS

New member
רק נכנסתי וכבר עשו לי ניתוח שינוי מין........

אה!!! אתה זה לא היא ???

לא, אתה חייב להבין שאני בלונדינית... חחחח..... מה, אין מצב שאתה רוצה להיות דנה אינטרנשיונל 2... לא, אה?! טוב, החזרתי לך את מינך במיידית.... אז בבקשה..... ברוך הבא מותק, ברוך, ברוך... לא ברוכה {או ברכה...} הנה לך עוד אנימציה, רק תרגע כבר...
)

DCS

New member
אנחנו הגברים תמיד רגועים ביחוד במטבח

DCS

New member
דרך אגב...

הצצתי בבלוג שלך. ראיתי מאכלי עמים שונים (בניגוד לאחרים שמתמקדים בעדה שלהם). מאיפה הידע :חברים, משפחה , או סתם פתיחת ספרים ואהבה לאוכל סובב עולם

מאיפה היידע? ובכן...

בתור ארגנטינאית נחשפתי לתחום הבשר ולאוכל הדרום אמריקאי, משחר ילדותי אהבתי את המטבח ותמיד הצטרפתי למי שעמד בעמדת הבישול, קלטתי כל דבר. גם מחברים למדתי המון, או יותר נכון מהאמהות והסבתות. טיילתי המון בעולם ותמיד עניין אותי הקטע הקולינארי, והיות שאני חצופה ונטולת בושה, חופשי פניתי לבקש מתכון משפים וטבחים במסעדות, לא כולם הסכימו , אבל מאלו שכן ,למדתי הרבה. כמו כן יש לי הרבה חברים המקושרים לתחום וזה אך טבעי שנפרה האחד את השני בנושא. בגדול אני חובבת בלבד, לא מקצועית ומעולם לא למדתי, אך אני כן יודעת משהו בתחום. אני גם תמיד משדרגת כל דבר שאני אוהבת, לא מפחדת להכשל, וככה יצאו לי "המצאות" מיוחדות. זהו...

אם ביתך תכין דברים שבכל זאת היא

אוהבת ולבד, רוב הסיכויים שהיא תנסה לאכול מזה. אל תדאג בקשר לאוכל. הרבה לא אוכלים בגילאים האלה וכולם גדלים הבת שלי לא אכלה כמעט כלום חוץ מפסטה ואורז............ לפעמים עשתה טובה והיתה אוכלת שניצל והיום היא הפוך לגמרי. זה תלוי גם בסדרי הארוחות של ההורים, אתה יודע. מה קורה במסעדות? גם שם היא לא אוכלת? הנה קישור לאתר טוב שאולי יעזור אלינוער - המטבח

הוא כמובן יכול לפנות לפורומים שלנו בתפוז

שמתמחים בנושא. יש את פורום הורים וילדים, בישול עם ילדים, שם הם מומחים בנושא. קרנושי, חברתי, מנהלת הפורום של הורים מבשלים עם ילדים תשמח לסייע לך בנושא, קישור ישיר אליה יש לך בחתימתה. אם יש צורך אעלה אותו שוב לכאן.

למעלה