היי חבר'ה... קראתי את הספר (את הסרט ראיתי לפנ

היי חבר'ה... קראתי את הספר (את הסרט ראיתי לפנ

לפני) ו... אל תהרגו אותי אבל דעתי על הספר היא: הספר ממש כתוב בצורה יפה, ושילוב האירועים מדהים וכו' וכו' א-ב-ל מה השפה הלא יפה, הפרובוקטיבית הזאת שכתובה בתחילת הספר?! מה זה כל התיאורים המזעזעים לדעתי ממש לא מתאימים ולדעתי ממש הורסים את הספר! חוץ מהשפה, מה שגם הרס לי זה שבסוף מתברר שרצף האירועים הוא לא של אדם אחד אלא משולב מכמה אנשים מה שלדעתי מוריד מהעוצמה... ולא ממש חופף את הסרט... אבל בסה"כ פרט למה שהפריע לי הוא אחלה ספר... לילה טוב =]

trigotrigo

New member
הפרובוקציה היא חלק מהענין,

זה אמור להתנסח בצורה כזו בוטה ומכאיבה.

BrightDarkness

New member
נו מה.

כל הרעיון הוא שהמדבר והנקודת מבט היא מצד של חייל. לכן כל היופי בספר שהשפה המדוברת היא צה"לית- כלומר עם הרבה קללות הרבה סלנגים צבאיים והרבה ראשי תיבות, זה באמת החדיר המון עוצמה לספר. מכאן אני מעריכה בעיקר את רון לשם שבאמת ניתן לראות שהוא נכנס עם כל הראש שלו לדמות של חייל בין חבריו בצבא, על מוצב הבופור.

מיכל שב

New member
אני חושבת שאחת ממטרות הספר היא לזעזע

את הקורא ולהפוך לו את הבטן. השפה האותנטית היא חלק מהעניין

עם כל הכבוד לכולכם. למה נראה לכם שככה כל החיי

החיילים מדברים??? שוב, לדעתי זה לא מעביר לגמרי והורס... איכס, אני לא מסוגלת לקרוא את הספר הזה שוב ולא להמליץ עליו לאחרים רק בגלל השפה... על הסרט אני ממליצה בחום... ושוב, לא מסכימה איתכם ששפה היא חלק שנותן עוצמה וכו' הוא יכול להתנסח בצורה קצת יותר מכובדת... זה גם לא כזה מכבד את החיילים... ואם כבר להראות אוטנטיות או מה שזה לא יהיה זה יכול להשתרע על 5 עמודים לא על 50 ... לילה טוב =]

Mrs Vertigo

New member
../images/Emo112.gifאף אחד לא אמר שכל החיילים מדברים ככה,

הספר הוא דבר כבד מאוד, ואני לא חושבת שיש פה "איכס" כלשהו, נראה לי שהסופר רצה להקל על הקוראים ולא להנחית עליהם את החלק הקשה בבת אחת, חוץ מזה, מה רע בקצת הומור? נכון שהשפה לא טהורה, אבל בלי כל הנאורות והעדינות נפש, אפשר להסתדר עם זה די טוב. חוץ מזה, תהיי בטוחה שזה לא מבייש אף חייל, לא נראה לי שרון לשם עשה דברים על דעת עצמו... ועולם של חיילים זה עולם שונה משלנו.

דולה2

New member
תשמעי את קצת מגזימה...

אני לא יודעת איך מדברים בסביבה שלך אבל זה לא כזה רחוק מצורת הדיבור של כל בנאדם שני בארץ .. הסלנג והקללות הם כמו שפה שניה ומוצאות את מקומם יפה מאוד במשפטים שאנחנו מוציאים מהפה.. חוץ מזה את כנראה לא נכנסת לאוירת הספר.. האוירה הצהלית שמתרחשת במקום שבחיים לא נוכל לדמיין איך החיים בו..וצודק מי שאמר פה שהעולם של החיילים שם הוא באמת שונה מהעולם שלנו והספר לא היה נוגע בי לפחות אם הוא לא היה כתוב ככה

למעלה